Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czołgi na ulicach Warszawy


Recommended Posts

A trzeba bylo poznym wieczorem wywiadu w TVP z ministerem Szczyglo posluchac. Oczywiscie to co napisze to subiektywne odczucie ale z jego komentarza do zakupu F-16 dla mnie wynikalo, ze kupilismy go bo ma piekna sylwetke, z ktora nie moze sie mierzyc wiekszosc wspolczesnych samochodow.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ilu z was pamieta defilady w dawnych czasach, teraz to bylo cos malego i wrecz kameralnego. Nie wspomne o defiladach w Moskwie bo tego nie mozna porownywac, ale np Berlin. Pytanie: czy wiecie, kto juz kiedys w tym samym miejscu juz przyjmowal defilade ??

Link to post
Share on other sites

Wolf75 - w jakiś wiadomościach była podana informacja ze przed II wojną światowa w okresie II RP było to miejsce, w którym defiladę przyjmował naczelnik państwa polskiego –marszałek Piłsudski, a następnie Generalny Inspektorat Sił Zbrojnych –gen. Edward Rydz-Śmigły.Nie zdziwiłbym się jednak gdyby w tym samym miejscu defiladę swoich zwycięskich wojsk przyjmował sam A.Hitler w 1939 .Nie pamiętam dokładnie, październik albo listopad.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A przepraszam, który Ty jesteś rocznik, że pamiętasz? Ostatnia duża defilada w Wawie (wg mediów) była w 77 chyba.

 

Moze nie az taki stary, ale cyfra mi jeszcze nie hamuje. W 77 juz pieluchy dawno opuscilem i dzielnie walczylem z troska rodzicielska, ale czego sie nie widzialo na zywo, mozna bylo zobaczyc w telewizji lub przeczytac. Dopiero kilka lat temu pojawilo sie ogolnodostepne dobro internetu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...