Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shotguny samopowtarzalne/pump action


Recommended Posts

Slyszałem tylko Bernardelli B4, SPAS 12 i 15 oraz prawdopodobnie Benelli M3 S90 ze maja opcje przełączenia z samopowtarzania na pump action o innych nic mi nie wiadomo. Czy chodzi tutaj o to ze niektora amunicja nietypowa potrzebuje pompowania i strzelba taka obsluguje kazdy jej rodzaj ? Czy też o to że z strzelby takiej mozna latwiej usunąć wadliwy naboj ? Może jest jeszcze jakis inny powód konstruowania takiego podwojnego przeładowania ?

Link to post
Share on other sites

chodzi glownie o to ze slabsza amunicja nie bedzie miala dosc energii zeby poprawnie przeladowac bron.

 

ale sa (lub byly) produkowane tez strzelby samopowtarzalne z mozliwoscia recznego przeladowania (w odroznieniu do wymienionych przez Ciebie powtarzalnych, z mozliwoscia wlaczenia trybu samopowtarzalnego). Wiem ze robili cos Rosjanie, Amerykanie zrobili Jackhammera...

Link to post
Share on other sites

Nie zapominajcie o amerykanskich mysliwych

http://www.mossberg.com/pcatalog/935.htm

http://www.browning.com/products/catalog/f....asp?value=010B (jiedys byl AUTO-5 nie wiem czy produkuja dalej)

http://www.remington.com ->Firearms ->Shotgun

W USA polowanie ze strzelbami auto, w szczegolnosci na ptactwo, jest bardzo popularne. Wiele z tych modeli ma po przerobkach zastosowanie policyjne.

 

I roznych wynalazkach

http://world.guns.ru/shotgun/SH09-E.HTM

http://world.guns.ru/shotgun/SH26-E.HTM

Link to post
Share on other sites

Hej,przejżałem odpowiednią literaturę i znalazłem USASa-12,szybkostrzelność to350strz/min plus duży odrzut przy strzelaniu i częste zacięcia spowodowane wrażliwością na ilość pobieranych gazów potrzebnych do uruchomienia automatyki broni,znalazłem też DRAGONA,producent to Sky-Media LTD,DRAGON ma bęben na 12 naboi które można wystrzelić (ogniem pojedyńczym)w 3 sekundy.Bęben ma sprężyne którą się nakręca specjalnym kluczem i która to obraca tenże bęben po każdym strzale(problem niewypałów i za małej ilości gazów prochowych nie istnieje)2 lub 3 strzały na sekunde to duża chmura śrucin ,może nie warto konstruować śrutówki która strzela seriami.

DRAGONA można zobaczyć w filmie z Bondem"Świat to za mało"(pościg na łodziach motorowych)i pewnie w jakichś serialach których nie oglądam.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 1 month later...

Myślę, acz mogę się mylić, że luneta na pompce służy do wycelowania w maskę i rozbicia silnika z wiekszej odległości. Standardowe "przyrządy celownicze" śrutówek raczej nie dają gwarancji wykorzystania mocy pocisku i trafienia z odległości 100-150 metrów. Może ktoś to potwierdzić?

Link to post
Share on other sites

Foka, to, że broń z celownikiem optycznym jest dokładniejsza od broni z celownikiem mechanicznym - lub, jak w przypadku strzelb - bez przyrządów celowniczych, raczej nie podlega dyskusji.

Że breneką strzela się na duże odległości, napisałeś wcześniej. Wybacz, Mistrzu, że nie oddałem należnej Ci czci... :wink:

Chodziło mi tylko o wskazanie, do jakiego celu można strzelać breneką ze strzelby z celownikiem optycznym. Niektórzy mogą sądzić, że celem snajpera (wg nich snajper=strzelec z bronią wyposażoną w celownik optyczny) jest zawsze człowiek.

Prosiłem o ustosunkowanie się do tezy, że policjant na zdjęciu może wykorzystać właściwości swojej broni do rozbicia silnika pojazdu strzałem z dużej odległości.

Link to post
Share on other sites
Prosiłem o ustosunkowanie się do tezy, że policjant na zdjęciu może wykorzystać właściwości swojej broni do rozbicia silnika pojazdu strzałem z dużej odległości.
Jest błędna, albo inaczej rozumiemy pojęcie "dużej odległości". Poza tym śmiem twierdzić, że z tym rozbiciem bloku silnika breneką to tak fajnie nie będzie...
Link to post
Share on other sites

Wg mnie "duża odległość" dla strzału breneką to wspomniane 100-150 metrów. Nie ma to nic wspólnego z pojęciem "dużej odległości" dla innych rodzajów broni i amunicji.

Powszechne jest przekonanie o skuteczności pocisków typu "brenneke" w niszczeniu właśnie silników samochodowych. Tym kierowałem się przy formułowaniu mojej hipotezy. Trudno wynik negatywny to też wynik.

Link to post
Share on other sites
Wg mnie "duża odległość" dla strzału breneką to wspomniane 100-150 metrów. Nie ma to nic wspólnego z pojęciem "dużej odległości" dla innych rodzajów broni i amunicji.

hmm... innych rodzajow broni... np. 30nm artylerii glownej pancernika... fakt, zadne porownanie :D ;)

 

Powszechne jest przekonanie o skuteczności pocisków typu "brenneke" w niszczeniu właśnie silników samochodowych. Tym kierowałem się przy formułowaniu mojej hipotezy. Trudno wynik negatywny to też wynik.

duzo jest powszechnych przekonan :)

chlodnice rozwalisz, silnik watpie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...