Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska neoprenowa


Recommended Posts

Nie wiem czy ta kwestia była już wcześniej poruszana bo w wyszukiwarce nie znalazłem nic konkretnego na temat używalności maski,więc jak coś przeoczyłem to proszę tylko o linka do odpowiedniego tematu :}

 

Chodzi o to,że dostałem taką maskę:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1802

 

Nie miałem jeszcze okazji jej przetestować i chciałem się zapytać czy wogóle warto w tym biegać i się pocić,czy lepiej olać bo zębów i tak nie ochroni.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Też ostatnio zakupiłem tą maskę i jestem co nie miara rozczarowany, chroni całkiem dobrze. Ale wg. mnie kiepsko trzyma się głowy, a parujące okulary, nie odstępowały mnie na krok. W końcu wyciąłem dziurę na usta, by cała para nie szła pod okulary, ale od pocenia się i tak parują. Miałem rok maskę paintballową i jest spoko, przynajmniej para nie szła pod google, ale niewygodne celowanie jest co nie miara.. ehh. Mogę polecić tylko dobre okularki, bo chyba zawsze od kominiarek, czapek itd, będą parować :| PZDR

Link to post
Share on other sites

Maskę neoprenową sobie odpuść. Kolega z Drużyny ma, tylko raz w Niej biegał. Parują mu okulary przez nią.

Kominiarka Termoaktywna - nie wiem. Mam zwykłą bawełnianą. Jeśli nos wystawie odkryty to nie paruje tak strasznie. Lecz mając twarz zakrytą jak ten pan na zdjęciach w linku na allegro okulary bardzo parują... zwłaszcza podczas wysiłku fizycznego.

Link to post
Share on other sites

Ochroni.Dostałem od żony kolegi czystą serie z AUGa TM z odległości około 10 metrów. Przyjąłem wszystko w twarz. Efekty: zęby mam maska uchroniła przed ich utratą, gogle dostały gustowną pajęczynkę w prawej górnej części lewego oka:) Alefakt nie da się w niej biegać pocą się gogle i okulary niemiłosiernie...

Link to post
Share on other sites

no,ja już przetestowałem swoją maskę i powiem,że rewelacja. Miałem założoną kominiarke i na to maskę(bo zimno było :P ) przyjąłem kilka serii na twarz i nic nie czułem,a gogle ( Bolle x800 ) nie parowały,tylko po kilku godzinach zaczeły pojawiać sie kropelki wody,ale w przerwie sie wysuszyły.

Link to post
Share on other sites

Miszkos. Więc jesteś wyjątkiem jeśli chodzi o parowanie. :)

A co do ochrony zębów... stosuje ochraniacz na zęby na górną szczękę (można kupić w niektórych sklepach sportowych, a na pewno w sklepie z akcesoriami bokserskimi).

Taka alternatywa, gdyby ktoś chciał używać maski neoprenowej w celu ochrony zębów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Czy ja wiem? Sam używam i widuję je coraz częściej na strzelankach więc nie widzę problemu, co prawda szczena po takim kilkugodzinnym wypadzie odpada, ale jak np. jestem na respie albo coś to wyciągam lub wystawiam, żeby dać żuchwie odpocząć.

Link to post
Share on other sites

Są takie cienkie szczęki np. do preparatów do wybielania zębów, wystarczy uciąć w nich taki języczek do wyciągania ich. Nie widać za bardzo, że coś się w ustach nosi a są wystarczająco mocne, żeby wytrzymać uderzenie kulki, a zarazem wystarczająco cienkie, żeby czuć się swobodnie. Po jakimś czasie nawet mówienie nie sprawia problemów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...