Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Bore up stosuje na wszystkich lufach jakie istanieją, a ja mam u siebie dopasowany tak jak ma być bo skoro mam lufe 363mm to cylinder mam mieć typ 1 czyli od 200-400mm bo mój wygląda tak samo jak ten http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1592 więc nie wiem o co ci chodzi. A po drugie skoro Krakman napisał przy tym zestawie do M4/M15 a one mają lufy długości 363mm to musi być dobry.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Moje maleństwo dostało nowe części. Wsadziłem do MKII:

-Zestaw cylindra o powiększonych średnicach do M16A2 [CA]

-Wzmocniony aluminiowy tłok SYSTEMA

-Wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem V.2 [sYSTEMA]

-Sprężyna SP 140 Guardera

-Zestaw zębatek - Super Torque Up [CA]

 

No i na chrono wychodzi ~500fps'ów. Jeszcze teraz muszę je w boju przetestować.

Link to post
Share on other sites

Zmień przynajmniej gumkę HU, bo się możesz zawieść. A mocowo wychodzi ci tak samo jak mi, no prawie bo mam M150. :) Ładny wynik. Z ciekawości zapytam, ile cię wyniósł ten zestaw? Bo mój karabin kosztuje teraz jakies 2380zł, bez magazynka. Całość oczywiście. Zastanawiam się czy nie przepłaciłem? :P

Edited by killa
Link to post
Share on other sites

Mam wymienioną komorę i gumkę HU na CA. A replika bez pasa nośnego i taśmy amunicyjnej wyszła mnie ok 2170zł (cena karabinu, baterii, komory HU i bebechów do GB) a jeszcze planuję wsadzić preckę i lekki tuning wizualny zrobić. Więc Killa musisz sam ocenić czy przepłaciłeś :)

Edited by yogurt
Link to post
Share on other sites

Nie przepłaciłem, bo mam jednak lepsze części zamontowane, tylko że mam je po cenach hurtowych, gdyby nie to, to było by znacznie drożej. Wyszło podobnie. Ale najważniejsze żeby działało, no nie? :P Jak chcesz kupić taśmę to zapraszam na GG-4245348

Edited by killa
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ostatnio rozbierając GB, w celu wymiany części o czym później, zauważyłem że zębatka tłokowa miała ułamany bolec trzymający ją w łożysku. Zdziwiłem się bowiem przed rozebraniem GB nie stwierdziłem defektów, ba replika działała tak jak zawsze. Zdziwiłem się jak to możliwe.

Odnośnie wymiany części, to włożyłem:

- zębatki do ekstremalnych tuningów P&J (naprawdę dobra jakość wykonania, gdybym wcześniej nie sprawdził to absolutnie bym tego nie brał, do tego był tłok, ale on to już nie jest taki fajny);

- wzmocniona głowica tłoka (aluminiowa) P&J (to samo co wyżej);

- prowadnica wzmocniona łożyskowana SRC;

- Spring m150 MO.

 

Wszystko chodzi perfekt, skok osiągów jest i odczuwalny i widoczny. Jeśli chodzi o wytrzymałość podzespołów to jeszcze zobaczymy, jak na razie jest około 1000 K przebiegu i wszystko działa super.

Link to post
Share on other sites

Stockowa sprężyna + stockowa komora HU + Bore up Guardera - 360fps na kulkach 0.25g.

Po owinięciu łączenia gumki i lufy taśmą teflonową na tym samym zestawieniu stałe 400fps na tych samych kulkach.

 

Wniosek - teflonfix jest bardzo wskazany ;)

 

Montowanie innej głowicy tłoka z łożyskowaniem wiąże za sobą zmianę tłoka gdyż ten co daję PJ jest nieprzystosowany do innych głowic (wewnątrz jest taki dzyndzel w który wchodzi śruba). Po wycięciu tego gówna może i jest możliwość włożenia lepszej głowicy ale jest to ciężkie do wykonania.

 

Po weekendzie zamieszczę informację jak się zmieniła moc po włożeniu m120s systemy.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy jedno łożysko - proponuję łożyskowaną prowadnicę tłoka - daje to nawet 20 fps, drugie łożysko jest już nie mierzalne.

 

A co do ceny:

używane minimi które nie działało poprzeniemu właścicielowi i było 3 razy u krakmana z pokrowcem z kordury, magiem pudełkowym, bocznym, pasem nośnym samorobnym 650 zł

uszczelka tłoka Tm - ze starych śmieci

przedłużka lufy zew 50 zł

precka 500 mm 70 zł

komplet zębatek tłoka głowicy prowadnicy (założyłem tylko prowadnicę) 100 zł

kable 4 zł

taśma z nabojami 60 zł

sprężyna 130 huricane 30 zł

sprężyna 150 systema 40 zł

wtyczki 10 zł

 

czyli razem 914 zł

 

 

co by nie było tak świetnie

bore up który popsułem 75 zł

silnik 100 zł ( ale go jeszcze nie założyłem)

bateria zapasowa 1500 mAh firefox 70 zł

bateria lipo 2200 mAh 20C 11,4 V plus ładowarka 200 zł ( jeszce jej nie próbowałem)

 

 

będzie wtedy 1269 zł

 

no dodam jeszcze wystrzelone kulki to będzie 1500 zł

 

na stockowej ma 400 fps

na 130 ma 435 fps

na 150 ma 455 fps (kupiłem na allegro - może jest przydeptana)

Edited by wysokist
Link to post
Share on other sites

Na m150 455 fps to mało.

Z tymi sprężynami jest różnie - każdy producent pisze co uważa za stosowne, a ponieważ tylko 1 na 100 ma chrono więc ludzie się cieszą że mają M ileś tam

 

Kolegi nowa! M120 dawała mi tyle samo fps co stockowa.

M130 Huricane i M150 systemy mają przy statycznym wymuszaniu ugięcia 3 cm odpowiednio 2,5 i 2,7 kg czyli 150 jest trochę już zdeptana a i huricane już trochę biegał.

Acha - zapomniałem przy pomiarach skręcić hop-up na 0 ale już nie będę dzisiaj hałasował - pewnie z 20 fps dojdzie - tak się dziwiłem że ma mniej niż poprzednio, poza tym do wykorzstania mocy m150 powinien być już borek.

Edited by wysokist
Link to post
Share on other sites

Kultura pracy? A jaki wpływ ma na kulturę pracy cylinder i jego głowica? Jedynie na odgłos wystrzału, a on jest podobny w każdej replice która ma analogicznie metalową lub plastikową głowicę tłoka.

Na kulturę pracy może wpłynąć:

- wymiana łożysk,

- wymiana zębatek,

- wymiana tłoka,

- podkładkowanie,

- wymiana silnika/zębatki osi silnika,

- regulacja docisku silnika,

- wymiana chwytu pistoletowego/koszyczka na silnik, jeśli ten nie trzyma osi silnika.

Więcej mi na myśl nie przychodzi, ale nie ma tam cylindra, głowicy, dyszy i głowicy tłoka. Łożyskowania na głowicy tłoka i prowadnicy sprężyny - fakt - mają wpływ na naprężenia w gb ale nie usłyszysz różnicy, co najwyżej w głośniejszym wystrzale, który będzie spowodowany większym ściśnięciem sprężyny i zarazem wzrostem oddawanej przez nią energii tłokowi.

 

Nie wmawiajmy sobie czegoś, czego nie ma bo pisze guarder/gp/gg ;)

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku zastosowanie BU właśnie guardera ciągnęło za sobą wymianę tłoka gdyż do stockowego nie dało się bez przeróbek wsadzić głowicy.

Więc jakoś na kulturę pracy wpływ będzie miało.

 

Zapomniałeś hellmans o sprężynie. M120s Systemy dużo fajniej 'chodzi' niż fabryczny spring.

Link to post
Share on other sites

Proszę tu nikogo nie obrażać i nie pisać o jakiejś tam kulturze, to jest forum o tuningu i obowiązują tu fps, J, m/s rof, i takie tam. Można jeszcze pisać o czasie żywotności repliki z danym zestawem bebechów ( najlepiej w ilości wystrzelanycjh kulek z podaniem jak długimi seriami się strzelało) np. Ja założyłem ostanio baterię lipo 11.1 V 2200 mAh 20C i po oddaniu kilkunastosekundowej serii strzałów poczułem smród przepalającego się silnika (ostaczenie silnik nie padł), założyłem nowy AE600+ i jak wypróbuję to napiszę. Było zimno ( z 4 stopnie) i wystrzeliłem na baterii z 1500 kuleczek. Potem przerwałem ogień w tylnym połżeniu strężyny i już nie chciało zaskoczyć.

Link to post
Share on other sites

witam, w moim m249 mam bore up deep fire z metalowa dysza i coś nie kula zbyt ładnie, mam pytanie która z dysz Guardera będzie lepsza do m249?

1: Wzmocniona, uszczelniona dysza do M16A1/VN/XM177E2/CAR15

o poszerzonej średnicy Guarder

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1186

2:Wzmocniona, uszczelniona dysza do M16A2/M4

o poszerzonej średnicy Guarder

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1187

 

która wybrać?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...