Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP M89A [EE]


Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Nie jest niestety z metalu tylko z kompozytu...

 

 

Magi od ostrego UMP też są z kompozytu ;) Taka moda chyba.

 

Zauważyłem, że selektor jest montowany w nieco inny sposób niż we wcześniejszych wersjach czy powiedzmy G36c. Nie ma tam takiej mikroskopijnej śrubki, która trzymała selektor na ośce. Musi on być zamocowany jakoś w środku korpusu. Nie wiem jak dokładnie to wygląda ale plus dla konstruktorów, bo jest mniejsza szansa, że zgubimy selektor gdzieś w polu.

 

Magazynek nie jest wcale taki zły. Odstaje jedynie kolorystycznie a nie jakościowo na tle repliki. Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z osiągów i wyglądu tej broni. Jak za te 300 zł to ciężko znaleźć coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

Tylko skoda malować cały korpus od razu farbą bo się zamaluje oznaczenia trybu ognia a to też jest jakiśtam smaczek. Wydaje mi się, że kolor i tworzywo z jakiego jest zrobiony korpus jest podobny do tego z jakiego jest zrobiony magazynek.

Ten kołnierz na końcu lufy mi trochę latał (jest przykręcony na mikroskopijny imbusik), kropla kleju załatwiła sprawę. Pod nim jest normalny gwint 14 mm lewoskrętny.

Ogólny obraz psuje nieco śrubek powkręcanych tu i ówdzie na korpusie, ale to tylko drobny detal choć może razić maniaków realizmu :)

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować więc piszę nowego posta. Po dzisiejszym teście ogniowym moje UMP zaczęło wystrzeliwać po 2-3 kulki naraz na semi. Robił tak wcześniej ale to sporadycznie ale po wystrzeleniu ok 500 kulek teraz robi tak za każdym razem. Na full auto nie ma tego problemu podaje kulki po kolei. No i w pewnym momencie miałem tak, że po nakręceniu magazynka kilkadziesiąt kulek wyleciało po prostu przez lufę :roll:

Miał ktoś kiedyś coś podobnego? Jak temu zaradzić?

Link to post
Share on other sites

co do podawania kulek ja miałem podobny problem i przyczyna była zła gumka hu po wymianie wszystko jest ok ale co do magazynka to mnie tu zadziwiłeś i to bardzo :wink: nie spotkałem sie jeszcze z czymś takim ani u siebie ani u nikogo innego swoje ump mam już prawie rok i nic ...

Link to post
Share on other sites

Gumkę mam wymieniona na sylikon Guardera. Dystanser był troszkę za gruby i musiałem mieć ustawiony HU na minimum (kulki 0,23 SRC), bo inaczej leciały w kosmos. Teraz dorobiłem własny dystanser z izolacji od kabla i jest już ok. Przez to parę strzałów które oddałem kulki podawało normalnie. Czas pokaże czy ta usterka powróci.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ten kołnierz na końcu lufy mi trochę latał (jest przykręcony na mikroskopijny imbusik), kropla kleju załatwiła sprawę. Pod nim jest normalny gwint 14 mm lewoskrętny.

 

Dlaczego Ty masz gwint a ja go nie mam, a może tylko od tak napisałeś? . W środku gb obraz nędzy i rozpaczy, większa moc tylko dzięki centymetrowej podkładce w tłoku (przypomina coś?-tuning by machinegun),niestety w m89a łożyska plastikowe 6mm), jakość zębatek też wątpliwa, o uszczerbionej głowicy tłoka już nie wspomne, 0owy przegląd u krakmanów to chyba chwyt marketingowy(w gb sucho, a smaru nie widział od czasu jak chińczyk go złożył). Wymieniłem większość elementów na stockowe z CA, oraz włożyłem stockową sprężyne(zobaczymy ile będzie fpsow). ROF po wymianie całkiem przyzwoity. Klekocząca klapke wyrzutu łusek można naprawić podkładając cieńka blaszke w prowadnice. Możliwość złamania rączki przeładowania można zmniejszyć robiąc tak jak w instrukcji do MP5. Ogólnie wygląd zew na plus ale wnętrze to śmietnisko, zaraz do wymiany.

Edited by Pivvcio
Link to post
Share on other sites

wnętrze to śmietnisko, zaraz do wymiany.

 

tu sie z tobą nie zgodzę :mrgreen: może ja trafiłem na lepszy model (w wykonaniu chińczyka) ale mam swojego od października 07r i jeszcze poza gumka HU, lufa na dłuższa, silnika ( stary od nowości był uszkodzony ) i baterii nie mam z nim żadnych kompletnie problemów a jego przebieg jest dość duży nie jestem w stanie powiedzieć ile BB poszło z niego... dodam tylko ze dość intensywnie był używany robie co jakiś czas przegląd okresowy smarowanie itp części na zużyte nie wyglądają nie wiem może trafił mi sie lepszy model a może jednak nie jest on najgorszy ja ze swojego jestem cholernie zadowolony

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

a mam pytanie z innej beczki,czy warto sie samemu bawić czy wysyłać replikę na serwis bo nawet na min ustawieniu HU kulki lecą w kosmos po jakiś 20-30m.Na tajwanie mi powiedzieli ze batka 9,6 nie wejdzie :wink: ale widząc wasze wypowiedzi zaryzykuje jej zakup bo faktycznie szybkostrzelność do kitu na org ogniwach 8)

Pozostałe wrażenia z repliki bardzo pozytywne(tzn cena =jakosc)

Link to post
Share on other sites

Dobry dystanser można zmontować samemu, ja zrobiłem z takiej gumki co się liczniki do roweru montuje na kierownicy. Możesz też prysnąć smarem sylikonowym do komory hopa (jeśli nie chcesz rozkładać guna) - na jakiś czas powinno hopa uspokoić i kulki będą lecieć prosto.

 

Generalnie pomijając nieco skaszanionego hopa w moim egzemplarzu i stockową batkę (słąby ROF i trzyma jakieś 1500 kulek, co przy tym skupieniu i ROFie to wcale nie jest dużo), polecam tę replikę (kupiłem za 300 na Taiwanie) - na ostatniej strzelance kalibrowaliśmy celowniki i zasięg był lepszy od g36k z JG, ludziom kopary opadły jak rozłożyłem i pokazałem jak krótka jest lufa.

Link to post
Share on other sites

Możesz też prysnąć smarem sylikonowym do komory hopa (jeśli nie chcesz rozkładać guna) - na jakiś czas powinno hopa uspokoić i kulki będą lecieć prosto.

 

nie jest to dobry pomysl :poddanie:DARKOM zafajdasz sobie tylko lufe i wtedy bedziesz mial kiszke i zdebna robote polecam wymiane dystansera lub poprostu go sprawdz gdyz lubia go zle wsadzac :-F a co do materialu to polecam izolacje z kabli

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie warto marnować kasy, raz, że hi-cap, dwa, że raczej słaby. Mój na ostatniej strzelance nie podawał jak należy, czasem wręcz 1 kulkę na 4 strzały. Rozłożyłem i okazało się, że na zębatkach znajduje się rdza :wink: Nie mam pojęcia skąd, bo trzymam wszystko w suchych miejscach, w deszczu też nie strzelałem. Po 15 minutach czyszczenia i smarowania poprawiło mu się i działa jak należy, ale 40 zeta za drugi taki to żal.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...