Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Panowie, co powinienem zrobić, aby zwiększyć ROFa w minimi tanim kosztem. mam wymienione zębatki na JG, m140, prowadnica łożyskowana, kable 4mm2, tłok DF i m140 guardera. Akumulator którego używam to 12v 2300mAh żelowy. Podkładkowanie wykonałem prawidłomo, żebatki kręcą się bez żadnego oporu, nie hałasują i siedzą stabilnie w łożyskach. Silnik stock.

Myślałem nad podłączeniem szeregowo dwóch akumulatorów 12v, ale nie wiem czy silnik to wytrzyma, ktoś może już takiego zabiegu próbował ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedyś na m140 ROF u mnie był bardzo dobry, ale wiadomo - silnik zrobił dziesiątki tysięcy kulek przebiegu i nie ma już tej mocy co miał na początku. A że nie mam na razie kasy na nowy silnik (ITU guardera) to musze się posiłkować różnymi środkami, albo zostawić ROFa tak jak jest.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Niedługo kupuję replikę M249 MkII.

Zakładamy, że mam 200-250zł na tuning+ bateria. Co polecacie wymienić? Myślę o wymianie sprężyny o takie samej lub nieco większej mocy ale z niejednakowym skokiem, komorze hu, gumce hu ale co poza tym?

 

Bateria:

http://www.taiwangun.com/shop,show,1057

 

Chyba, że zmieści się ta:

http://www.taiwangun.com/shop,show,1059 ?

 

Jakiego typu przejściówkę będę potrzebował aby podłączyć ww. baterie?

 

Nie chcę się bawić w akumulatory żelowe albo lipole bo już mam mikroprocesorówkę do Ni-MH/Ni-Cd

 

Z góry dziękuję za rzetelną pomoc :)

Link to post
Share on other sites

250zl starczy Ci na komorę, gumkę i lufę precyzyjną. Przy sprężynie takiej jak standardowa czyli M120 lub nawet M130 nie ma potrzeby wstawiać innego tłoka niż standardowy. Poza tym przy obecnych cenach 250 zł nie starczy na tłok DF, komorę i gumkę.

Link to post
Share on other sites

OK. Wymienię gumkę, komorę i zastanowię się nad tłokiem. Lufy precyzyjnej nie będę wstawiał, bo nadrobię celność szybkostrzelnością. Poza tym zmusi to mnie do używania lepszych (czyli droższych) kulek a przy ilościach jakie żre ta "krowa" to ma znaczenie :)

 

Czy wymieniając sprężynę na M140 muszę wymienić coś oprócz tłoka?

Czy stockowa sprężyna długo "trzyma moc" (czy nie za szybko się ubija)?

Link to post
Share on other sites

Lufy precyzyjnej nie będę wstawiał, bo nadrobię celność szybkostrzelnością.

 

Tak Ci się tylko wydaje. Lepszy zasięg też nadrobisz szybkostrzelnością?

 

Poza tym zmusi to mnie do używania lepszych (czyli droższych) kulek a przy ilościach jakie żre ta "krowa" to ma znaczenie icon_smile.gif

 

Jakbyś mniej ich zużywał strzelając celniej to by Ci wyszło na zero. Spray and Prey nie jest zawsze najlepszym wyjściem.

 

Wstawianie tego tłoka przy stockowych częściach nie ma dla mnie sensu. Wydasz kupe kasy a nawet tego nie zauważysz. To tak jak wstawić silnik od Ferrari do Malucha. Co z tego że masz pińcet koni jak Ci koła odpadną.

 

Zamiast wstawiać sprężyny M140 może pomyśl nad Bore Upem i słabszą sprężyną. Te same osiągi, mniejsza szansa że Ci coś padnie.

Link to post
Share on other sites

A borek i ta sama sprężyna? :P

Tzn ta sama co jest w stocku czy M140? Jeśli ta ze stacka to na początek może być, ale lepiej ją wymienić na jakąś o niejednorodnym skoku.

Jeśli jednak mówisz o M140 to po co? Strzelasz się na tyle długo żeby wiedzieć jak tego używać bezpiecznie? Jeśli nie to nie ma sensu. Co za dużo to niezdrowo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...