Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M668 M14 EBR [NS]


Recommended Posts

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najpierw musiałem pokombinować, którą kolbę wybrać. Myślałem nad modstockiem, ale atrakcyjnie nie wyglądał. Wybrałem więc SF'a. Montaż za trudny nie był. Najpierw bolce okleiłem czarną izolacją tak aby utrzymywały jeden poziom, wyjąłem obsmarowałem poxipolem, poczekałem jak zaschnie. Trzyma jak kamień. NIC się nie kolebocze, ani nie trzęsie. Kolba jest dużo wygodniejsza niż poprzednia.

Link to post
Share on other sites

Miały być śruby, ale nie warto przewiercać kolby bo i tak bardzo mocno trzyma. Ciekawe czy słyszałeś o mod1. Kolba jest dużo wygodniejsza od starej ebeerowskiej, a to było jedno z ciekawszych rozwiązań dla mojego problemu.

Tobie podobać się nie musi :]

Railed.jpg

Link to post
Share on other sites

Mam jakieś dziwne wrażenie że waga łoża EBR (oryginał) jest dużo mniejsza niż w tej replice. Ogólna waga replika i oryginał się "zgadza". Tyle że łoże jest wykonane ze znalu a org z aluminium czy tez duraluminium. Moja ma ponad 7kg, gdyby była trochę niezgodna z oryginałem (albo zgodna) to przy mniejszej wadze była by bardziej poręczna. Głównie chodzi o wyważenie broni.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Odświeżę ten temat ponieważ... można powiedzieć że zepsułem moją ukochaną M14'ke :cry: (moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina).

 

Mianowicie zerwałem gwint w dziurze na śrubę (mam za dużo siły :wink: ) . Otwór ten znajduje się zaraz za osłoną spustu pod rękojeścią (ta imbusowa rozmiaru 5 którą widać z zewnątrz, patrząc za osłonę spustu http://img57.imageshack.us/my.php?image=pb090223qy2vd2.jpg ). Proszę o pomysły co można by było zrobić aby to sienie rozleciało do reszty?

Link to post
Share on other sites

Jak ten gwint jest w środku umiejsciowiony?

Po prostu gwint w elemencie czy wystająca gwintowana tuleja? Idealnym rozwiązaniem było by znalezienie kogoś kto jest w stanie spawać ZnAl czy z czego to tam jest zrobione, nagwintowwć nową tuleje, starą wyciąć i wspawać nową ew zalać zerwany gwint i nagwintować...

prowizorycznie mozesz wziąć cieniutką taśmę teflonową owinać dosłownie raz i ścisło śrube żeby nie robic grubej warstwy i tak żeby gwint na śrubie byl bardzo wyraźny, ew użyć czegoś innego jako "separatora" - kiedyś uzywało sie pasty do podłg przy robieniu np kopyt modeli z włókna szklanego i żywicy - i wkleić śrubę na sucho - po prostu wkręcić w zerwany gwint bez skręcania elementów - poxipolem, super glue, żywicą czy co tam masz pod ręką.

Po wyschnięciu teflon raczej zostanie w środku ale śruba powinna wyjsc, dobrze jest wpierw poćwiczyć na sucho bez klejenia zeby np podstawa śruby nam się nie przykleiła do dna gwintu.

Tak jak wspomniałem na początku to jest prowizorka którą szlag trafia prędzej czy później ze wzgledu na obciążenia na gwincie czy drgania - wszystko zależy od użytego spoiwa sglue szybko sie wykruszy - inna sprawa ze można latwo skończyć ze śruba wklejoną na stałe.

Rozwiązanie na "przelotke" to raczej ostateczne i naj mniej estetyczne wyjście z wyjątkiem okręcania drutem ;]

 

BTW Jeśli jest to gwint mosiężny wklejany/wtapiany np w tworzywo można poszukać gotowego gwintu/tuleji gwintowanej z ząbkowana zewnętrzną powierzchnią i wkleić/okleić poxipolem a potem tylko ładnie obrobić papierem ściernym po 48h, nie zapominajmy o zmatowieniu tworzywa i odtłuszczeniu gwintu i tworzywa, gwint można punktowo złapać na sglue żeby nam się nie ruszał w trakcie "kitowania" w koło poxipolu czy żywicy.

Zdoświadczenia wiem ze takie mocowanie czesto dłużej wytrzymuje niz samo tworzywo w koło ;]

 

PS Życze powodzenia i cierpliwości

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Zalezy ile masz "zapasowego" metalu w koło, żeby nie zrobić foli aluminiowej ale też przejdzie tylko nic nie rozwiercać... jeśli już to wygladzić troche i dopiero gwintować lub w zależności od twardości poprostu wkręcić srube z gwintem o innym kącie albo o gwincie odwróconym tj. lewoskrętnym zamiast prawoskrętnego.

 

Hmm wpadł mi jeszcze jeden pomysł do głowy :P

Może zastosować "rzep" zrobiony z dwóch magnesów neodymowych, odpowiednio je wkleić w elementy które maja się trzymać kupy i dodatkowo zrobić w jednym dziurkę a z drugiego wyprowadzić trzpień zapobiegający przemieszczaniu się ich w osi x/y

Tylko nie przesadzać z wielkością magnesów bo powiedzmy takie wielkości pięści dziecka razem jak zczepią to potrzeba około 500kg żeby je rozczepic bez przesuwania w osi x/y i palcy też nie polecam wkładać między dwa takie... a wyciągnać je możesz np ze starego dysku twardego z układu pozycjonowania głowicy, tylko z obrobieniem tego może być problem bo są kruche...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...