Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria SR (GB v2 Long)


Recommended Posts

Pytanie do osób używających GB v.2 Long produkcji G&P -

 

Czy pękł komuś ten szkielet?

 

Mój już 2 roczek zalicza na oryginalnych zębatkach (tłokowa i środkowa) a trzeba przyznać, że żyłowany nieco ;-)

 

Poza tym czy ktoś widział gdzie można dostać tłok czerwony G&P?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Nie chcę tworzyć osobnego tematu, bo może tutaj uda mi się uzyskać odpowiedź.

 

Mam pewien problem z moja SR 25 od CA.

W karabinie siedzi sprężyna M170, silnik Systemy Magnum, reszta raczej nieistotna. Jeśli chodzi o zasilanie to wygląda to tak, kable standard, bezpiecznika brak, batki - 2 sztuki po 12V.

 

Problem jest następujący, po oddaniu około 200 strzałów, karabin przestaje działać na single, sprężyna jest naciągana tylko na auto, a po kilkunastu strzałach już z reguły nawet na auto nie naciąga sprężyny. Batka 9,6V 4000 mAh nie jest wstanie naciągnąć sprężyny, a przecież przy tym silniku nie powinno być problemu.

 

Czy ktoś orientuje się czym może być spowodowane tak duże zapotrzebowanie prądowe repliki i jak problem rozwiązać? Dodam, że śruba dociskająca silnik, nie jest do końca wkręcona gdyż gwint jest podjechany. :/

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Link to post
Share on other sites

Replika jest z stycznia 2009, wtedy też była tuningowana. Ja kupiłem ją w czerwcu 2009. Problem z szybkim rozładowaniem baterii był już wtedy. Kolega mówił, że na dotarciu zużycie prądu jest większe, ale później powinno być ok.

Jakie zębatki są nie wiem, albo stock, albo te http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...r25_ca-771.html

Smar jak był użyty nie wiem, bo replika nie była składana przeze mnie. Styki są ok.

 

To, że jest potrzeba batka 12V mnie nie martwi tylko, dlaczego tak szybko padają. Ustawienie silnika ma na to duży wpływ?

Link to post
Share on other sites

Oprócz tego co już zaproponowali koledzy dodam od siebie.

 

Wymień kable na nisko oporowe przy okazji i zobacz czy na innym silniku też tak robi, może ten co masz ma jakieś lekkie zwarcie na komutatorze lub uzwojeniu i kiedy trochę pochodzi grzeje się i coś zaczyna bardziej zwierać a wtedy będzie tracił moc.

Inna kwestia, że mosfet też by zmniejszył opory elektryczne...

Link to post
Share on other sites
może ten co masz ma jakieś lekkie zwarcie

 

nie wiem jak to wygląda w emkach ale w kałaszkach jak montuje się ten silnik należy uważać na to jak są ułożone te kabelki od szczotek silnika. Są dość grube i jeśli dotykają ramki silnika może dochodzić do zwarć.

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Tez przez to przechodziłem, jak juz chyba ze wszystkim w tej replice, pi pierwsze wymień styki, niemalże 100%! albo chociaż je przetrzyj drobnym papierem ściernym

2. kable na niskooporowe

3. mosfet, najlepiej z ab blockiem

4. ew. wymień szczotki w silniku

i to tyle

swoją drogą magnum luuubi dużo prądu ;)

Link to post
Share on other sites

Mała sugestia co do baterii!

Nie wiem czym ją ładujesz ale takie zwykłe proste ładowarki kiepsko ładują i najczęściej zmniejszają pojemność akumulatorków, dlatego warto zainwestować w porządną ładowarkę!

 

Powtórzę się ale mosfet odciążył by znacznie styki które istotnie lubią się wypalać a o czym zapomniałem napisać. Lolexus dobrze prawi! :-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Noszę się z projektem zrobienia "kieszonkowej" snajperki.

Kieszonkowej znaczy poręcznej, tak 550 do maks 600 FPS, ze składaną kolbą i umiarkowanie długą lufą.

 

Myślałem o rozbudowie CA25 URX Spec. Force. sprężyna 170 albo 190. Bardzo precyzyjna lufa. Dobry hop up.

 

Teraz tak. Spotkałem się z różnymi opiniami i (informacjami na stronach sklepów), czy CA25 URX ma Gearbox 2 czy 2 long? Jak to jest?

 

Czy można i jest sens zrobić taką małą a silną snajperkę? Czy ktoś to próbował?

Czy długa lufa robi "wszystko" i nie da rady tego ominąć? Jaka jest minimalna długość lufy, żeby sensownie trafiać z odległości 60 metrów?

Link to post
Share on other sites

CA25URX Spec na bank ma long gb, choc jak Ci sie uda dostac GP to bez wahania bierz GP ;) Duzo lepsze jest, ja CA kupiłem, przyoszczędziłem i teraz załuje..

Ad1.

Jeśli ma odpowienio długą lufe to jest sens

Ad2.

Da sie zmniejszając moc. Długo by opowiadac dlaczego musi byc dobrze dobrana lufa do ilosci i prędkości powietrza wydostajaca sie z GB. Jak trzeba bedzie to opisze o co chodzi ;)

Ad3.

Ja mam 510m przy ok 550fps i na 60m trafiam bez problemów ale polecał bym dłuższą..

Link to post
Share on other sites

A więc, dlaczego żałujesz? A gdyby się brało sam GB od CA byłoby ok?

Po pierwsze to to ze musisz kupic prawie wszystkie bebechy od GP żeby osiągnąć moc ok 600fps w CA, mam u siebie oba Gear Boxy CA i GP i wg. mnie GP jest 100razy lepiej wykonane. Kupujesz mocną sprężynę, głowice tłoka, ew cylinder i głowice cylindra i zasadzie to wszystko ;)

Link to post
Share on other sites

Ale sam szkielet jest na poziomie G&P? Np. jako wymiana do A&K, bo G&P już nie ma lub są koszmarnie drogi a jeśli potrzebuje się GB + ew. zębatki to nie opłaca się wywalać 750pln, żeby później wyrzucić całą pneumatykę i sprężynę z prowadnicą.

Link to post
Share on other sites

Karabinu wyborowego nie zrobisz niskim kosztem..ja na swój GB od GP wywaliłem te 770zł z asgshopu a w sumie na samą sa to conajmniej z 6k wrzuciłem..

Moj GB wytrzymał ok 2 lata po czym pękł, ale załuje ze przyoszczędziłem..nie warto na tym oszczędzac.

Tak jak mówiłem wg mnie GB GP jest duzo lepiej wykonany ;)

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc zawsze słyszałem, że jak się robi solidną snajperkę to, wszystko jedno kupuję stokowy G&P czy CA muszę wymienić bebechy. Prawda?

 

Zostaje sama zewnętrzna skorupa? Skorupa CA nie jest dużo słabsza od GP?

Więc po co mam kupować droższe stokowe bebechy GP które i tak pójdą na śmietnik jak mogę kupić tańsze CA i załadować super wypasionymi bebechami GP które pasują do skorupy tańszej firmy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...