Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opłaty celne


Recommended Posts

To jak z tym niby jest? Bo chce zamówić GHK AKM'a na Samoon.com.tw i tam w checkout jest wyraźnie napisane, że za całość z przesyłką 528$ i to przelewem wiec co przyjdzie kurier i zażąda jeszcze jakiś dodatkowych pieniędzy? Których swoja droga nie będę miał...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To nie zamawiaj, jak nie masz tych pieniędzy. Bo nie wiem jaki cud musiałby się stać, żeby paczka wartości 500+ zielonych z karabinem nie trafiła na urząd celny.

Im droższa i cięższa paczka, tym większe ryzyko opłat. Mi ostatnio nawet zatrzymali suwadło do kałacha za marne 60 dolców.

Zawsze trzeba mieć w zanadrzu te dodatkowe 30% wartości przesyłki.

Link to post
Share on other sites

To nie zamawiaj, jak nie masz tych pieniędzy. Bo nie wiem jaki cud musiałby się stać, żeby paczka wartości 500+ zielonych z karabinem nie trafiła na urząd celny.

Im droższa i cięższa paczka, tym większe ryzyko opłat. Mi ostatnio nawet zatrzymali suwadło do kałacha za marne 60 dolców.

Zawsze trzeba mieć w zanadrzu te dodatkowe 30% wartości przesyłki.

Jest napisane 528$ i tyle zapłacę..Nie ma nigdzie napisane przy realizacji wysyłki żebym liczył się z cłem i vat wiec gówno mnie dodatkowe opłaty obchodzą :)

Link to post
Share on other sites

210543_700b_v1.jpg

 

Przy realizacji może i nie. Ale w regulaminie sklepu już tak. Zresztą, mało istotne czy jest to w regulaminie czy nie. Kurier nie wyda Ci przesyłki dopóki nie uiścisz opłat celnych. Zapewne jak przesyłka wróci do sklepu, to dostaniesz zwrot pieniędzy pomniejszony o kilkanaście procent opłaty manipulacyjnej, tak przynajmniej na innych sklepach widziałem. Ale możesz próbować ;)

Link to post
Share on other sites

Kurier od Ciebie żadnych dodatkowych pieniędzy nie będzie chciał. Dostaniesz po prostu list ze Służby Celnej że masz opłacić dodatkowe podatki, czyli VAT 23% i cło, zazwyczaj 3%. Jak nie opłacisz nie dostaniesz przesyłki. Będzie leżała x czasu, potem nie wiem co się z nią dzieje. Celnik likwiduje czyt. bierze do domu?

 

Ale znajomy ostatnio znalazł że na zabawki imitujące broń jest cło 0%.

http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/textualsearchresultsm_PL?Goods=zabawki&addinfo=NOM&startpos=1&Year=2018&Month=03&Day=28&ctmode=T&ctmarkup=N&sumbitbutton=Wyszukaj

 

,więc jak ktoś ma czas i nerwy, aby odpisać służbie że źle naliczyli cło to niech da znać jak to się skończyło ;)

 

Zawsze jest też szansa że paczka przejdzie bez odprawy celnej, ale trzeba być przygotowanym na zapłatę co najmniej 23% VAT.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...