Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria SR (GB v2 Long)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie.

Jaka komora hop-up będzie najlepsza do CA25?

Bo w ASG shop polecają King Armsa, a w Spec shopie Systeme.

Co ciekawe w ASG shop nie mają Systemy, a w specu nie mają KA, więc podejrzewam, że opinie nie są obiektywne.

 

Mam jeszcze drugie pytanie.

Co sądzicie o zamontowaniu sprężyny M210 Prometheusa obecnie dotępnej na ASG Shopie?

Edited by Lighting
Link to post
Share on other sites

Co do komory. Ja mam KA i jest bardzo dobra, jestem w 100% zadowolony. Szczelna, dobrze trzyma się w niej lufa, nie rusza się w lufie zewnętrznej.

Tylko ja mam g&p ale do CA na pewno będzie lepsza niż stockowa.

 

Sprężyna m210 :P Można tylko po co. Jak już zamontujesz to podaj liczbę fps jaką wyciągnąłeś (bo mnie to ciekawi).

Link to post
Share on other sites
Sprężyna m210 icon_razz.gif Można tylko po co. Jak już zamontujesz to podaj liczbę fps jaką wyciągnąłeś (bo mnie to ciekawi).

 

i po ilu pękło GB :) i jak wygląda głowica tłoka :)

 

Czy zębatki Prometheus (http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2279, http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1357= mogą dawać lepszą powtarzalność niż G&P w teamie są dwa ca25 i ten z zębami promka ma lepsze skupienie

Link to post
Share on other sites

i po ilu pękło GB :) i jak wygląda głowica tłoka :)

 

Czy zębatki Prometheus (http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2279, http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1357= mogą dawać lepszą powtarzalność niż G&P w teamie są dwa ca25 i ten z zębami promka ma lepsze skupienie

 

Wytłumacz mi proszę co mają zębatki do celności? :-F ;-)

 

Również mogę polecić komore KA. W mojej, co prawda stockowej, eMce mimo metalowej dyszy mam maksymalną szczelność. Bez użycia teflonu. No i lufa nie drgnie ani nawet nie obróci się w komorze.

Edited by Hawk14
Link to post
Share on other sites
Wytłumacz mi proszę co mają zębatki do celności? teeth.gif icon_wink3.gif

 

Karabin może "równo strzelać" fps- się powtarzają ???

 

zębatki prometheusa mają4 zęby "anty-powrotne" g&p tyko dwa;.

 

No i dlatego się pytam czy to coś zmienia :)

Link to post
Share on other sites

Zwykłe komplety zębatek kompatybilne z SR-25 LONG GB nie są....

po 1. - zębatka tłokowa ma o 3 zęby mnie niż ta w SR-25...

po 2. - środkowa w SR-25 jest większa, ma dość grube zęby

po 3. Po co to wymieniać? Stockowe zębatki w GB long wytrzymają wszystko i jeszcze więcej. Po roku jedyne co wymieniłem to zębatkę silnikową - z powodu zacinki. Reszta jak nowa. A cały zestaw chodził na M170 od samego początku.

 

na zwykłym komplecie zębatek i przedłużonym tłoku będzie to bardzo krótkie strzelanie - :wink:

 

Poza tym co mają zębatki do FPS? do ROF'u (szybkostrzelności) to ja rozumiem, ale nijak się do mocy ma to czy zębatka ma 4 zęby przeciw-powrotne czy 2 - jedyne co to zmienia to podobno ułatwia podawanie kulek. To jakim czasie zębatki naciągną tłok - nie ma żadnego znaczenia.

 

przynajmniej w mojej opinii - ale mogę się mylić....

 

Pozdrawiam.

Edited by mk29
Link to post
Share on other sites

A co myślicie o tym?

 

http://asgshop.pl/produkt.php?id=2009

 

Zadziała podobnie jak O-ring z głowicy tłoka CA?

 

Zamówiłem już wszystko co trzeba z WuGieCa oprócz lufy i komory KA. Jak tylko przyleci po świętach to będę montował. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam możliwość chrono więc dam dokładny opis, czy ten O-ring coś dał.

Edited by upadly_skaut
Link to post
Share on other sites

Chciałbym zakupić sobie SR25 z przedłużonym gearbox aby mieć otwartą drogę do mocnego tuningu i mam takie pytania:

 

1.Jakiej firmy i który model wybrać ??

 

2.Który gearbox powinienem wsadzić do środka ten:

Kompletny przedłużony gearbox do SR25

G&P

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1440 ??

 

3.Które części muszę wymienić i na jakie aby uzyskać ponad 600fps ??

 

Zwracam sie do Was z prośbą o doradzenie mi w zakupie, gdyż nie chciałbym wydawać kasy na coś co wogóle nie przyniesie oczekiwanego rezultatu...cena nie ma znaczenie na pierwszym miejscu chciałbym postawić najlepszy efekt końcowy...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Podałeś dwa te same linki.

 

Wracając do tematu. Mam ciekawostkę. W moim SR stockowo była włożona stalowa łożyskowana prowadnica sprężyny i tłok z 3 metalowymi zębami (ten czerwony). Jak u was z bebechami było?

 

Aha i w stocku na m150 i silniku magnum (batka 9.6 RC) rozjebał mi się popychacz (chciałem sprawdzić wytrzymałość ogólną części). Czy ktoś miał problemy z tą częścią? Aha, poszedł po 5000 kulek głównie na auto :).

Link to post
Share on other sites

Oj moj pierwszy post. Wkoncu bron to wazna sprawa..

 

Wiec mam wlasciwie jedno zasadnicze pytanie. Czy bylo warto?

 

Czy jestescie zadowoleni ze swoich replik, macie jedyny i niepowtarzalny gearbox do ktorego nie ma czesci zamiennych. Pytanie głownie jest nastawione na oslawiony w tym topicu szkielet i wytrzymalosc zebatek?

 

Pytam sie ponieważ sam mam piekne CA 8-2 ze wzmocnionym GB 7mm i zastanawiam sie czy go nie sprzedac na rzecz dlugiego GB w ktorym bylbym pewien ze nic sie nie stanie, ale czy jest sens.

 

Prosciej- jak sie ma wytrzymalosc czesci GB wersji 2 long do standardowych czesci markowych producentow.

 

 

 

X

Link to post
Share on other sites

.

 

 

 

Czy jestescie zadowoleni ze swoich replik, macie jedyny i niepowtarzalny gearbox do ktorego nie ma czesci zamiennych. Pytanie głownie jest nastawione na oslawiony w tym topicu szkielet i wytrzymalosc zebatek?

 

 

 

 

Zębatki są wręcz niezniszczalne, części zamiennych jest multum a gearbox mocny. Odpowiedź jest prosta. GB v.2 long to gearbox dużo lepszy od zwykłego v.2.

 

Długość cylindra to 8cm i 2mm

 

Miałem włożone w stockowy long GB M150 Systemy (SR-25 G&P). Po 4 tys. kulek nic się nie stało a jutro wkładam M170 Guarder z całą masą części zamiennych i zobaczymy jak to śmiga.

 

Dostałem felerną komorę HU KA. Jest zjebana za przeproszeniem. Źle układa się na lufie i zatrzask nie wchodzi dokładnie i trochę się obrył. Ogólnie muszę zamówić drugą :(, ale jestem dobrej myśli. Dostęp do chrono jest więc dam dokładnie znać jak z fps.

Edited by upadly_skaut
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mówicie tak o tych zębatkach w GP, że są nie do zajechania. Czy te w CA też takie są czy też trza je z bomby wymienić ? Nie mam kasy na GP SE, więc mysle o CA i spężynce M150 na początek. Czy oprocz tloka, glowicy cylindra, bore-up'u i komory HU trza cos wmienic? [Czy koniecznoścą jest np silnik, batka ?]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...