Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria SR (GB v2 Long)


Recommended Posts

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cel osiagnięty, jest 670 fps.

Borek systemki, m170 Guarderka, zębatki Helical Super Torque up Systemki, magnumik, prowadka DF, mosfecik Poldeck_Prodakszyn, komora KA aczkolwiek wcale mi się ona nie podoba, gumiak zielony G&G, precrura systemy 509 do wymiany na coś 6xx. Front jest typu SPR więc jeszcze sobie zrobie ładny tłumolek na 25 centymetrów by lufka wlazła i idzie na sprzedaż ;-) .

Zasieg na chwilę obecną jest porażajacy aczkolwiek muszę zrobić grubszy dystanser bo hopsa mało. No i jak braknie słonka to nie widzę kulek bo 0,36 Madbulla są zielone. Co za mózg to wymyślił?

Link to post
Share on other sites

Hmm , ja tam przy 530 FPS delikatnie mówiąc nie byłem zadowolony z zielonej G&G . A może wstaw czerwonego madbulla , ostatnio montowałem ich parę i za każdym razem przybywało o 25-30 FPS , przykładowo w mojej SPR na M135 było z 490 przybyło na 525 FPS .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Co do gumki to po wielokrotnych zmianach:

Systema czarna do 500fps.

powyżej promyk czerwony.

 

Systema genialnie mi kręci kulki na obecnej mocy 480-90fps, trafienie w tarczę z (odmierzonych) 70 metrów nie jest trudne.

 

Promyk świruje przy mocy >500fps a powyżej diametralnie zwiększa zasięg i skupienie.

Link to post
Share on other sites

Panowie, dziś postanowiłem zrobić mały UPDATE mojej eSeRki...

Zamierzam do niej wsadzić :

- Kompletny GB G&P,

- Silnik Systema Magnum(czy może coś tańszego ?)

- Dyszę BU DF metalową do AUGa

- Cylinder BU DF do V.2 LONG

- sp140/sp150

- głowice od BU GUARDERA do M16

- zmienić komore, gumke i lufe(aktualnie mam gumkę systemy, stockową komorkę i systemke 590)

- batke 8.4v/9.6v.

Czy to dobry pomysł ?

U nas limit FPSów dla replik samopowtarzalnych to 600...

Z góry przepraszam za to pytanie, ale nie chciałbym wsadzać w swoją eSeRkę części za ponad 1500zł nie wiedząc czy są dobre...

 

Pozdrawiam forzamilan ;)

Link to post
Share on other sites

Miałeś na myśli ten silnik :

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5572

Sugerowałeś LIPO, 7.4v czy 11.1v ?:P

ten silniczek przy zasilaniu aku lipo 7,4V 30C 3Ah ciągnie u mnie stockowy spring z swd a&k na zębatkach 300% elementa z rofem na poziomie 8 kulek na sekundę. Przy aku 7,4V reakcja na spust jest przyzwoita przy jedenastce jest miodzio. Na 11,1V i full auto potrafi przestraszyć ;]. Jak wpadnę niedługo do kumpla mierzyć wyniki z serwisowanej repliki sprawdzę też rof SPRki z aku 11,1V 20C 2,2Ah.

 

sugerowałem lipola. Jaki wybierzesz voltarz to Twoja brożka ;).

 

@janek

zębatek nie musi wymieniać jeśli kupuje kompletny GB od g&p.

 

nowe kabelki i mosfet faktycznie warto dodać do listy

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Ja za to mam pytanie do Was takie: czy dysza powinna zakrywać całkowicie otwór w komorze? Dlaczego pytam? Zrobiłem delikatny tuning:

 

1. Cylinder typ 0, poszerzony - DF

2. Głowica cylindra o poszerzonej średnicy - DF

3. Tłok żółty do SR - CA

3. Głowica tłoka o poszerzonej średnicy - Guarder

4. Dysza uszczelniona, plastikowa, do AUGa - DF

 

Problem mam taki, że chyba nie uszczelnia się dysza na komorze hopa (KA). Pytanie tylko, dlaczego tak się dzieje? Długość praktycznie taka sama, jak stockowej dyszy (może ułamek milimetra jest dłuższa), ale to chyba raczej nie powinien być problem. Obstawiam więc, że gdzieś mi powietrze ucieka. Przynajmniej tak to wygląda, bo zasięga marny bardzo - i praktycznie taki sam na stockowej sprężynie i na 150 Guardera.

 

Macie może jakiś pomysł, co może być nie tak?

 

Pozdrawiam,

Coen

Link to post
Share on other sites

A ile masz fypysów?

 

Powiem Ci, że pojęcia nie mam. Nigdy go nie mierzyłem. Aczkolwiek potwierdziły się dzisiaj moje przypuszczenia na temat problemu na połączeniu komora-dysza (domniemanie na podstawie objawów). Definitywnie musi tam być coś nie tak. Sprawdzałem na stock sprężynie, po kolejnym rozłożeniu GB i upewnieniu się, że tam wszystko siedzi jak powinno, i kulki latały jak chciały. Takiej masakry w życiu nie widziałem. Jedna w niebo, druga w glebę.

 

Komora oczywiście KA, guma Systemy, teflon fix zrobiony (choć nie mam pojęcia po co, skoro komora jest szczelna jak, nie przymierzając, łódź podwodna; chyba tylko żeby wyeliminować wszelkie możliwości). Przyznam szczerze, że wyczerpałem pomysły na to, co może być nie tak.

Link to post
Share on other sites

Komora sama z siebie nie jest szczelna. Komory w ogóle nie mają być szczelne. To jest błędne uproszczenie, skrót myślowy. Szczelne to ma być połączenie dyszy z gumką a tej z lufą. A to zależy od znacznie większej liczby zmiennych niż sama komora.

Link to post
Share on other sites

Przy ponad 600fps używam już od ponad roku zielonej G&G i jest genialnie.

Po wymianie systemy ( lufy ) na promyka nastąpiła taka zmiana skupienia że to jakieś nieporozumienie :F Systema to lepszy stok.

Co do samego Sr-25, ostatnio wkładałem koledze żółty CA i M150, wyszło niespełna 550fps bez teflonów itd. Jestem ciekaw ile pociągnie na tej sprężynie :P

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Systema to lepszy stok.

 

Oczywiście. Mam nadzieję że to była ironia...

 

Z mojej stockowej w SR np. nawet nie dało się strzelać bo była zagnieciona przy połączeniu z komorą :-F Poza tym są gorsze precki.

 

Jeśli chodzi o samą gumkę, to u mnie przy 508fps mam systemę, ale guarder kręcił lepiej w lato i zastanawiam się nad czymś innym. Może spróbuję madbulla.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanie tyczące się lufy zewnętrznej do ca25. Czytałem, że jeśli wkłada się wyjątkowo długą lufę wewnętrzną (na przykład 650 mm) to wystaje ona z lufy zewnętrznej i ukrywa się ją w tłumiku dźwięku. Ma to tą konsekwencję, że tłumik dźwięku nie tłumi a jedynie ukrywa lufę wewnętrzną.

Czy można kupić do sr25 przedłużoną lufę zewnętrzną, tak by okryła całą lufę wewnętrzną, a tłumik dźwięku spełniał swoją podstawową funkcję tłumienia?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...