Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytanie o farby


Recommended Posts

Żadna farba nie wytrzyma długo na replice, szczególnie z metal body. Dlatego zawsze po malowaniu repliki wale na nią nawet do 5 warstw lakieru bezbarwnego aerografem, a w miejscach najbardziej narażonych na ścieranie (kanty, wystające elementy) dodatkowo pędzlem, gęstym, nierozcieńczonym lakierem. I trzyma się nieźle. A ogromny wybór kolorów zawsze ędzie mnie trzymał przy farah modelarskch.

Link to post
Share on other sites

Powtórzę pytanie, bo mnie olano :D Czy w ogóle jest sens malowanie kamizelki? Nie zeszpeci jej to, farba się szybko nie zetrze? Malowaliście już swoje oporządzenie? Jakie macie do tego podejście?

 

 

Na allegro masz teraz wystawioną IBA pomalowaną na CB, moim zdaniem nie wygląda źle. Ścierać się raczej nie będzie, bo tu farba wsiąknie w materiał.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odkopie, zeby nowego nie zakladac. Rynek farb sie troche zmienil, latwo dzis o Krylony, sa NFMy... Ktora zatem bedzie najblizsza Coyote Brown / Dark Earth? Zalezy mi na wysokiej zgodnosci z DE Magpula (kolba MOE CTS i magazynki PMAG) - chce malowac okladziny RIS i Magwel'a G&P...

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie Piaskowy NFM. Jest bardzo jasna. Nie wiem jak Krylony, bo nigdy nie miałem okazji nimi malować, ale farba Montana Gold 'Duck Season' jest dosyć podobna do DE, mam Magpulowskie...magpule ;) na magazynkach pomalowanych ta właśnie farbą. Jak gdzieś znajdę fotkę, to ci podeśle na PW.

Link to post
Share on other sites

Chcecie farbę do malowania replik?

 

Na zachodzie chwalą się że te firmy Majic są nawet niezłe (bo reszta firm tylko produkcji US).

 

Sam nie mogłem u mnie w mieście takowej puszki zakupić bo nie mieli akurat ale w innych miastach może mają. ;-)

 

Tu macie link do strony firmy:

 

http://www.majic.pl/pl/farby_w_spray_u/id_208.html

 

DE to kolor --> brązowy (ziemi)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...