Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No więc "wypodkładkowałem" zębatkę osi silnika chodziło ciszej, ale zeżarło mi wszystkie zęby na tłoku ;/...

Widocznie dla tego tłoka to za dużo.

Zamawiam tłok Elementa z pełnymi stalowymi zębami:

http://www.ebairsoft.com/element-in0405-fu...ton-p-2615.html

Głowicę tłoka "grzybka" lonex:

http://www.ebairsoft.com/lonex-taiwan-poly...ead-p-2933.html

I głowicę cylindra też lonex (ze starej odpadła ta uszczelka, a doklejanie wg mnie nie wchodzi w rachubę):

http://www.ebairsoft.com/lonex-taiwan-alum...er2-p-2932.html

Cały zestaw będzie chodził na M140.

Dam znać jak wszystko złożone, ale trochę minie zanim części przyjdą...

 

Dzięki za rady!

 

Pzdro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może ta sprężyna to nie była wcale M130 tylko jakaś sporo mocniejsza. Stockowe tłoki ze starszych serii M249 wytrzymywały takie sprężyny. Nowe mają zdaje się identyczne tłoki jak MK43 (takie białe, z otworami) i one też dają radę. Może po prostu już był na niego czas...

Na części pewnie ze 2 tygodnie poczekasz przynajmniej ale jak złożysz do kupy to daj znać jak wyszło i czy się nie sypie.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem z tymi zębatkami. Okazało się że z 6 otworów pod łożyska tylko 1 miał głębokość 3,9mm a 5 pozostałych ok 3,5mm. Powodowało to że łożyska wystawały poza płaszczyznę GB dość sporo i zębatek ITU Guardera nie udało mi się dobrze wypodkłądkować. Mają one taki urok.

Jedyna rada to pogłębienie otworów na łożyska lub szlifowanie zębatek. Ja się pobawiłem trochę i pogłębiłem otwory pod łożyska. Zębatki się dały wypodkładkować, z tym że ja z nich zrezygnowałem bo dawały jak dla mnie za niski ROF. Ale to już kwestia upodobania.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tu znalazłem ten tłok , już leci do mnie :

 

http://azteko.pl/aluminiowy-tlok-stalowymi-zebami-p-457.html

 

A szkielet , wziąłem z SAWa CA qumpla :mrgreen: , bez problemu w chińczyku wypodkładkowałem jego zębatki systemy do tego śmiga tylko na M130 , więc się zgodził , dla niego żadna różnica ;-) a mnie bardzo ułatwiło założenie tych ITU . Jak mu padnie ten chiński szkielet będę musiał oddać CA ale chyba nikomu się jeszcze nie udało go zajeździć .

 

PS.

Pidzejfat było dokładnie 540-547 FPS na M150 .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Dobry kumpel:) Myślałem że udało Ci się gdzieś może zakupić.

Pytam bo mam zamiar przerobić mój GB tak aby pozwalał na zwolnienie naciągniętej sprężyny, coby nie trzeba było jej wyciągać po każdej strzelance.

Jak się uda to w piątek będzie gotowy, jak coś pójdzie źle to może trzeba będzie szukać nowego (ale to opcja raczej bardzo mało prawdopodobna żebym coś sknocił). Jak skończę projekcik to napiszę więcej szczegółów oraz wrzucę foki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tak, robił już ktoś coś takiego. Nawet Woma podał Ci rozwiązanie kilka postów wyżej: wiercisz dziury w pokrywie i przykręcasz jakąś inną szynę RIS do pokrywy. Zmierz sobie tylko ile tej szyny potrzebujesz na swoją pokrywę i dopierz coś w oferty sklepów.

 

Drugą opcją jest zakup odpowiedniej pokrywy i wymiana tej którą posiadasz.

 

Nic innego się nie wymyśli.

Edited by FRAGER
Link to post
Share on other sites

Kolego Ryba, trochę kreatywności :)

 

Szyny od g36, od mp7, od spr mod któryś tam(ta z rurą), od casv. Jakakolwiek jaką znajdziesz i będzie pasowała na długość jaką chcesz mieć na pokrywie.

 

Możesz nawet wyrzucić przyrządy celownicze i puścić ris na całości, albo tak jak w moim przypadku, przesunąć je do tyłu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...