Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L96A1 - pytania techniczne o tuningu, pomocy


Recommended Posts

Myślisz że będzie pasować? Sam nie wiem czym one się różnią jedna od drugiej bo wyglądają tak samo ale na tych forach zagranicznych (których linki wstawiłem pare postów wcześniej) piszą że nie ma zamiennika do niej (chyba że źle coś przeczytałem)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ehh, ludzie wciąż mylicie ta replikę z L96 od Wella. L96 od AGM nie ma z Type 96 Maruzena nic wspólnego poza body. Żadna tulejka nic nie da. L96 od AGM to niestety tylko MP001 o innym wyglądzie. Nie ma nawet połowy tego potencjału co warrior.

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=28146&st=80 <- Tutaj jest temat o MP001. Znakomita większość tamtejszych porad będzie miało to samo zastosowanie w Waszych L96.

Link to post
Share on other sites

No tyle że ta komora to wydatek rzędu 150zł,możesz powiedzieć coś więcej na temat tej tulejki? Z czego ją zrobić (albo jak masz to daj foto)? Co wstawiłeś do swojego warriora? Acha no i czy np lufa dedykowana do aps96 maruzena podejdzie do warriora czy ta dedykacja to tylko odnośnie długosci lufy?

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites

Sporo więcej niż 150 zł, bo przesyłka z chin będzie bardzo droga. Ale to wydatek, który naprawdę się opłaca. Prócz możliwości zamontowania lufy prepozycyjnej dostaniesz solidnego kopa w FPS. Ponad to raz wyregulowana nie rozreguluje sie po 10 strzałach jak stock.

 

A jeśli chodzi o tulejke... To nie da sie tego wyjaśnić jednym zdaniem. W warriorze masz niestandardowa gumkę. Teoretycznie można złamać plastik, ściągnąć gumkę ze stockowej lufy i nałożyć ja na lufę od AEGa. To rozwiązanie jest słabe, gumka będzie sie ruszać, a powietrze uciekać na wszystkie strony. Tulejka pozwala nam na użycie normalnej gumki i dopasowanie całości do komory hoop-up. Czyli właściwie bardziej umożliwia nam używanie standardowych gumek niż samej lufy precyzyjnej. Dziwnie to wszystko brzmi, prawda? Niestety nie umiem inaczej wyjaśnić... Najlepiej żebyś rozkręcił karabin i sam zobaczył jak to wszystko wygląda.

 

Co do szczegółów technicznych pomęcz na PW Vincenta. On dorobi Ci tulejkę.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam strzelałem kuleczkami 0,30 i muszę powiedzieć że widzę różnicę w celności, fakt może i zasięg się zmniejszył ale nie sądzę żeby był mi potrzebny jakiś mega zasięg pamiętajmy, że snajper ma swojego obserwatora(a przynajmniej powinien mieć,ja mam) i to on ma automat do osłony snajpera na wypadek. No jeśli nie macie obserwatora no to musicie mieć większy zasięg . Wiadomym jest także że zanim drużyna połapie się co i jak przy zamaskowanym snajperze przynajmniej dwóch już pójdzie do piachu. :) ja polecam 0,30 (jak obiecałem, tak piszę o wynikach). Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Przy 700fps to Ty będziesz człowieku głowy odstrzeliwywał. Dla mnie - rozsądne 550 to taka magiczna granica. 600 to ewentualne maksimum.

A co do tuningu - stuninguj sobie mózg!

 

By the way - może mi ktoś, leniowi patentowanemu powiedzieć - jaki nakład pieniężny jest potrzebny aby z Warriora zrobić porządny, działający ok karabin snajperski?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witaj.

 

Testowałem ten model ostanio i jesli chodzi o klimat to jest super.Zastanawów się jednak czy chcesz sie przemieszczac z czymś co po dodaniu dwójnogu i lunety sporo waży.A w tym sporcie mobilnośc jest ważna. Bo prawdziwy snajper zdejmie cel z bardzo daleka-a w airsofcie jest odwrotnie. Kolejna kwestia to system hop-up.Karabinek ma taka małą wajchę przy lufie po lewej stronie która ma ułatwic dostęp z zewnątrz do systemu. Niestety od wewnątrz jest przykręcona ta wajcha (lub też inaczej L-kształtny suwak z blachy) małą śrubką która łatwo sie odkreca. Myślę ze producent celowo wykonał to w ten sposób zeby użytkownik to zdemontował i ustawił sobie hop up od środka na stałe. Bo żeby sie do systemu dostac trzeba odkrecic 2 imbusy na których się cały element z lufą i spustem trzyma. Jednym słowem zewnętrzny dostęp do hop-up wymaga modyfikacji lub poprostu demontarzu.

 

Mój model póki co jest niecelny potwornie (moze to kwestia egzemplarza) a może tej awarii z hop-upem (zewnetrzną regulacją) w warunkach polowych nie miałem akurat imbusów które są z replika w komplecie sprzedawane żeby się dostac do niego od spodu. Efekt był taki ze z niecałych 10 metrów nie dało sie trafic w butelke. Na około 15-20 metrów kulki bardzo znosiło w prawo (lub w prawo z dziwna rotacja jakby próbowały sprezynke narysowac w powietrzu). kulki 0.28 oczywiście.Dla porównania powiem ze z tej odległosci (10 m) spokojnie trafiałem w butelke z mojego elektryka który ma około 300 fps i to na mechanicznych celowniczych a nie przez lunetę.

 

Spróbuje ustawic hop-up porządnie ale mam złe przeczucia że to wiele nie zmieni...

Zasięg też wcale nie jest imponujacy-moze w przyszłosci dam mocniejsza sprężyne ale wtedy boje sie o to że niewytrzyma tego replika.

 

Warto powiedziec że model miło się obsługuje i dobrze leży w rękach-sam w sobie aż tak cieżki nie jest mimo że ma w sobie metalowe ciężarki-chyba wyważajace całośc-natomiast z akcesoriami to się cieżar naprawdę robi.

 

Póki co polecam ten drugi model.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Oczywiście że Warriora. Jest na forum temat o tej replice, do niej znajdziesz praktycznie wszystkie części, albo sposób jak je zrobić. Do L96 AGM nie ma części do tuningu. Ja właśnie czekam na dostawe do krakmana i kupuje Warriora, a potem spróbuje go stuningować. Pzdr

Link to post
Share on other sites

hmmm

Tak sie zastanawiałam czy zakładać nowy post czy nie... Ale zdecydowałem sie napisać tutaj. A wiec czy może mi ktoś wrzucić projekt "obudowy" zespołu spustowego z Warriora I ?? Nie chodzi mi o zdjęcia tylko o projekt.:mrgreen: Proszę was o to ponieważ mój sie rozwalił doszczętnie i potrzebuje projekt tego. :cry:

Edited by drag0n666
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jestem posiadaczem L96A1 AGM, czyli tej gorszej tepliki (od Wella). Stockowo producent podaje że moc wyjściowa wynosi 450 fps. Pytanie: jakimi sposobami (/kosztami) mogę uzyskać odpowiednio 500 oraz 530-550 fps ?? Zastanawiałem się nad precką, ale jak ktoś wcześniej napisał już jest (6.04 mm). Później zastanawiałem się nad kupnem sprężyn o wyżej wymienionych mocach, ale boję sięże mi się wszystko sypnie (czy to prrawda?). Pozostaje więc teflon fix, tylko nie wiem jak dokładnie owinąć hopka, i o ile to zwiększy moc i jak długo będzie to 'hulać'. Czekam na komenty.

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem L96A1 AGM czyli tej gorszej tepliki (od Wella). Stockowo producent podaje że moc wyjściowa wynosi 450 fps. Pytanie: jakimi sposobami (/kosztami) mogę uzyskać odpowiednio 500 oraz 530-550 fps ?? Zastanawiałem się nad precką, ale jak ktoś wcześniej napisał już jest (6.04 mm). Później zastanawiałem się nad kupnem sprężyn o wyżej wymienionych mocach, ale boję sięże mi się wszystko sypnie (czy to prrawda?). Pozostaje więc teflon fix, tylko nie wiem jak dokładnie owinąć hopka, i o ile to zwiększy moc i jak długo będzie to 'hulać'. Czekam na komenty.

 

To jakiej firmy masz replikę ? Bo wella tuningujesz jak normalną snajpę a AGMa nie stuningujesz w żaden sposób.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...