Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH][GAZ] M11 z BB (z Tajgun.pl)


Recommended Posts

Kupilem w zeszlym tygodniu te replike: http://www.tajgun.pl/opis.php?lp=29

za krotko jej uzywam zeby napisac opis na WMASG, wiec jak na razie opisze ja w kilku slowach tutaj.

 

zalety:

wykonanie repliki: perfekcyjne (metal, ABS - waga jak w oryginale)

zasieg: niesamowity (bez problemu dorownywal a nawet przewyzszal nowiutkiego AEGa - MP5 SD6 z ICS)

szybkostrzelnosc: taka jak w powyzszej MP5

celnosc: dobra (ale ze wzgledu na rozmiaty i utrudnione celowanie snajperka to nie jest)

skupienie: w singiel bardzo dobre, w auto z oparciem dobre (bez oparcia slabe ale blow-back swietnie rzuca reka)

pojemnosc magazynka: 42 kulki, napelnienie gazem starcza na od 150 do 200 kulek

 

wady:

- tlumik: zwala (jest to ten sam plastikowy tlumik jak ze sprezynowego Ingrama)

- dla uprostrzenia konstrukcji i wiekszej bezawaryjnosci komora nabojowa w gotowosci do strzalu jest otwarta (trzeba uwazac zeby nic nie wpadlo do niej)

 

awaryjnosc:

- magazynek ma bardzo duza pojemnosc gazu, co wiaze sie z wysokim cisnieniem, po 4h strzelania trzeba bylo wykrecic zawor i zwilzyc uszczelki olejem (wlasciwie to chyba powinienem to zrobic od razu albo bylo to spowodowane zimnem), po nasmarowaniu zadnych problemow

- brak jakichkolwiek zaciec czy zblokowan kulek

Link to post
Share on other sites
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie brzmi dlaczego HFC zrobilo cos co wyglada na dobre. czyz nie Fboardpro?

 

Zreszta roznica to nie 45 pln a 115 pln, bo na Tajgunie masz 10% znizki. No ale tak naprawde to ci rezul odpowie :D (dobrze, ze kupil, jest jakas opinia)

 

Oznaczenia, oznaczenia... czy ty wogole wychodzisz ze sprzetem w pole? Zart... :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

kupilem w Tajgunie bo:

- jest taniej

- maja bardzo dobry serwis

- maja do niego wszystkie czesci zapasowe

- w military nie maja M11

 

Nie trzymalem w reku M11 z KSC ale patrzac na zdjecia z military nie widze zadnej roznicy (a bebechow nie widac na fotkach)

Trzeba by na jakims zlocie porownac wykonanie i osiagi...

Link to post
Share on other sites

hmmm - nie, nie przeszkadza

 

za to zastanawiam sie o co chodzi z pojemnoscia magazynka

w opisie z WMASGU jest ze gaz starcza na 1,5 mag kulek

u mnie starcza spokojnie na 4 (ladowalem gaz do blow backow - Eagle)

w tem 15 stopni

 

poza tym ladowanie gazem jest zrobione genialnie,

za pierwszym razem az mnie zatkalo

przy innych gazowkach zawsze syczalo, gaz uciekal,

a tu nic, zadnego dzwieku, az myslalem ze sie wogole nie laduje,

a magazynek sie napelnil w ciagu sekundy na maxa,

doslownie gaz sie przelal do magazynka chyba bez rozprezania...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Właśnie przymierzam się do zakupu m11 HFC z Tajguna po Bozym Narodzeniu ale nie wiem czy to sie oplaca na zime.. Z kolei wiem ze do czasu jakiejs dobrej temperatury ta kase wydam. No nie wiem... Co o tym myslicie? Sam nie wiem....moze kupic jakas dobra dluga sprezyne? Kalach oczywiscie musi byc dla leworecznych bo za fajnie by bylo .... :?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

nie chyba to wada fabryczna, qmpel mial m11 z HFC, a ja w tym czasie z KSC, pozostawie to bez słow......magazynek w m11 hfc taki swiecący i w ogóle, napis assoult eagle jest bardzo denerwujacy (wg mnie)--->odradzam, lepiej doplacic to 50 zeta i miec porzadna zabawke

ingram z ksc jest matowy, ładniej wykonany no i ma oznaczenia fabryczne.....tak ten piekny napis M11-A1, CAL 380

RPB INDUSTRIES, INC, ATLANTA, GA, U.S.A. :D

no i mozna do niego kupic szpanerski tłumik za 350 zł, ważący prawie 1 kg..... :) cały z metalu.....

Link to post
Share on other sites
no i mozna do niego kupic szpanerski tłumik za 350 zł, ważący prawie 1 kg..... :) cały z metalu.....

mógłbyś dać linka ? bo jeśli mi nie wypali z VSR-10 to właśnie kupuje M11 KSC z tłumikiem "szpanerskim" ale innym, Sionics z TK:

tk_silencer_m11.jpg

waży "tylko" 300g i kosztuje aż 389zł. Dlatego jeśli jest wspomniany przez ciebie tłumik to moga się jeszcze zmienić plany choć wątpie by był cały z metalu i ważył 1kg 8O .

Link to post
Share on other sites
ale 300 za tlumik to lekka przesada...dobrze ze juz nie mam ingrama bo musialbym odpalic na to....ufff... :)

co racja to racja, za taki kawalek rurki w zyciu bym 200 zl nie dal ;Pniech no tylko zrobie swoj tak jak trzeba to szczeki pogubicie z wrazenia ;) A to wszystko za okolo 20-30 zl :P

Link to post
Share on other sites

a walsnie....moze troche nie na temat ale kupilem ostatnio tlumik socom do m4 i nie wiem czy to trafny wybor. na tlumiku jest napis .45 ACP, otwor wylotowy ma takowa srednice i to troche glupio wyglada (dla osoby znajacej sie na tym)

czy w prawdziwej m4 montuje sie tego typu tlumiki?

ps. jeszcze raz sory ze nie na temat

Link to post
Share on other sites
kupilem ostatnio tlumik socom do m4 i nie wiem czy to trafny wybor. na tlumiku jest napis .45 ACP, otwor wylotowy ma takowa srednice i to troche glupio wyglada (dla osoby znajacej sie na tym)

na czym ?broni palnej, tłumikach czy asg ?? a jak wyglada wylot lufy - kompensator w M4 ?? ma podobną średnicę czy to nie wygląda "głupio"? :lol:

 

czy w prawdziwej m4 montuje sie tego typu tlumiki?

:wink: A co to jest ASG ?? REPLIKA! ogladasz czasem filmy ?? oni tam maja tez repliki ,ale nie ersoftu tylko ostrej i co maja tłumiki ?? tego typu ??

Link to post
Share on other sites

wilku, to ty chyba nie wiesz jak wyglada prawdziwy tlumik. srednica otworu wylotowego jest taka sama jak kaliber, nie jest wieksza.

a w ogole wiesz jak dziala tlumik? bo z tego co napisales nie sadze...wiesz gdy iglica uderza w splonke nastepuje detonacja, gazy prochowe nie maja innej drogi ucieczki jak lufa-no i pchaja pocisk ku otworze wylotowym.ale jest zalorzony tlumik dzwieku.a w sciankach tlumika sa rowki ktore odprowadzaja czesc gazow aby nie bylo takiego rozprezania.zauwaz im wiekszy balon przeklujesz tym wieksze BUUMM!!

 

"na czym ?broni palnej, tłumikach czy asg ?? a jak wyglada wylot lufy - kompensator w M4 ?? ma podobną średnicę czy to nie wygląda "głupio"?"

 

słuchaj, kompensator i tlumik dzwieku to dwie zupełnie odmienne rzeczy. kompensator to oslabiacz podrzutu, wiec nie musi miec srednicy danego kalibru. ot co. :)

Link to post
Share on other sites
a walsnie....moze troche nie na temat ale kupilem ostatnio tlumik socom do m4 i nie wiem czy to trafny wybor. na tlumiku jest napis .45 ACP, otwor wylotowy ma takowa srednice i to troche glupio wyglada (dla osoby znajacej sie na tym)

czyli kupiles zly tlumik... to jest tlumik do pistoletow na .45ACP, najprawdopodobniej dedykowany do SOCOMa (bo jest najpopularniejszy w ASG)

 

czy w prawdziwej m4 montuje sie tego typu tlumiki?

na pewno w karabinku 5,56mm nikt nie stosuje tlumika do .45 :)

Link to post
Share on other sites

:wink:

 

najwyraźniej nie zrozumiałes mojego posta

 

 

czy ktoryś z uzytkowników M11 moze napisać jak zprawuje się ich zabawka w porównaniu z innymi (posaiadanymi na własność lub porównywanymi w ekipie), pod wzgledem ekonomi, awaryjnosci. NIE interesują mnie osiągi.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...