Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M668 M14 EBR [NS]


Recommended Posts

Po 4 strzelankach(5,5h) EBR zachowuje się bardzo dobrze. Z baterii jestem bardzo zadowolony. Naprawdę długo wytrzymuje( jak na razie). Wymieniłem tylko śruby trzymające chwyt przedni ponieważ te oryginalne bardzo szybko się wyrabiają. Do ciężaru broni zaczynam się już przyzwyczajać. Choć wbieganie z tym pod nasyp albo górkę do przyjemności nie należy:P.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przeczytałem wasze opinie i mam drobne obawy...

Wybieram swój pierwszy dziewiczy ASG i przyznam że głównym kryterium jest wygląd, a ERB tego nie brakuje. Może trochę średnio podobają mi się te kabelki z tyłu, ale karabin nadal ma urok (pomimo stockowych 5kg, najwyżej trochę schudnę biegając).

Z rywali ma M14 i G3-SG 1, wszystkie śliczne.

 

Ale...Po lekturze wygląda na to że stockowy karabin wymaga trochę roboty dopieszczającej, za którą wole się nie brać przy moim obecnym poziomie wiedzy o bebechach ASG. Da rade parę miesięcy pobawić się wesoło na stockowym zanim dokształcę się na tyle żeby samemu pobawić się w rusznikarza?

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz zlecić tą robotę w sklepie w którym kupujesz replikę. Stockowy M14 EBR nie jest zły. Naprawdę nie musisz w nim zmieniać wielu rzeczy. Musisz na pewno przed ewentualnymi modyfikacjami zadać sobie pytanie co chcesz osiągnąć. Ten karabin w standardzie jest już w miarę celny i ma dobrą szybkostrzelność. Moc też jest zadowalająca i na pewno wystarczająca na początek. O modyfikacje możesz przecież zapytać serwisantów z danego sklepu, oni na pewno powiedzą ci co warto polepszyć w replice a co jest w niej wystarczające. Pamiętaj że z replikami czasem jest loteria i nawet te z wyższej półki cenowej nie są ci w stanie za gwarantować że wszystko będzie bez awaryjnie działać. Jeśli chcesz możesz przed zakupem podjechać i zobaczyć jak działa moja replika na żywo.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam kompatybilność magazynków od TM. Mam dwa i sprawdzają się świetnie. Prawdę mówiąc leżą w gnieździe lepiej niż dołączany oryginał. Zero chybotania się. Jeśli chodzi o wady to bardziej szarawy odcień no i cena. Ale za jakość chcąc nie chcąc trzeba zapłacić.

Link to post
Share on other sites

W sprawach ASG jestem zielony, bo strzelam od niedawna. Jednak zamierzam sobie kupić nową broń i wypatrzyłem właśnie M14 EBR firmy KART w sklepie gunfire.pl w promocji.

Po przeczytaniu Waszych postów nasuwa mi się pytanie "O wymienienie czego poprosi sprzedawców i ile to wyniesie".

 

Prosiłbym o szybką odpowiedź, ponieważ promocja nie trwa juz zbyt długo.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się. Nie bardzo wiem o co chodzi w tym przyczepianiu się do M14 EBR KART. Jak dla mnie za takie pieniądze dobra giwera. Powtarzalność strzałów też dobra, więc nie rozumiem dywagacji na temat lewych osiągów tej repliki. To chyba z niewiedzy. No cóż ja będę was informował na bieżąco odnośnie użytkowania EBR-ki. I nie omieszkam opisać szczegółowo ewentualnych problemów związanych z tym karabinem. Odnośnie ciążenia lufy w dół to wystarczy rączkę taktyczną dorzucić z przodu i masa karabinu będzie się lepiej rozkładać w łapkach. Pas trzy punktowy też w końcu wymyślili:P.

Link to post
Share on other sites

nie chcialbym straszyc, ale y tego co wiem GB karta trzyma sie na dwoch srubach... i podobno peka przy m120... pocyztajcie tematz tuningu o kartie i o AGMie (AGM trzyma sie na trzech srubach) to co powiedzialem jest potwierdzone i nie sa to moje spekulacje.

czytajcie fora o tuningach!!!

p.s. przepraszam za brak polskich napisow ale piesze w pospiechu.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Zawsze sie zastanawiam jak to jest z tym pękaniem na pół, rozbierałem kilka krotnie EBR i naprawdę trudno w to uwierzyć. Łoże jest jednolite i tam naprawdę trzeba by mocno kombinować żeby to złamać. Co do pozostałych wytrzymałości mam sprężynę 125 to pewnie juz niedługo mi popęka?

Link to post
Share on other sites

Też mnie dziw brał skąd podejrzenie o łamliwości ERki. Patrząc na rozkręcone części to 'pęknięcia', które mogą powstać w najbardziej newralgicznym punkcie są trochę wypaczone bo metal ma tam grubość 6mm. Mimo, że to pewnie ZnAl to jednak złamać to jest nad wyraz trudno :) Tafi na ile to m125 jest m125 innych firm? czy to jest pomiędzy m120, a m130 guardera czy wartość wyssana z palca:)

Link to post
Share on other sites

Panowie mam problem. Broń zaczęła mi samoistnie strzelać. Na razie zdarzyło mi się to 4 razy w przeciągu 2 dni. I to zawsze jak trzymałem broń pod nie typowym kątem, na skos i do góry lub do dołu. Przy czym raz wypluł 2-3 kulki na raz przy strzelaniu singlem. Trochę sie martwię. Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

 

Wiem, że było już pisane, ale ja i tak wole się upewnić bo sprawy mechaniczne, mimo lat gry, dalej są dla mnie czarną magią. Mam zamiar kupić M668A i wymienić w nim tłok na poliwęglanowy systemy, głowice tłoka na silikonową i prowadnice sprężyny na łożyskowaną. Do tego sprężynę 110 MO i hopsiup. Tak jest teoria mego znajomego, ale wole się dopytać was- użytkowników, co jeszcze by się przydało? Zębatki stockowe dają rade? Oby dawały ;-)

Chcę tylko przedłużyć żywotność repliki. Zwiększanie FPS-ów, na tą chwilę, mnie raczej nie interesuje (przy okazji- ile mają wasze repliki w podobnych konfiguracjach?)

 

Broń zaczęła mi samoistnie strzelać. Na razie zdarzyło mi się to 4 razy w przeciągu 2 dni. I to zawsze jak trzymałem broń pod nie typowym kątem, na skos i do góry lub do dołu. Przy czym raz wypluł 2-3 kulki na raz przy strzelaniu singlem.

 

I jak? Problem rozwiązany? Ktoś miał jakieś inne?

Link to post
Share on other sites

wymien tez łozyska....i w tej konfiguracji bedzie 377-387 fpsów. z tym tłokiem to bardzo dobry pomysł, a zębatki są lepsze od ca i słyszałem juz opinie ze ktos ich uzywał na full auto przy m150. Ogolnie dobre zestawienie.

 

 

 

 

 

 

Od tuningu inny dział

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Środek ciężkości jest za magazynkiem czyli daleko. To zależy od Twoich preferencji czy dwójnóg czy rączka. Ja biegam z rączka i mi jest wygodnie. Zawieszenie dobre masz od razu w pudełku. Dwójnóg moim zdaniem zależy też od tego czy broń ma robić za karabin wyborowy czy za broń typowo szturmową. Ja wybrałem to drugie i źle mi nie jest.

Jeżeli masz dylemat rączka czy dwójnóg i chciałbyś oba to weź rączkę tego typu. Będzie idealnym kompromisem.

 

A teraz uwaga dla wszystkich posiadaczy EBR. Dokręćcie sobie śrubki. Ja tego nie zrobiłem i biegam z dosztukowanymi.

buźki :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...