Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L96A1 - pytania techniczne o tuningu, pomocy


Recommended Posts

Witam mam l96A1 dokładnie tę: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=789

i chciałbym zrobić jakiś update, mianowicie mam na myśli precyzyjna lufę i mocniejszą sprężynę, a co za tym idzie także i cylinder jeśli nie mylę części (bo w sprawach technicznych nie jestem zbyt doświadczony).Jeśli chodzi o precyzyjną lufę 6.04 mm znalazłem na taiwangunie ale do ASP-2,na specshopie jest do ASP 96 ale nie pisze czy 6.04 czy 6.03, zapytanie moje czy lufa z ASP-2 będzie pasować do 96? i czy dłuższe lufy można bez problmu przycinać?

 

Drugie pytanie: czy ten zestaw Zestaw Cylindra APS-2 300% w specshopie będzie pasował do mojego L96A1 czy muszę sobie poskładać z osobnych części do ASP 96.

 

Trzecie pytanie:na sprężynach pisze albo 300% albo sp170,190 itd a czasami nawet M150 np. czym to sie różni/?sp190 ile wyciagnie fpsów?

 

Wiem że dla was powinienem kupić ta za ponad 1 000 ale kupiłem tą i ją uwielbiam i powoli chce ja ulepszać, wiec prosił bym nie komentować zakupu a jedynie proszę o doradzenie, wdzięczny za odpowiedź będę.(przypominam w sprawach techniczny jestem świeży jak poranne bułeczki)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Update - to ulepszenie, podniesienie poziomu, angielski, proste słowo, ale nie ważne, nie ma na forum takich pytań i nie ma na nich takich odpowiedzi żeby zrozumiał je człowiek mający niewielkie pojęcie o walorach technicznych i nie znający się na obowiązujących skrótach. Szukałem, to co znalazłem niezbyt mnie usatysfakcjonowało będe wdzięczny za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Upgrade. Update to znaczy zaktualizować i ja też pierwszy raz słyszę, aby takiego terminu do repliki używać.

Części na specshopie od APS-2 nie będą pasować do APS 96. Ta lufa do ASP 96 ma 6.04 mm średnicy i jest jedyną lufą, która podejdzie do tej repliki bez kupowania komory PDI czy kombinowania z dorabianiem części.

Link to post
Share on other sites

Ale chyba z Upgradem, można się domyśleć no nieważne bo to nie o to chodzi. Dzięki za część odpowiedzi, ale co do lufy do ASP 96 to wczoraj wieczorem dostałem odpowiedź ze sklepu i oni piszą, że to jest 6,03 i tu pytanie czy będzie dobra ?? słyszałem ze o tej średnicy lubią się zatykać, jakie jest wasze zdanie na temat takich 6,03?dodam że używam kulek z Extrima.

Link to post
Share on other sites

Nie potuningujesz. L96 od AGM przypomina APS type 96 tylko z wyglądu (a i tak już na pierwszy rzut oka widać, ze to coś zupełnie innego). Dokładną kopią jest Warrior I, tworowi AGM jest raczej bliżej do MP001. A jeśli chodzi o konkrety to do Twojej repliki na pewno NIE będzie pasować cały zestaw cylindra (no może prócz prowadnicy), komora hoopupa i zespól spustowy od type 96. Może pasować (choć tez pewnie bez delikatnych modyfikacji się nie uda) zespól lufy (czyli precka też), ale musisz sam się upewnić rozkwiecając replikę i sprawdzając jak to w środku wygląda.

 

PS: Upgrade i update to spora różnica...

Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o warriorze to ma on całkiem inny mechanizm niż mp001. Lekko przypominajacy zero trigger. Kiedyś były na wmasg fotki ale ktoś radośnie usunął temat w którym były.

Co do agm to nie bardzo mam pojecie...

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Na stronce http://www.airsplat.com/Items/AR-AGM-AWP-002.htm znalazłem opis

This rifle is a great performer and value. It's hop up and barrel are similar to the Well AWP. But the bolt is closer to the APS2 and can be upgraded with APS2 standard parts and cylinder.

 

Ok rozumiem angielski ale pytanie. Ja swój karabin mam od paru tygodni, jeszcze go nie rozkładałem ale czy komora hu od APS2 pasowałaby do tego? (ubzdurało mi sie by zacząć wpierw od komory, hu i preclufy)

 

PS1. Pare linków które znalazłem

1. Dokładny rozkład repliki

2. PowerSpring Upgrade

Edited by tosyu
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

Tak się złożyło, że też posiadam od niedawna tą replikę L96...

I też chcę zrobić UPGRADE. I mam dwa pytanka:

1.Ktoś pisał, że jedyną lufą pasującą bez konieczności zmiany komory hp. na PDI jest ta: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2572.

Czy to prawda?

2.Będzie jakaś sprężyna pasowała do niego bez konieczności zmiany cylindra? Np. któraś z tych do APS: http://www.asgshop.pl/catalog.php?cat=122

Z góry dziekuję,i jak się powtarzam to sorki.

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zacznę od wielkich podziękowań za rozwinięcie tematu, bo widzę ze wiele osób właśnie posiada lub staje się posiadaczami tejże repliki i na pewno ten temat jakoś pomoże.

 

Po pierwsze, myśląc, jak już wcześniej pisałem o ugradzie tej repliki chciałem zmienić lufę na precyzyjną ,a ponieważ okazało się, że nie ma bezpośrednio do tej repliki pasującej zacząłem mierzyć i..... Po zmierzeniu precyzyjną suwmiarką z elektronicznym wyświetlaczem(dla niedowierzających) wyszło mi ze lufa podstawowa w tej replice to 6,04mm. Także jak dla mnie na sam początek b.dobra.

 

Po drugie, cylindra, tłoka i prowadnicy do sprężyny bezpośrednio do tej repliki także nie ma, są do ASP2 i ASP 96,ale podobnież nie pasują, wiec tak sobie myślałem, bo znalazłem kiedyś tabelkę w tematach z osiągami sprężyn i wyszło, że do naszej wchodzi tak gdzieś SP110 (jeśli się mylę proszę od razu mnie poprawić),że można jedynie co to wymienić sprężynę na SP 130(która troszkę podniesie osiągi) , i ewentualnie chodź też nie wiem skąd prowadnice do sprężyny bądź tłok, ale to tylko moje przemyślenia.

 

Po trzecie oglądałem zdjęcia repliki MP001 do kupienia i rzeczywiście wydaje mi się ze ma taki sam zestaw cylindra jak nasza L96. To tyle komentujcie

Link to post
Share on other sites

To co proponujesz z nią zrobić Beckett? Bo mamy chyba takie same :-P

Trza pokombinować z częściami...

Jesteś pewien że ma 6,04 lufe stockową?

Bo chciałem właśnie wymienić na tę ze specshopu do APS-2, ale nie wiem czy będzie pasowała bez przeróbek.

No i spężynkę wymienić, tylko że też za bardzo nie wiem która by pasowała...

Pozdro!

Edited by Psycho_Mantis
Link to post
Share on other sites

Hmmm... 6.04? Sprawdzę, byłoby fajnie. Osobiście wolałbym komorę nowa + dłuższą lufę + tłumik :].

 

Pytanko. Ja jeszcze nie rozbierałem swojej ale czy tak jak w MP001 jest zbyt duża ilość smarów w cylindrze? (bo mi kulka lekko skręca w prawo i miałem nadzieje że to smar a nie kopnięty hop-up :P )

Link to post
Share on other sites

Mierzyłem tak jak mówiłem precyzyjną suwmiarka, i wyszło mi 6,04mm tego jestem pewien na 100%, nie za bardzo się jeszcze orientuje we wszystkich określeniach i nie powiem ci czy to stockowa czy nie bo nie rozróżniam tej odmienności.

 

Co do ilości smaru to nie wiem ale to ze ci znosi ci kulkę na prawo to może być hop up, Moja rada weź na max HU jeśli będzie ci kulka lecieć prosto, ale do góry to HU masz w porządku, słyszałem ze HU tak działa po okręgu, wiec jeśli jest na środku znosi albo w lewo albo w prawo, tak słyszałem, ja zrobię (bo zamawiam) tak HU na max i 0,30g kulki fakt zasięg się zmniejszy ale celność poprawi.(teraz strzelam 0,25g).Nie zapominajmy, że to asg a nie prawdziwa snajpera twoja drugą bronią jest kamuflaż.

 

No Psycho_Mantis musimy cos wykombinować, co do lufy to nie wiem czy będzie pasować Legileg pisze, że ta do ASP-96 może pasować ale pewnie z przeróbkami, co do sprężyny tez bym wsadził inną ale jaką tez nie mam pojęcia, pewnie będę kombinował z mierzeniem jej i najwyżej wyślę zapytanie do sklepu o jej wymiary i kupie :) jak będzie pasować

 

 

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Stockowa = Standardowa którą dostajemy z gunem (?)

 

 

Hop-up mam ciut ponad połowę, kulki 0.28. Ściąga lekko w prawo i w górę :P (także nie wiem czy 0.30 + hu na max to nie będzie ich nadal za bardzo podkręcać) Właśnie miałem nadzieje że smar, użytkownicy MP001 mieli mały bonus w postaci extra ilości, a że ta sama firma i w dodatku dosyć podobne repliki także muszę się jeszcze upewnić rozbierając swoją. Mogą to też być kulki bo jakoś specjalnie precyzyjnych nie używam (P&J 0.28g) :/

Link to post
Share on other sites

Sorki za doublepost ale gdzieś mi zniknęła opcja "Edytuj"

 

Na zagranicznych forach piszą:

. More, the seal, like with the MP001, is terrible. It gets pretty close to 500 fps if you electrical tape the nozzle, and seal the cylinder head. A teflon mod of the hopup wouldn't be a bad idea either. It's still not can top capable, despite some inflated reports of 600+ fps performance, even with a spring spacer, e-tape mod, teflon taped cylinder head threading, teflon taped hopup, and EdGI 6.01mm tightbore bull barrel. Don't worry though, I tested the stock accuracy before I tossed in the upgrade parts.

 

It takes VSR-10 trigger parts, APS2 Type 96 cylinder upgrades, and MP001 tightbores. The hopup, as far as I know, is not replaceable, although it might take APS2/M24 upgrades. The stock will NOT fit a BAR-10, sadly, and the magazines are not compatible with any other type of magazine. So, it's pretty much upgradeable, but it's a mixed bag. I'm a bit bummed about that, and especially pissed about the magazines.

 

Co znaczy uszczelnić układ i już osiągi powinny się zwiększyć :]

Link to post
Share on other sites

No ja używam teraz 0,25g i hop up tez jakoś kolo środka i tez mi znosi, a Używam Extremów, z tymi 0,30g tez sprawdzę, testuje po prostu rożne możliwości żeby np. wykluczyć je w przyszłości i podzielić się wynikami tutaj.

 

W takim razie tak stockowa w tym gunie jest 6,04mm.

 

Co do uszczelniania też nie pomogę nić powiedzieć jestem ciut po początkującym w technicznych sprawach :)trzeba poszukać pewnie gdzieś tu jest w tematach ukryte.

Link to post
Share on other sites

W tematech też conieco popatrzyłem. Trzeba rozkręcić cylinder i olblecieć gwint na głowicy cylindra taśmą teflonową. Można też podobno hopup wokoło oblecieć tą taśmą. Dziś idę do Castoramy i sprawdze po ile to :] A w sobote pierwsze testy uszczelnionego układu (chyba że coś pogubie (wypluć to słowo) przy rozkręcaniu) i napisze co i jak.

Link to post
Share on other sites

Hmm... Tania snajperka, a nikt z producentów się nie chwali że stock ma lufę precyzyjną? :roll:

 

A mi nie znosi na boki strzałów. Strzelam także 0,25 i regulując hp. kulki znosi w płaszczyźnie pionowej- albo bardziej lecą w górę, albo spadają na dół. Ale też chcę kupić kulki 0,28, bo jednak 0,25 mają rozległą powtarzalność strzałów i znosi trochę.

 

Czytałem gdzieś, że APS-2 różni się tym od APS-96, że ma większy cylinder niż 96... Podchodzący pod nasz. Dlatego ta różnica pomiędzy tymi modelami. Jak mówię głupote to niech mnie ktoś zjedzie:] Dlatego np. lufa od APS-2 niby pasuje do naszego...

Czyli i sprężynka też by pasowała?

Pozdro!

Edited by Psycho_Mantis
Link to post
Share on other sites

Po uszczelnieniu układu zasięg wzrasta tak o 7-10m. Niestety mówie o maksymalnym, nie wiem na ile skuteczny bo jak pisałem, kulka mi skręca. Natomiast zauważyłem dziwną zależność. Jak strzelam z domu (z pokoju przez okno) to kulka leci mniej więcej prosto, natomiast strzał na zewnątrz owocuje skręconym lotem kulki. Myślicie że temperatura może mieć aż taki wpływ na broń? I jeśli tak to co można byłoby wymienić?

Link to post
Share on other sites

Co do znoszenia i inyych bajerów tego typu:

jeśli przy dobrym hopie nosi kulki naokoło celu to zmien amunicję. Kolega pisał o xtreme 0,25... To nie są kulki do strzelania precyzyjnego. Kup sobie KSC 0,25. To częściowo powinno poprawić sytuację.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Witam

 

No ja tez uszczelniłem moje cacuszko i także zanotowałem wzrost mocy, a co za tym idzie zasięgu. Hmm, nie zauważyłem takiego czegoś, ale spróbuje strzelić z wnętrza domu i z lufa poza nim. Nie znam się, ale tak myślę, że może chodzi tu o te setne sekundy gdzie kulka leci bez oporu wiatru i tym samym ma prostszy lot, ale jak mówiłem nie znam się. Ja zdecydowanie kupuje inna gumkę HU i zobaczymy co będzie. Co do kulek to zamówiłem już 0,30 wiec jak przyjdą przetestuje i zobaczę jak będzie, z pewnością podzielę się wnioskami. Eh ciężko wiedze z tymi częściami do tuningu naszych

broni, nie ma żadnych konkretnych informacji, no trudno damy rade :))

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sorki, źle to ująłem. Kulka leci z pomieszczenia na zewnątrz prosto. Natomiast gdy wyjdę na zewnątrz (temp. poniżej 10 stopni) to wtedy tor lotu już jest dziwny. Zastanawiam się czy jest jakiś zamiennik gumki hu na silikon. Albo czy jest możliwe wykonanie takiego cuś we własnym zakresie :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...