Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M58 (M40A1) [KART / New Star]


Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i nie kupilem sobie... bo musiałem dac mamie małą "pożyczke" ;-) Z kasy ktora mi zostala probowalem załatwic sobie na allegro, ale nic z tego...

Wszystkie części metalowe są ze znalu? O, to krucho (dosłownie i w przenośni :-) )

Czy warto jednak to kupować? Tak bardzo kocham siedemsetkę... Oczywiście najbardziej w wersji marines, ale nie dysponuje takimi środkami finansowymi, żeby kupować Remingtona 700 Tanaki.

Spicmir się nie odzywa... Czy ktoś oprócz niego ma M58 i chciałby się podzielić wrażeniami odnośnie tej zabawki?

Aha, jakie jest łoże? ścianki grube czy cienkie?

Zgadzam się z barbie- ani widu, ani słychu konkretów...

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszła do mnie ta snajpa z licytacji na allegro (sorka lemonzawodowiec). Po odpakowaniu w oczy rzucają sie: snajperka, shitowe okulary (nie wytrzymały nawet strzału z 2 metrów) 3 magi, badziewny pas taktyczny, wycior, 2 imbusy i jakiś duperele do wieszania pasa, kulki i całkiem dobra szybkoładowarkę. Osiągi repliki są całkiem niezłe, strzały dość powtarzalne. Na razie strzelam na kulkach 0.20 ale już niedługo zamawiam 0.25 i 0.28 do testów. Przymierzam sie tez do kupna lunety, bo bez strzela sie całkiem dupiato. replika posiada całkiem nieźle działający regulowany bax. Maxymalny zasięg repliki to ok 80-80 m na 0.20 (na razie nie mam innych) a skuteczny to ok 60 m (mierzone).

 

Replika wewnątrz jest prawie całkowicie wykonana z metalu. Plastikowe są: obudowa mechanizmu spustowego, obudowa zwalniacza magazynka i cały zwalniacz, blokada spustu, kabłąk pod spustem i kilka elementów wewnętrznych. Wbrew pewnym spekulacjom spust jest metalowy :)

Lufa jest osadzona na "springbox`ie" dwoma badziewnymi oringami. Podczas ściągania jej jeden z nich przeciął się na pół. Taśma teflonowa załatwiła sprawę. tak samo jest zamocowane zakończenie lufy. Kompozytowa ko0lba jest pokryta warstwa antypoślizgowa, wszystko "miło" leży w dłoni. Stopka kolby jest o dziwo z gumy.

 

Na razie nie "zagłębiałem" sie w bebechy, gdy tylko będę rozbierał replike na części pierwsze na pewno napiszę.

 

A, i mam pytanie:

 

Jaką polecacie w miarę tania optykę i jakie kulki będą dobre do dość precyzyjnego strzelania?

Link to post
Share on other sites

Wróciłem z ot strzelba sprawdzona w warunkach post-nuke-bojowych .

Strzelałem na 0.28 i powiem ze bez większych problemów ściągałem ludzi na 60 metekach. A walił i dalej al już nie celnie. CO do wytrzymałości gnata powiem ze jest niezła . upadek z 2 metrów na gruz na plecy na których gnat jest przewieszony [ ja kolo 75kg] i prócz lekkiego otarcia farby na lufie i lekkiego porysowania kolby .... nic. Przeładowywuje sie dosyc przyjaźnie szczególnie w pozycji leżącej.

Co do porównań to powiem ze mailem okazje postrzelać z wariorra1 na konwencie i wypada on odrobinę lepiej niż m58 jeśli chodzi o osiągi...

 

Dziś rano na shitwoym chrono padły wyniki:

415 fps k0.25

425 fps k0.20

+/-400 k0.28 [ przy tym ze wyniki były różne od 430 do 380 nie wiem czemu]

375 fps k0.33

ale ten chrono coś dziwny bo potem moja b92fs hpa cg gs waliła po 270-350 :]

wiec poki nie zbadam sprzętu na markowym sprzęcie nie bierzcie tego na 100%

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszła do mnie ta snajpa z licytacji na allegro (sorka lemonzawodowiec).

 

Ale żem się wnerwił :) No cóż, mam jeszcze szansę...

 

Co do samej repliki: rdk mógłbyś napisać, czy można zdjąć stopkę kolby i jak gruby jest plastik kolby? Myślę , że do zmierzenia tego nie będziesz potrzebowal cyfrowej suwmiarki;)

Edited by lemonzawodowiec
Link to post
Share on other sites

Stopke można spokojnie zdiąć, jest ona osadzona na metalowych gwintach :D wewnatrz kolby jest takie metalowe ustrojstwo, na tym sie wszystko trzyma. plastik, z którego jest wykonana kolba ma mniejwiecej 2 mm, miejscami moze nawet wiecej. wewnatrz jest mnóstwo miejsca na dodatkowe dociążenie kolby (chociaż nie wiem po co o robic), ale nie radze tego robić, bo uszkodzi to antypoślizgową powłokę i po rozłączeniu zostanie taka nieestetyczna przerwa pomiedzy jej połówkami.

 

 

Lemonzawodowiec, teraz (przynajmniej mi sie tak wydaje) te snajpy juz nie beda chodzic po takich cenach jak mi sie udało. Btw, i tak dałem maximum ponad 200 pln.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj kożystając z dużej ilości wolnego czasu rozkręciłem to cudeńko.

Oto springbox w całej okazałości :

 

0508071844nj5.jpg

 

Oraz mechanizm spustowy :

 

0508071909ov3.jpg

 

W poprzednim opisie troche sie pomyliłem, hop siup oraz dzwigienka jego regulacji sa metalowe. Hop siup jest w stocku uszczelniony taśma teflonowa :-o

 

0508071931nt8.jpg

 

0508071932zf8.jpg

 

Oraz port ładowania kulek :

 

0508071933yl4.jpg

 

 

Z precką raczej bedzie ciężko, jej mocowanie jest MOCNO nietypowe, tak samo bedzie z hopem :

 

0508071937ee1.jpg

 

Na góże tego pastikowego "ustrojstwa" jest taki prostokątny otwór :

 

0508071938fw6.jpg

 

0508071939ez2.jpg

 

Od boku jest taki wystający cycek, a od dołu wycięty rowek :

 

0508071940ca2.jpg

 

 

Mam pytanie to bardziej "doświadczonych". Czy ten cylinder jest rozbieralny? dorobiłem nawet taki klucz, który wchodzi idealnie w te dziórki. Jeśli ten cylinder da sie rozkręcic to któro skrętny jest to gwint? Z góry dzięki za odpowiedz.

Oto fotki :

 

0508072047wh2.jpg

 

0508072048ua0.jpg

 

0508072049pj6.jpg

 

0508072051dt7.jpg

Edited by rdk
Link to post
Share on other sites
Mam pytanie to bardziej "doświadczonych". Czy ten cylinder jest rozbieralny? dorobiłem nawet taki klucz, który wchodzi idealnie w te dziórki. Jeśli ten cylinder da sie rozkręcic to któro skrętny jest to gwint? Z góry dzięki za odpowiedz.

O ile jest rozbieralny to musisz kręcić w lewą stronę. A raczej jest, bo jest identyczny z tym od MP001.... Komora HU też jest identyczna, tylko obudowa mechanizmu spustowego tu z plastiku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

A więc wczoraj dostałem M58 z aukcji na allegro (wygrałem 10.09 (poniedziałek) a dostałem karabin 18.09 (wtorek) - w gunfirze się tłumaczyli, że zamówienie im nie doszło do systemu czy jakoś tak [sory za ot]). Replika prezentuje się całkiem dobrze, swoje waży, jedynym mankamentem jest wspomniana wcześniej plastikowa osłona spustu. Bardzo ładnie wygląda "antypoślizgowa" powłoka (dopóki się nie zetrze ;)). Replika jest składna, po części dzięki ciężkiej kolbie. Karabin repetuje się bardzo łatwo - nie wymaga to sporej siły, co nie znaczy, że karabin jest słaby (wujek chciał włączyć nim światło w pokoju - efekt: dziura w kontakcie:D), zamek chodzi całkiem ładnie. Niestety pojawił się problem z magazynkami. Na początku wszystko było dobrze, ale dzisiaj magazynek, a raczej jego przód, nie chce się wcisnąć do końca gniazda, co owocuje nie podawaniem kulek. Przycisk zwalniania magazynka po włożeniu maga nie chce wskoczyć w górne położenie. Żeby magazynek był w naturalnym położeniu i podawał kulki, trzeba go [magazynek] mocno potraktować nadgarstkiem, tudzież innym dosyć twardym przedmiotem, co praktycznie uniemożliwia bycie cichym snajperem:). Próbowałem to naprawić przesmarowując zatrzask magazynka, jednak nic to nie dało. Ogólnie polecam (za tą cenę...;).

 

Pozdrawiam

Lemon

 

PS Rozkładałem replikę i muszę powiedzieć, że seary sprawiają wrażenie solidnych, co potwierdza również to, że rdk wykonał tym karabinem ok. 3000 strzałów i nie zaobserwował zmian w działaniu tychże, oprócz tego, że rozpiepszył cylinder :-F

Edited by lemonzawodowiec
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...