Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mp7 Galaxy


Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo też i Well miał podłą opinię.

 

Ciekaw jestem, czy tego Galaxy MP7 da się stuningować (używając części do tuningu MP7 Marui) tak, żeby wycisnąć z niego jakieś 300 fps (zakładając, że komora HU jest typowo "chińska").

Coś mi się wydaje, że zasięg byłby wtedy do przyjecia, jak na broń boczną / awaryjną główną, a całość jakby poręczniejsza niż MP5K PDW (w przyszłości mam smak na silny RKM, to trzeba mieć z czym do budynku wchodzić :) ).

 

No nic, pożyjemy, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Komora - raczej wątpię. Dać preckę, nową gumkę HU (to jest problem, bo AEP'y TM, a także ich klony, mają niestandardową komorę i gumę - ale na Capri widziałem coś, co chyba jest LayLax'owską gumą do nich), tuningowy cylinder, głowicę tłoka i cylindra, może też prowadnicę sprężyny. Podejrzewam, że stockowa sprężyna musi być mocniejsza (zgodnie z tradycją chińskich produkcji z dużymi fps'ami - TM ma 255fps w/g Capri, a Galaxy ok.260fps w/g Customs'a).

 

Ewentualnie rzeczywiście dać te tuningową sprężynę. Do 260 fps dołożyc taki osprzęt, - myślisz, że ~40fps nie uskładam? Jeszcze z przyzwoitym teflonfix'em?

A że koszty? I tak pewnie taniej, niż TM'ka.

 

A G5 ma 320fps w stocku, jeżeli wierzyć Krakmanom. 320 to miała (oficjalnie) moja Beta Specnaz [JG], zanim nie założyłem precki i "cichego zestawu" - i śmigała przyzwoicie jako borń główna. A teraz, z (jak twierdzą Krakmani) 350 spełnia wszystkie moje wymagania. W broni podstawowej, uniwersalnej, więcej nie potrzebuję :)

 

No i pamiętaj, do czego mi to - jako broń zapasowa / na pożyczki, a jeśli kupię RKM (ktory, jak to RKM, zamierzam podkręcić dla uzyskania maksymalnej mocy - ma mieć zasięg i zdolność penetrowania zarośli na ile się tylko da) to bedę potrzebował czegos na bliski dystans, żeby poniżej minimalnego zasięgu bzpiecznego kaemu czymś się bronić, bez wybijania dziur w innych uczestnikach zabawy ;)

Link to post
Share on other sites

Podsumowując uważasz, że wyciśniesz ok 40fps na samym uszczelnieniu w AEP? Ja nie obalam Twojej tezy, może mi się to tylko wydaje nierealne, a może nawet jest to możliwe, ale jakim kosztem? Za tą cenę miałbyś drugi tuning do RKMu i jeszcze by Ci zostało.

Link to post
Share on other sites

No, może faktycznie być trudno. OTOH, na uszczelnieniu Bety Specnaz JG zyskałem jakieś 30-40fps, i to bez zmiany cylindra i prowadnicy sprężyny.

 

Co do tuningu do RKM'u - i tak, i tak będzie kosztować. A mocniejsza sprężyna to dla mnie ostateczność - włąśnie dlatego, że obciąża konstrukcję GB. Ale że to nie temat na rozmowy o RKM'ach, to może odpuśćmy (w ogóle do czasu, aż pojawi się rozsądny cenowo RPK).

Oczywiście, jeżeli Umarex 7000 jest tak mocny i dobry, jak piszą w sąsiednim wątku, to nie ma co się szczypać, tylko sie nad nim solidnie zastanowić.

Link to post
Share on other sites

No, może faktycznie być trudno. OTOH, na uszczelnieniu Bety Specnaz JG zyskałem jakieś 30-40fps, i to bez zmiany cylindra i prowadnicy sprężyny.

 

Co do tuningu do RKM'u - i tak, i tak będzie kosztować. A mocniejsza sprężyna to dla mnie ostateczność - włąśnie dlatego, że obciąża konstrukcję GB. Ale że to nie temat na rozmowy o RKM'ach, to może odpuśćmy (w ogóle do czasu, aż pojawi się rozsądny cenowo RPK).

Oczywiście, jeżeli Umarex 7000 jest tak mocny i dobry, jak piszą w sąsiednim wątku, to nie ma co się szczypać, tylko sie nad nim solidnie zastanowić.

 

Bodajże Westie(ale nie jestem pewien) pisał, że to jest BE(umarex 7000). Czyli sic, krakmani to testowali i wypadł gorzej od well R4(dlatego nie mają w ofercie) no i pośrednio czekałem przez to na Galaxy. Rozwińmy natomiast wątek po co tak w ogóle nam Mp7? Broń boczna dla snajpera i nie tylko, główna do CQB i nie tylko... R4 waży ponad 1kg, a są i gaziaki które też tyle warzą(choćby M190 HFC), więc jako boczna może być.

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites

Westie był przekonany, że to BE, ale z testów i porównania charakterystyk wyszło, że to jednak nie BE (być może Umarex zlecił komuś produkcję tylko na własne potrzeby). Zajrzyj prosze do wątku o tym Umarex'ie (też jestem sceptycznie nastawiony do ich produktów, ale wątek spowodował, że zacząłem sie zastanawiać).

 

Do czego toto (MP7)? Dobre pytanie.

 

Miał je (wersja TM) jedne z szanowanych graczy w Szczecinie, więc obmacałem, i wysłuchałem jego opinii. Zachwycony nie był: rozmiarowo przypomina to (portęczńą, ale jednak) broń długą w typie MP5K PDW, a osiągi jakoś nie powalają, w porównaniu z bronią długą.

 

W porównaniu z pistoletem - duże i ciężkie. W porównaniu z PM / karabinem - słaby zasięg. Ni pies, ni wydra ;).

 

IMHO to jest broń niszowa: na podstawową za słabe, na boczną za duże i ciężkie. Za wyjątkiem właśnie osób, które potrzebują czegoś zdolnego sypać kulkami na nieduzym (ale większym, niż pistoletowy) dystansie.

 

Sam używam Bety Specnaz [JG] i Glocka 18c [CYMA] - w budynkach, jeśli jest prawdopodobienstwo starcia na odległosci kilku metrów, staram się uzywać Glocka. Po prostu kulturalniej jest komyś przyłożyć z 200fps, niż z ok.350fps. W terenie otwartym, oczywiscie, Glock przydaje się tylko, jeśloi w Becie skończy się amunicja. Różnica między zasiegiem skutecznym Klocka i dolnym rozsądnym Bety nie występuje.

A MP7 jest za duży i za ciężki, żeby go nosić zamiast Glocka w parze z Betą.

 

Ale jeżeli bedę mieć długą broń - RKM czy snajperkę - z jakąś kosmiczna prekością wylotową, to bedę potrzebował czegoś, czego bedę mógł użyć, jak ktoś mi podejdzie bliżej. Ale nie tak blisko, żeby go "zdjąć" z pistoletu. I wtedy przyda sie takie niewiadomo co jak MP7.

I to jest jedyne rozsądne zastosowanie dla tej zabawki, chyba, że ktos bawi się na miejscówkach, gdzie takie zasięgi są wystarczające.

Link to post
Share on other sites

Rozwińmy natomiast wątek po co tak w ogóle nam Mp7?

 

Replika MP7 nada się do podobnych celów jak i oryginał:

- Broń główna do CQB (nie pozostaje w tyle za MP5 a jest IMHO bardziej kompaktowe i poręczne)

- Broń boczna dla tych z "większymi zabawkami" czyli RKMami itp.

 

Ponadto airsoftowa wersja po lekkich modyfikacjach (dłuższa lufa) może nienajgorzej radzić sobie w innych sceneriach niż CQB chociaż oczywiście nigdy nie będzie pełno wymiarowym karabinem.

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze nie wiem, czy kupie TM, czy Galaxy.

Wstawie dluzsza preclufe (przetestuje PDI).

Z maksymalnym tuningiem jaki jest teraz mozliwy, powinno wyjsc 300fps.

Niech jeszcze zrobia do niego gumke silikonowa.

Bedzie mozna wyjsc z budynku.

 

P.S.

Piszcie recki.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites
- Broń boczna dla tych z "większymi zabawkami" czyli RKMami itp.

Własciwie to nada się jako boczna dla każdego kto ma tuning - tam gdzie ja się strzelam jest ograniczenie 350 fps w budynkach - zatem praktycznie same stocki. Jak zrobię tuning mojego kałacha, automatycznie jestem wykluczony z pomieszczeń. A ponieważ zasypanie przeciwnika w budynku kulkami jest ze wszech miar pożądane, to MP7 wydaje mi się bardzo ciekawę propozycją, i właściwie jedyną alternatywą dla MP5 tej samej firmy (MP& Wella nie biorę pod uwagę - wiadoma opinia...)

Link to post
Share on other sites

Własciwie to nada się jako boczna dla każdego kto ma tuning - tam gdzie ja się strzelam jest ograniczenie 350 fps w budynkach - zatem praktycznie same stocki.

...

 

Nie traktował bym MP7 jak klasycznej broni bocznej, to nie jest zwykły pistolet który możemy nosić sobie w kaburze. Tzn. podobnie jak MP5 może on służyć do walki na krótkich i średnich dystansach a noszenie jej do klasycznego karabinu (np. AK47) jest raczej bezsensu (wystarczy zwykły pistolet) Przy broni o sporym zasięgu i sile rażenia (RKM, broń wyborowa) która raczej nie nadaje się do walki na mniejsze odległości, posiadanie MP7 nabiera sensu.

Zresztą jak już pisałem w innym wątku, przymierzałem się do kabury MP7/MP5 i stanowczo stwierdzam iż nie mam zamiaru się katować takimi wynalazkami – innym tez tego nie życzę :D

Link to post
Share on other sites

Witam.

Właśnie odebrałem paczkę z moją mp7.

W pudełku oprócz repliki są:

-dwa magazynki low cap na 28bb, hi-cap na 220bb

-ładowarka na 220v

-bateria 7,2 v 450 mah

-bb loader

-wycior i różne papiery.

Według dołączonego papieru z firmy customs.pl replika ma 260fps sam nie sprawdzałem więc nie wiem czy jest to 260 czy może więcej.

Replika wygląda bardzo solidnie nic nie trzeszczy, całość sprawia solidne wrażenie.

Mp7 by galaxy nie posiada oryginalnych oznaczeń wersji ostrej ma tylko z jednej strony napis "Galaxy G_7 Made In China".

Całość wykonana jest z abs-u z elementami metalowymi.

Metalowe są:

-szyny boczne i górna

-zespół muszki i szczerbinki-tłumik płomienia

-spust

-zwalniacz magazynka

-bolt catch

-selektor ognia

-szyny rozsuwanej kolby

-magazynki z czego hi-cap w części wystającej z repliki jest z abs-u.

Pistolet jak za tą cenę wygląda naprawdę świetnie chwilami zastanawiam sie czy rzeczywiście zrobili go chinole, a wiem co mówię bo miałem kiedyś w ręku przez dłuższą chwilę mp7 tokyo marui i nie licząc braku oznaczeń wersji ostrej, kopi fimy galaxy niewiele brakuje.

Abs jest miły w dotyku nie błyszczy się., kolba nie lata na boki za bardzo w porównaniu do mp5.

Magazynki pewnie siedzą w chwycie pistoletowym

zarówno dołączony low-cap i hi-cap jak i low-capy na 50bb firmy mag.

Czytając opis na arnieairsoft dowiedziałem sie że są problemy z low capami maga, sam sprawdziłem na chybił trafił jednego z czterech low capów na 50bb firmy mag i działa podaje kulki.

 

Podsumowując myślę że za 295 zł plus paczka mp7 galaxy jest warte swojej ceny.

Sam będę jej używał w cqb lub jako awaryjną gdy główna lub boczna nawali więc nie oczekuje od niej jakiś super osiągów,kupiłem ja w połowie dlatego bo bardzo mi sie podoba, a właściwości użytkowe były na drugim miejscu.

 

Aha zdjęcia zrobię jak będę miał moc na razie mi sie nie chce :-P

Edited by HermanL
Link to post
Share on other sites

http://www.gunfire.pl/product-yid-1152189876-MP7A1.html jest na gunfire.

 

Ja jeszcze nie wiem, czy kupie TM, czy Galaxy.

Wstawie dluzsza preclufe (przetestuje PDI).

Z maksymalnym tuningiem jaki jest teraz mozliwy, powinno wyjsc 300fps.

Niech jeszcze zrobia do niego gumke silikonowa.

Bedzie mozna wyjsc z budynku.

 

P.S.

Piszcie recki.

 

Jak masz kasę to kupuj TM bez wahania.

 

 

Sam używam Bety Specnaz [JG] i Glocka 18c [CYMA] - w budynkach, jeśli jest prawdopodobienstwo starcia na odległosci kilku metrów, staram się uzywać Glocka. Po prostu kulturalniej jest komyś przyłożyć z 200fps, niż z ok.350fps. W terenie otwartym, oczywiscie, Glock przydaje się tylko, jeśloi w Becie skończy się amunicja. Różnica między zasiegiem skutecznym Klocka i dolnym rozsądnym Bety nie występuje.

A MP7 jest za duży i za ciężki, żeby go nosić zamiast Glocka w parze z Betą.

 

 

Co do broni niszowej-zgadzam się. Ja bym to wziął, bo ma większy magazynek niż pistolet, dłuższą lufę, no i jak CQB z naprawdę bardzo małymi odległościami na główną jak ulał. ;-) ;-)

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites

Zresztą jak już pisałem w innym wątku, przymierzałem się do kabury MP7/MP5 i stanowczo stwierdzam iż nie mam zamiaru się katować takimi wynalazkami – innym tez tego nie życzę :D

 

Fakt, na udo być może nie ma to sensu. Niestety nie widziałem nigdzie kabury o tych rozmiarach, którą dało by się zamocować na pas, albo wręcz na korpus (np. jako moduł na kamizelkę). A podejrzewam, że sporo by to poprawiło.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...