Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EG-707 FULL METAL [BELL]


Recommended Posts

Wsadzę to tu najwyżej mod przeniesie

Zupełnie inaczej niż podaje instrukcja

DEMONTAŻ LUFY BERETTA 92F BELL

 

Zaczynamy

img5394za8.th.jpg

Zdejmujemy zamek

img5395st5.th.jpg

Wyjmujemy trzpień ze sprężyną

img5396wo9.th.jpg

Przesuwamy lufe do przodu

img5398tz8.th.jpg

Odkręcamy wkręt trzymający blaszkę w tylnej części zamka Uwaga!! pod nią sprężynki

img5399jt9.th.jpg

img5400no7.th.jpg

img5401nq8.th.jpg

Wyjmujemy komorę tłoka (na niej ten nieszczęsny duperek który się łamie widoczy na drugim zdjęciu poniżej mały dziówek z lewej strony)

img5404vw5.th.jpg

img5405hl9.th.jpg

Teraz przesuwamy lufę ku tyłowi,delikatnie podważamy plastikowe skrzydełka które są po bokach i unosimy całą lufę do góry.Wyjmujemy

img5406sv7.th.jpg

img5409kb0.th.jpg

img5410uq6.th.jpg

To element który trzyma ją w zamku.UWAGA mała sprężynka

img5413ug4.th.jpg

img5414sv8.th.jpg

A tutaj mamy wkręk poprzez odkręcenie którego dostajemy się do Hopka

img5415jj6.th.jpg

img5416sz1.th.jpg

Całość zkładamy w odwrotnej kolejnosci

Największym problemem dla mnie jest zakładanie sprężynek które muszą wejść w te prowadnizki po bokach komory

img5418hr9.th.jpg

I to już wszystko

KONIEC

Edited by firefighter
Link to post
Share on other sites
  • Replies 458
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to mam problem... Strzelam sobie ładnie, i dwie kulki wpadły do komory, i przy wystrzale zamek poszedł do tyłu tak jak powinien, ale nie wrócił do końca bo zblokowała go kulka. I ten element który zaznaczyłem na zdjęciu jest wysunięty do przodu ( patrząc na zdjęcie, w lewo. Jak tylko zdobęde aparat to zrobie zdjęcie, narazie zaznaczyłem to na zdjęciu Firefightera), tak że zamka nie można ustawić w normalnej pozycji tylko jest troche do tyłu. I te dwie sprężynki o których wspominał Firefighter są ściśnięte na maxa. Jakies wskazówki co robić? Aha i jeszcze do tego wyleciał ze środka jakiś badziew, kawałek metalu wyglądający jak jakaś nadlewka, ale pewien nie jestem. Nie moge sprawdzić czy strzela bo zamek nie wraca do przodu i nie da sie strzelić, ale wiem tyle że spust i jego podzespoły działają dobrze, bo to da sie sprawdzić przy zdjętym zamku.

 

Link do foty http://img182.imageshack.us/my.php?image=zasdasdafo1.jpg

Link to post
Share on other sites

4dvent

Według mnie zablokowało ci tłoczek.

Proponuję zebyś rozkręcił zamek wg mojego opisu i sprawdził czy tak nie jest.Lub na początek spróbuj poluzować tylko wkręt którym przykręcona jest blaszka i zobacz czy nie dasz rady osadzić go we właściwym miejscu.I spróbuj nasmarować delikatnie to miejsce silikonem.

Edited by firefighter
Link to post
Share on other sites

Od razu po napisaniu posta, skoczyłem po mojego bella i śrubokręt. Starą dobrą metodą, rozkręciłem go wg Twojej instrukcji ( nie było łatwo, ta blaszka wcale nie chciała wyjśc, bo sprężynki były ściśnięte przez to gówno które uciekło ze swojego miejsca ) ale troche sprytu i udało się. Złożyłem do kupy, przy okazji smarując go tu i tam i działa jak trzeba :) Zastanawia mnie jednak ten metalowy kawałek, który wypadł ze środka. Z jednej strony ma wyraźny ślad, że sie od czegoś oderwał, mimo to beretta działa. Tylko czasem zamek nie zostaje z tyłu po ostatniej kulce, ale tak już było od nowości...

Dzięki za rade i opis rozłożenia :)

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem w instrukcji o tym napisać :wink:

Blaszkę wyjmowałem pociągając ją lekko do tyłu i podnosząc do góry ,bo przy próbie wyjęcia od razu w górę nie daje rady wyjść.Więc wyjmowałem po skosie do tyłu.

Jeszcze jedno przy odkręcaniu okładzin rękojeści uważajcie na sprężynkę która znajduje się pod prawą i przytrzymuje dźwignię spustu.Moja wystrzeliła w powietrze i tylko dzieki synowi który posiada berkę KWA udało mi się ją spowrotem zamontować)

To samo dzieje się ze sprężynką dźwigni blokady zamka.

Może zapodasz zdjęcie tego kawałka.

W moim przypadku wypadło coś plastikowego (zdjęcia parę postów wcześniej) ale to chyba nadlewka bo rozebrałem cały i niczego nie brakowało.

Edited by firefighter
Link to post
Share on other sites

Jak tylko dorwe aparat albo chociarz telefon z aparatem to wkleje zdjęcia. Ciekawe co to jest, bo paru osobom też coś wyleciało ze środka, a mimo to nadal strzela jak powinien...

 

Aha i co do kulek:

- 0.2 te co dodali gratis - lecą w góre jak szmaty, i trzeba uważać co by w głowe nie dostać:P

- 0.2 P&J - prawie to samo co wyżej

- 0.23 Cyber Gun ( bo takich akurat znalazłem troche w domu :P ) - pod koniec unoszą sie w góre, w ostatecznosci mozna minimalnie je olejem silikonowym potraktowac, to lecą prosto

- 0.28 Blaster Pro Invisible - lecą idealnie prosto, ale bardzo szybko opadają w dół, jednak pewną część pokonują idealnie prostym torem, więc jeśli zależy wam na celności a nie odległości to te sie sprawdzą.

 

Niestety nie mam żadnych 0.25 w domu i nie mam jak sprawdzić, ale domyślam się, że będą najlepsze.

Link to post
Share on other sites

Zauwarzyłem, że po nasmarowaniu magazynka, dzieje mi się tak samo jak u kolegi wyżej, że ostatnie 5 kulek wpada po dwie lub trzy naraz, myślę że to będzie problem po pierwsze smaru i braku tarcia, a po drugie słaba sprężyna przy ostatnich kulkach nie naciska już tak mocno na kulki i nie zatrzymują się na tych szczękach i luzem wpadają do komory. Taka jest moja teoria :???:

Trzeba uwarzać bo pewnie tym sposobem można połamać ten nieszczęśliwy popychacz.

Link to post
Share on other sites

4dvent

I jak czy problem kulek rozwiązany?

Ja w mojej Berce zauważyłem nastepujący problem:

jak załaduje pełnego maga (24 BB) i włoże do komory to czasem blokuje się ten plastikowy języczek na końcu sprężyny maga który popycha kulki, tak jakby trze o wnętrze komory magazynka bo wystje ze szczeliny prowadnicy kulek i kulki nie są popychane w górę.Spróbowałem załadować 22 szt ale niestety to samo.

Czy ktoś już spotkał się z taką usterką?

 

Tak wogóle to piszcie o waszych uwagach do tej repliki,czy macie z nią jakieś problemy?

Edited by firefighter
Link to post
Share on other sites

Mi do maga wchodzi kulek 28 i wszystkie podaje już elegancko. Wychodzi na to, że była to wina smarowania. Od jakiegoś czasu nie smaruje i podaje dobrze.

Ale na ostatnim treningu było -8 stopni, beretta o dziwo strzelała około 10 kulek, potem trzeba było schować do kieszeni i zagrzać i strzelała znów, ale przy blowbacku, zamek odskakiwał to tyłu i już nie wracał do przodu bo poprostu przymarzał :D i do tego przy próbie naładowania magazynka gazem zawory pozamarzały i oparzyłem sobie palce ;( I do tego z tego zimna, wyleciała mi z ręki i okładziny sie połamały, i taki dziwny badziew, który był od spodu, na samym tyle. Przez to mag luźno siedzi i lata na boki, aczkolwiek nie wypada i kulki podaje zacnie :)

Link to post
Share on other sites

Kulki zacinające się w zamku to raczej wina kulek. Ostatnio w temperaturze pokojowej próbowałem wystrzelić z 15 kulek, które walały mi się po speedloaderze, i wyglądało to tak: jedną wystrzelił, dwie wypluł wyrzutnikiem, na czwartej się zaciął. I tak cztery razy. Na porcji wyjętej z hi-capa do F'ki wystrzelił wszystkie jak się patrzy.

Link to post
Share on other sites

Westie

U mnie dzieje się dokładnie tak samo, jedną załaduje do lufu a kilka wysypuje się do komory i blokuje zamek i próbowałem kilku rodzai kulek więc nie wydaje mi się ,że to ich wina. To prawdopodobnie dlatego częstą awarią jest łamanie się podajnika kulek bo wali w kulki które wysypią się z maga.Więc sam już nie wiem czy to wina maga czy repliki.Ale z tą sprężyną magazynka też jest coś nie tak skoro blokuje się i nie podaje kulek w górę dopiero po wyjęciu maga i poruszaniu plastikowym popychaczem kulki są dociśnięte do góry.

Edited by firefighter
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj znów zablokował mi się dopychacz kulek i jak zwykle standartowa procedura rozkręcania. Podczas rozbebeszania zobaczyłem, że uszczelka odpowiedzialna za blowback jest ponadrywana. Wymieniłem ją i wreszcie kopie ładnie w tył i zostaje po ostatnim strzale z tyłu. Zobaczcie czy w waszych egzemplarzach też ta taka duża biała okrągła uszczelka jest ponadgryzana.

Link to post
Share on other sites

I wszystko jasne, chińska kontrola jakości... Jak wam się chce, to możecie wymienić newralgiczne części na takie produkcji HFC albo Marui (Marui można ściągnąć od paru ludzi, którzy siedzą w Japonii, ceny w sumie nie są wysokie - kompletny układ gazowy do Ingrama KSC kosztuje chyba 80 zł włącznie z wysyłką).

Link to post
Share on other sites

Happy New Year :-P

No niestety pomimo całkowitego odtłuszczenia maga popychacz kulek nadal się blokuje a jak zaskoczy, to posyła więcej niż jedną do komory i wtedy blokuje zamek.Boję się , że złamie popychacz kulek.Wysyłam do reklamacji :cry:

Edited by firefighter
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No panowie toście mi stracha napędzili tymi wszystkimi problemami, awariami, teraz to już poważnie się zastanawiam nad zakupem BELLa. Dobrze że teraz zima i nic mi po gaziaku, ale na Borne już zdałoby sie mieć broń boczną... Kurde ale mam dylemat ;/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...