Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Trzeba pamiętać że silniki typu Magnum czy ICS T3000 nie są silnikami Hi-speed, czy tam torque, i raczej nie zwiększają szybkostrzelności, tylko mają więcej siły (Nm) aby uciągnąć silniejsze sprężyny. Więc ROF na obu silnikach może być podobny, ale na Magnumie można używać mniejszych voltarzy dla uzyskania satysfakcjonującego ROF'a.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Okej. Więc raczej zdecyduję się na M249 bo druga replika jaka była brana pod uwagę - M16A4 narazie przestała mi się podobać. Zobaczę jak z wagą jest jeszcze -na strzelance przystawię się do Minimi Killa i jak będę zamiawiał prawdopodobnie w sierpniu-wrześniu zdam relację co i jak.

 

A na silnik ten ICS 3000 zdecyduję się bo będę miał 2 sprężyny M140 i M130 zobaczę jakie wyniki dadzą i prawdopodobnie jak większość z Was będę używał M130.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie info :)

Link to post
Share on other sites

Dobrze że został poruszony temat silników. Jest to dość ciekawa sprawa w P&J249. Stokowy może daje sobie radę na sp do m130, ale m140 i150 to już dla niego za duży opór. Ja jak na razie jadę na m150 z 10.8V i mam wrażenie że mój silnik umrze niedługo śmiercią męczennika.

Pojawia się pytanie, jaki silnik teraz zamontować. Patrząc na Minimi i pojemność maga, dochodzę do wniosku iż większa szybkostrzelność jest tu po prostu obowiązkiem. Konkluzją jest silnik z serii TURBO. Patrząc jednak na m150, która rządzi w środku, zdrowszym wydaje się rozwiązanie: Systema MAGNUM.

 

Rozterka: Czy silniki typu turbo (Hi Speed, itp) dają radę silnym sprężyną?

Edited by berliners
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem, Hi-speedy nie radzą sobie dobrze przy silnych sprężynach. Owszem, zapierdzielają zdrowo ale potrzebują też do tego odpowiedniego voltarzu. Systema Magnum czy ICS Turbo 3000 potrafią przy niskich napięciach naciągać silne sprężyny nie tracąc na "ludzkiej" szybkostrzelności. Nie wiem czy to prawda czy nie, bo nie testowałem, ale jak będę robił generalny remont, to na pewno wezmę Systeme

Link to post
Share on other sites

Panowie poradźcie! Chce, żeby moje Mini zabrzmiało możliwie jak najgłośniej, a szybkostrzelność ma być jak największa (w takim sensie, aby wszystkie podzespoły się wyrabiały m.in. magazynek z podawaniem kulek). Wstępny plan to włożyć M120 i bore DeepFire o płaskich głowicach i baterię 9,6V na dużych ogniwach. Co można zrobić jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Przy M120 i zwykłej 9,6V ROF zbyt pokaźny nie będzie, no chyba że kupisz Sanyo RC ;)

A co do odgłosu strzału, kumpel ma metalową głowice tłoka, a na uszczelkę głowicy tłoka zamontował taki kawałek blaszki, wali sporo głośniej, a GB tak nie cierpi.

Link to post
Share on other sites

Chce założyć koniecznie BoreUp, a przy BU innych niż płaski, metalowy DeepFire'a głowice mają uszczelkę w kształcie "grzybka" i założenie blaszki nie wchodzi w grę. Bateria 10,8V na zwykłych ogniwach przy M120 nie sprawi, że magazynek nie nadąży? Czy 10,8V na ogniwach SC (odpowiednie pakietowanie) da radę upchać do boxa?

Edited by woma
Link to post
Share on other sites

Spokojnie 10,8V na Largach wchodzi do boxa, 12V też wejdzie ;) No to w twoim przypadku zostaje DF, ale na M120 nie ma takiego zadowalającego dźwieku. U mnie siedzi głowica VFC aluminiowa, przy m130 już wali ładnie, jak się strzela to praktycznie nie słychać co gość gada 1m od ciebie ;)

 

PS.

Wie ktoś jak się to montuje?

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...3-044_srch_m249

Zamiast łoża, czy zamiast chłodnicy lufy?

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

No to PARA dostała prezent, lufe z MKI :)

Jak się prezętuje oceńcie sami:

 

http://img444.imageshack.us/img444/3455/dsc00777qw7.jpg

http://img444.imageshack.us/img444/6288/dsc00778fc1.jpg

http://img165.imageshack.us/img165/2543/dsc00779pw9.jpg

http://img520.imageshack.us/img520/4416/dsc00781re4.jpg

http://img165.imageshack.us/img165/7963/dsc00780qd1.jpg

 

Z miłą chęcią zrezygnowałbym z chłodnicy lufy, ale jak ją sciągam, to dziwnie się lufa klekocze (2mm w lewo i prawo). Trzeba będzie to jakoś zrobić, pewnie jakieś shit-pierścienie w mocowaniu bipoda pogubiłem.

 

Joł.

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

No ciekawie własny custom wygląda. Mam pytanko szybkie bo nie mam czasu za bardzo grzebać w tym temacie. Otóż, chce kupić springa 130 do M249 i nie wiem co z batką bo mam dwie 9.6 1100 i 2000. Norlrmanie będzie oddawał strzały? Jakiej firmy springa polecacie?. Chce kupić jeszcze gumke Hopa i nie wiem czy ten czarny Systemy jest kompatybilny. :roll:

Link to post
Share on other sites

Men3l aj loff juu! :mrgreen: Korciło mnie kupienie tej lufy już długi czas ale myślałem, że będzie kijowo wyglądać ale jest super!

 

MS Commando@

Będzie normalnie oddawać strzały ale na mniejszym ROFie niż stock. Kup spring Guardera. Z gumkami to loteria bo to nie zależy od gumki, a od komory.

Link to post
Share on other sites

Spring - guarder

Nie wiadomo czy twoje 9,6V to uciągną, ja mam RC ale to inna bajka.

Z Hopkami jest loteria, u mnie Systema nie pasowała, a TM tak.

Najlepiej kupić komorę HU z CA i się ma spokój z gumką i komorą.

 

Joł.

 

Acha, pozbyłem się chwiejnej lufy. Trochę izolki w luźne miejsca i już nie muszę latać z tym plastikowym czymś :P Moim zdaniem najgorsza rzecz w całym tym M249 to jest właśnie ta chłodnica.

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie. Następnie pytanie :). Zgieła mi się blaszka od ognia( ta co dotyka innej blaszki w gb i jest strzał. Rozgiołem ją ale stało sie coś dziwnego :wink: Kiedy naciskam spust to strzał jest spóźniony a kiedy puszczam strzela sobie chwilke. Poprostu jest opóźnienie strzału.;/ Co z tym robić?

 

Samemu można łatwo springa wymienić?

Edited by MS Commando
Link to post
Share on other sites

Trzeba odgiąć tą blaszkę stykową tak, żeby było ok. Trochę czasem z tym zabawy jest, ja sie zabawiłem raz i mam do dziś spokój. Polecam przyklejenie jej do tej główki czymś nie na stałe, u mnie jest to smar, jak wkładam gb blaszka nie spada i nie mam problemów. Możesz użyć np. dwustronnej taśmy klejącej lub czegoś podobnego, ułatwi to montaż GB w M249 ;)

 

Joł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...