Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

R85A1 [ARMY]


Recommended Posts

Przepraszam za dwa posty pod rząd.

Dzisiaj próbowałem włożyć do eli zwykłą zębatkę tłokową z v3 i od razu mogę powiedzieć że bez modyfikacji nie będzie toto działać. Problem leży w tym, że przerywacz przerywa obwód mniej więcej w połowie cyklu co by się kończyło zatrzymaniem tłoka w połowie lotu na semi. Chyba jednak lepiej kupić dedykowany tłok lub któryś z tych do SR25?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zależy na jakiej batce to odpalasz... Jak na tej lipo z poprzedniego posta to się nie dziw - sprężyna słaba, duża szybkość obrotowa, w taki sposób nie zatrzyma się normalnie tylko w połowie cyklu. Stosując normalną zębatkę zmieniasz elkę w aega działającego standardowo.

Co do dostosowywania elki pod normalny tłok można dać albo dystans pomiędzy gł. tłoka i tłok, albo między gł. cylindra i gł. tłoka - ten drugi przypadek chyba będzie lepszy bo nie zwiększa się waga zespołu tłoka.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
Co do dostosowywania elki pod normalny tłok można dać albo dystans pomiędzy gł. tłoka i tłok, albo między gł. cylindra i gł. tłoka - ten drugi przypadek chyba będzie lepszy bo nie zwiększa się waga zespołu tłoka.

 

W tym przypadku zmniejszy Ci sie pojemnosc cylindra , co wiaze sie z mniejsza predkoscia wylotowa. Kolejna sprawa to taka , jakiego sposobu uzyjesz aby zamontowac podkladke na glowicy cylindr ??

 

Wg mnie lepiej zrobic podklade z uszczelki nylonowej miedzy tloczyskiem a tlokiem , co wydaje sie o wiele lepszym rozwiazaniem niz kombinowanie z podkladka na glowicy cylindra , tym bardziej , iz same podkladki sa juz ostepne na rynki :

http://www.airsoftworld.net/media/catalog/.../i/file_2_6.jpg

 

i zredukowac wage tloczyska i podkladki za pomoca wiertarki :

http://www.airsoftparts.ca/store2/images/m...eese-piston.JPG

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem to na stockowej 8.4 1100mAh, tłok zawsze się zatrzymywał w połowie obrotu (wszystkie zęby na górze) i nie była to kwestia rozpędu. Warto dodać, chociaż ktoś już o tym wcześniej pisał, że ten dziwny kabelek odchodzący od - z akumlatora, który to jest bezpiecznikiem, jest zbędny. Bez niego replika strzela jak strzelała, a i mniejsze kłębowisko pod dyszą ;]

Link to post
Share on other sites

Wiesz dużo powietrza ci zmniejszy 5mm rurka... skoro można stosować lufy do długości 550mm na cylindrze typ 0....

ad.2 użyję np. gumowej podkładki z dziurą na odpowiedniej wysokości.

 

Stosowałem ten patent już w sr-25 gfc i nie było strat fpsów. No cóż każdy ma swoje rozwiązania.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Tłoki przedłużone, jakiego byś nie włożył, wyskoki rof w elce zabije ci każdy... no albo zębatki...

Stosowane w mojej elce G&G:

Standardowy tłok z 1cm "nakładką" z poliwęglanu. Na to głowica tłoka.

Zębatki nie musisz zmieniać, wystarczy że spiłujesz z niej 3 ząbki. Jak nie chce ci się piłować, to wymieniasz na zwykłą zębatkę w standardzie TM.

Dodatkowo zniknęły zacinki na singlu :mrgreen:

Jak byś trochę poszukał, to na necie znajdziesz takiego fajnego pdf'a o elkach G&G/Army.

Link to post
Share on other sites

Mhm. Miał ktoś może do czynienia z dziwnym zachowaniem eli na semi przy użyciu lipola? Chodzi mi o to że strzeli raz, potem serią a potem się zatnie i trzeba zwolnić sprężynę tym dyńksem pod dyszą. Na full auto nie ma problemów z zacinkami. Wymiana sprężyny na powiedzmy m130 powinna rozwiązać problem?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 4 months later...

Witam, to ja opisze swoj model R85

dnia 2011-03-16 kupiłem swoja elke na taiwangunie jednak podczas strzelania nagle przestała strzelac wiec wysłalem na serwis no i 18.04.2011 juz został wymieniony tlok i teraz znowu przestała strzelac objawy takie same jak ostatnio

jakos mam wrazenie ze moja replika jest jakas lipna zasiegu zbytnio nie ma i jakos tak nie jestem zadowolony z tego zakupy

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witalski!

Mnie mikołaju tego roku dotargał SUSAT-a Aresa aż ze Specshopa... Superowo!!! Ale nie będę siętutaj chwalił jaka to mam kochaną STrażniczkę Domowego Ogniska tylko zapytanie mam... Jak wam wchodzą SUSAT-y na te wasze szyny elkowe? Luźno tak czy ciasno czy jakos tak? Ja mam Armę więc musiałem podpiłować nieco szyne i nie wiem czy nie za mocno sie dorwałem z dremelopodobnym czymś...Wchodzi dość luźnawo ale blokuje się mocarnie po skręceniu... Na oko wychodziło mi że musiałem szynkę "odtłuścić" wszerz ale i trochu i z wysokości... Ale teraz nie wiem czy nie wystarczyło z wysokości co by ciaśniej sie zakładała... A jak wiadomo lepiej kijka pocieniować niz go potem pogrubasić :maniak_zle: Oczywiście o założeniu spowrotem rączki transportowej moge zapomnieć bo lata jak żyd po pustym sklepie... Ciekawe czy da radę zakupić samą szynę Army? No i Aresa żeby na wymianke oryginałki były :maniak_luzik:

No i coś na ząb, jak to mówią... Secik taki całkiem niczego sobie

Link to post
Share on other sites

Kiepsko wybrałeś. SUSATy G&G, Stara i Aresa są naprawdę kiepskie i nic nie warte (fajnie wyglądają), za to chinole robią tańsze i zdatne do użytku.

SUSAT GG jak można się domyślić wchodzi na GG i Army. Pod Star/Ares trzeba podszlifować szynę tak jak mówiłeś -z góry i z boku. Rączkę możesz założyć, trochę izolki między szynę a rączkę, a stabilność zapewni śruba dokręcana pionowo względem szyny.

Link to post
Share on other sites

Susat ARESa nic nie wart? A miałeś go w ręku? Bo ja miałem, miałem w tym samym czasie chinola i ten drugi przy nim to żart. Wykonaniem ARES bije na łeb, krzyżem celowniczym i jakością obrazu - tak samo. Mowa o wersji 2010.

Ehm... Ale SUSAT nie ma krzyża celowniczego.... tylko "budkę wartownika". A chinola nie chciałem bo nie podobały mi sie właśnie krzyże celownicze i wykonanie trochę nie teges (śrubki mocujące bleee, wykończenie korpusu bleee, śruby regulacyjne bleee).

Co do wyboru to za bardzo nie miałem bo przecież Mikołaj przyniósł :-)))))

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Chińskie są fajne ale zależy jak się trafi, i trzeba uważać żeby nie kupić wersji ze znalową "gumą" :teeth:. G&G to totalna porażka. Stara mam od 2005 jakoś i wg mnie to jedyny wybór, można próbować z chinolami ale już widziałem nawet takie z krzyżem celowniczym xD

Link to post
Share on other sites

Pole widzenia jest żałośnie małe. SUSAT służył mi jedynie jako element rekonstrukcji, na strzelanki zakładałem iron sights. G&G jest cudnie wykonany, STAR i Ares też ładny, ale jeśli chodzi o walory użytkowe to wg mnie tylko chińczyk. Ja znalazłem złoty środek i teraz mam acoga z docterem, i używam go do jednego i drugiego :icon_razz2: .

Link to post
Share on other sites

Miałem w rękach 4 rodzaje Susatów, Star, G&G i jakieś dwa chinole. G&G ma gorszą optykę od stara pod względem siatki celowniczej, jest nieostra i jakaś taka dziwna. Wykonany na poziomie Stara. Jeden chiński miał super optykę ale to że był wykonany w całości ze znalu (nawet element który miał być gumowy...) i to że był szary i chropowaty pozostawiało wiele do życzenia. Drugi chinol miał słabą optykę podobnie jak G&G i był gorzej wykonany od G&G.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...