Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm najdłużej PJ ma chyba Bulli a z tego co opisywał wpakował do środka:

-zestaw boreup M16A2

-sprężynę 140m/s guardera

-zębatki SYSTEMA Torque Up

-tłok z Deep Fire z tytanowymi zębami

-wzmocnioną prowadnicę z łożyskowaniem

 

Ja tymczasowo wpakowałem do maszynki sprężynę 130m/s ale ciężko mi się jeszcze wypowiedzieć nad żywotnością GB na niej.

Edited by temohab
Link to post
Share on other sites

W najbliższym czasie będę wzmacniał gun'a (M130-140, borek) i przydała by się mocniejsza gumka HU... i tu pytanie: Jaka gumkę dać? Czy trzeba ją przycinać czy nie, bo już się zgubiłem? Czy to na pewno tylko kwestia przycięcia?

 

Czy ktoś już próbował upchnąć do box'a baterię Homemade? Bo znalazłem ciekawe ogniwa tylko że dosyć duże "Wymiary: 33x60,5 mm. Waga 135 g." ale za to 4000mAh :) I 10pln za ogniwo. Tylko czy to cholerstwo się zmieści?!?

Edited by Alias83
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Doszły już do mnie części do tuningu(M140, BoreUp, aluminiowy tłok). Jak wstawię i przetestuję to napiszę co i jak.

PS. Sory za OT ale chciałem odświerzyć wątek bo dla niektórych przewinięcie pół strony to za dużo i już powstały kolejne 2 tematy o tuningu tego guna.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Alias83 zrobiłeś ten tuning? Bo ja się właśnie przymierzam do zmiany sprężyny (czytaj próbuje dostać się do gerbox'a) i zastanawiam się czy muszę zdemontować całą kolbę bo jak odkręcę tylko jedną śrubę to odchodzi ona od body może na 2cm i coś ją blokuje.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze sprawdź czy komora hu z lufą jest dobrze dociśnięta do gb.Możesz też samą lufę wew. docisnąć i ją tak trzymając postrzelaj i sprawdź efekt.

Wstawiałem gumę guardera do pejoty i nie było żadnych problemów.

 

V

Edited by Paul
Link to post
Share on other sites

Weź zobacz jeszcze czy jak masz włożoną gumkę na lufę i to razem do komory to czy lufa rusza się (nawet minimalnie) nawet po włożeniu blokady w postaci plastikowej wsuwki w kształcie litry U. Jeżeli są luzy to je zniweluj wkładając podkładkę pod wsuwkę aby była nieruchoma.

 

Często są niedopasowane. Powstają przez to luzy a co za tym idzie; straty kompresji powietrza (czyli spadek prędkości wylotowej) lub poluzowanie gumki HU co objawia się różnorodnością strzałów (jedna kulka leci na 5m, druga na 15m, trzecia na 55, czwarta na 40m, itd.).

 

Ogólnie zespół komora, gumka i lufa są kapryśne w mini ale da się to zrobić ;-)

Link to post
Share on other sites

Pierścień usztywniający lufę dodawany przez Systeme jest trochę większej średnicy co za tym idzie wszelkie luzy niweluję. Strzały na stockowej gumie są powtarzalne tylko, że nie są wystarczająco podkręcane. Nie mówię tu o strzelaniu na zewnątrz gdzie gumka zamarza, a o strzelaniu z okna.

 

Po weekendzie dojdzie mi nowa stockowa guma od PJota i się okażę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja raczej zamiast o zęby tłoka martwiłbym się o zęby zębatki tłokowej (mowa o zacięciach) :twisted:

 

Żeby śmieszniej było, po zamontowaniu tego tłoka, przy m120 i porządnym ROF'e pierwsze co poszło to bolec mocujący właśnie od zębatki tłokowej (Stock'owa G&G) :)

 

Ps. Mój przypadek jest z innego karabinu.

Edited by bops
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do kolegów. Zamierzam wstawić sprężynę m130 i jechać na stockowych zębach bo jak Bulli pisał w recenzji - nic się nie zjechało. Wymienił bym także głowice cylindra na taką: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1396 Oraz głowicę tłoka na taką: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1410 .

Co myślicie o takim małym "tuningu/wzmocnieniu"? Ile fps bym uzyskał po tych modyfikacjach i czy w ogóle są one opłacalne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...