Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M58 (M40A1) [KART / New Star]


Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nabyłem. Drugi egzemplarz. Pierwszy nie chciał się wogóle złożyć w całość. Nie chce jeszcze oceniać repliki, bo przestrzelałem po raz pierwszy, nie licząc celników .

 

Garść faktów prosto z pudełka:

 

- replika dobrze spasowana, spust chodzi całkiem miło, cylinder i zamek pracują gładko, nie ma takiego chybotania tłoka jak przy odciąganiu w MP001.

- chrono 415 +/- 10 fps.

-niniejszy cylinder po ok 30 strzałach ma już rysy od ocierania o osłonę zamka :???:

- na 3 magazynki 1 podaje kulki

- inspekcja magazynków pokazała że 1 nie miał prowadnicy, w 2óch zacieki blokowały sprężynę, ale nie powiem już który z nich podawał :lol: W środku suche jak pieprz, smarowanie sylikonem w toku.

- o ile w "instrukcji" zalecają użycie prec kulek, kulki z zestawu takowe nie są. Należy je natychmiast oddać do Krajowego Punktu Utylizacji Nieprecyzyjnych Kulek.

- wrażenia ze strzelania subiektywne, więc jeszcze się nie wypowiem, ze względu na shit-kulki. Postrzelam z normalnych 0.25 to napiszę.

 

Reasumując jak na razie nie jestem niczym zaskoczony - standardowa chińska sprężynka, nic czego nie widziałem w poprzednich wynalazkach. Ale z werdyktem mojego egzemplarza jeszcze się wstrzymam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie da się rozebrać cylindra.

 

W cylindrze, który ja miałem w moim Karcie głowica i zaczep do bolta były zamontowane na taki wcisk. Przy stockowej sprężynie zaczep urwał się po 2500 kulek (może za silny jestem :P). W cylindrze, który mam od rdk zaczep montowany tak samo, głowica na gwint prawoskrętny. Jeżeli są w głowicy takie dwie dziurki, to na pewno jest rozbieralny. Nie wiadomo jakiej siły trzeba użyć, żeby to odkręcić, można czasami ukręcić cały cylinder :P. Idzie ciężko, bo jest długi gwint i stockowy teflonfix na całej długości.

 

Montując preckę, trzeba się postarać o mocny montaż, najlepiej grubo teflonfixu albo izolki, i dobre ustawienie, bo inaczej podkręcane kulki będą fruwać w lewo i w prawo. Dzisiaj siedziałem z tym całą godzinę, zanim dobrze ustawiłem. Komora hop u mnie była źle wykonana, trochę nadlewów. Poza tym dystanser był nierówny, też do poprawki. Całą komorę trzeba mocno usztywnić w lufie zewnętrznej, inaczej każde włożenie magazynka i dopchnięcie cylindra będzie zmieniać jej położenie, w konsekwencji kulki w lewo i prawo :P. Także do wymiany ta mała sprężynka w komorze hop up, stockowa za słabo dociska kulki przy przeładowywaniu, co powoduje, że kulki wpadają do wolnej przestrzeni między głowicą a komorą hop up, a my dociskając miażdżymy kulki.

 

Komentując jeszcze wypowiedź kolegi weelsniper: jestem pewien, że bardziej opłaca się kupić CA czy inną markową replikę. Dlaczego? Precyzja. Dokładność. Nie wierzę, że stockowy Well strzela na 80 m normalną trajektorią lotu, bajki piszesz :wink:

Gdyby to było M40 od Sun Project, albo M24 od CA, to nawet dorabiając swój cylinder i inne duperele ze środka nie było by odnośnie tego uwag z moich pierwszych dwóch akapitów. Tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Po założeniu sprężyny m145 od VSR stockowa plastikowa prowadnica (założyłem dla sprawdzenia) poszła po 2000 kulek. Reszta mechanizmu w porządku: tłok cały, żadnych śladów zużycia, wszystkie seary również nie mają śladów zużycia. Obudowę spustu wzmocniłem blachą rychtowaną, więc również nic się nie mogło stać.

Link to post
Share on other sites

Wreszcie miałem okazję przetestować snajpę w terenie. Jestem mile zaskoczony. Dużo jej brakuje do miana precyzyjnej, ale wypada dużo lepiej niż MP001.

Skupienie na bardzo przyzwoitym poziomie. 5/6 trafień w znak drogowy z 40m. Hop-up trzyma powtarzalność, ale prawie na "0". Na wieczór jak temperatura spadła hop niestety zaczął świrować. Donośność do ok 55-60m, z poprawką do 100m, można jeszcze trafić w okno (luneta Tesco 4x40)

Najgorsze okazały się magazynki, na 3 jeden nie podaje kulek, drugi podaje dwie. Wywaliłem prowadnice, jest ok, ale trzeba przeładowywać z lufą lekko do góry żeby nie podawał dwóch. To będzie trudne, ale wstawię jakoś preclufę od aega. Powinno być jeszcze lepiej.

Ogólnie polecam, ale radzę przestrzelać przed kupnem i sprawdzić magazynki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

100m ? Hahahahahahahaha...

Działka ma 70m + ok 30m do budynku = 100. Strzał praktycznie poza lunetą. Praktyczny zasięg to max 50m bez precki, potem kulka szaleje. Ofkoz strzelanie lobem na akcji to nieporozumienie ;-)

Uściślając: zasięg efektywny: DO 50m. :uśmiech:

Edited by Brayli
Link to post
Share on other sites

Przykro stwierdzić ale sprzęt zawiódł na akcji. Trochę słońca i hop-up wysiadł. Zasięg jak wyżej - celność ZERO.

 

Wymieniłem na aegową preclufę do AK47. Dużo łatwiej niż myślałem...

 

Skupienie i powtarzalność duuużo lepsze, ale czy nie będzie znowu jaj w terenie to się okaże :???: I ten fabryczny teflon-fix :wink:

Edited by Brayli
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam serdecznie.

Prześledziłem wszystkie posty i doszedłem do wniosku, że ta replika może być naprawdę dobrym wyborem dla początkującego snajpera.

 

Mam także jedno pytanie, a mianowicie czy pasował by oto ten dwójnóg do broni której jest ten temat założony ?

 

Dwójnóg

 

Czy średnica dwójnogu pasuje do lufy zewnętrznej.

Pozdrawiam :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Dobry wybór? Czy ja wiem... Jeśli chcesz z tym tylko biegać, patrzeć się na to, to tak. Jeśli chcesz z tego strzelać - nie. Oczywiście jeśli strzelasz na 20 m to i się nadaje :D Jednak jeżeli chcesz z tego uzyskać jakiś sensowny zasięg i skupienie wymagać to będzie dużo pracy. I to jest jegog największa wada - nie jest kompatybilny z innymi częściami, trzeba je modyfikować lub robić samemu. Albo poczekać, aż blaszko założy własne przedsiębiorstwo ;) .

Link to post
Share on other sites

Czyli mam dać sobie do świadomości, że jako stock jest niepolecana ?

 

Hmm.. a czy w tej półce cenowej jest jeszcze jakiś inny(polecany) spring ? Wiem, że dobre karabiny wyborowe zaczynają się po 1000 zł a nawet więcej, ale tak na początek.Chodzi mi też o modyfikacje (mniej skomplikowane niż w m58)

 

Co byś(byście) polecali ? ;-)

Link to post
Share on other sites

Do modyfikacji - Warrior (tyle, że wygląda jak gówno, a nie karabin snajperski).

Ale... zapomniałem dodać, że nawet jak się nie strzela, m58 daje duużo radości :) . Ja potafię godzinami leżeć w trawie i gapić się przez lunetę, nie oddając w tym czasie żadnego strzału i sprawia mi to wielką frajdę ;) . Więc to, czy replika jest dobra zależy tylko od ciebie. Jeśli zależy Ci tylko na osiągach, M40 nie jest trafnym wyborem. Co prawda ja też chciałem kiedyś zwiększyć jego osiągi (patrz: kilka stron tematu od tyłu), ale teraz już przestało mi na tym zależeć. Jednak dalej pracuję nad karabinem, już nie nad mechaniką, lecz nad ergonomią, wyglądem itp. Dlatego też chętnie się dowiem, czy bipod podany przez ciebie będzie pasować do karta.

Link to post
Share on other sites

Haaa! A ta lufa z tego zielonego M58 siedzi teraz w moim :D. Powiem tak: pewny strzał na 65 udało mi się osiągnąć po pół roku zabawy z tym springiem. Sam zasięg to nie problem, gorzej z powtarzalnością strzałów. Ja mam teraz komorę HU zamocowaną prawie na stałe, aby zwiększyć powtarzalność. Efekt? właśnie te 65-70 m. Teraz założyłem do niego tłumik od SR25 (prawie 140 cm) i czekam na prometheusa 650 mm. Bipod mam zwykły BOYI na ris, ściągnięty montaż na RIS i przykręcony w miejsce zaczepu na pasek.

 

Na pewno bardziej polecam Warriora jako springa do przeróbek. Przedsiębiorstwa na pewno nie założę, wystarczy mi że trzymam w ręce jakoś sprzedaż ASG w moim mieście ;]

Link to post
Share on other sites

Karabin zepsuł się na dzisiejszej strzelance. Tłok jest napięty, ale nie mogę oddać strzału. Jak będę miał dzisiaj czas, zobaczę co tam w środku piszczy. Najbardziej obawiam się pęknięcia trigger seara. Co tam - muszę mieć dzisiaj czas na rozebranie tegoż, wszak pozostawienie repliki z napiętą sprężyną nigdy nie wychodzi na dobre. Może jeszcze dzisiaj naskrobię coś na forum.

 

Pozdrawiam,

Lemon

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...