Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]Jaka bron krotka dla snpiera?


Recommended Posts

Jaka bron krotka dla snpiera?

 

Witam wszystkich. Nie zauwazym jeszcze takiego tematu to mysle zeby go wkoncu zaczac. :)

 

Lubie odpowiedzi szczere i subiektywne 8)

 

chodzilo by mi zwlasza

- jaki model broni krotkiej

- jaki miala by ona zasieg

- jaki by miala naped

- no i jeszcze jak cos Wam przyjdzie do glowy

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Polecam MP5k

 

- jest niewielkich rozmiarów - można go nosić na udzie ( choć kabury nie widziałem jeszcze ale zawsze można coś uszyć, osobiście polecam noszenie pod lewym ramieniem [ jestem praworęczny i mi to nie przeszkadza])

- ma dobry zasięg

- na większe odległści ma nienajlepszą celność - powodem jest krótka lufa

- jest to elektryk czyli temperatura go nie rusza tak jak gaziaka

- wile rodzai magazynków ( mały- 28, standard- 50, no i hicap jak ktoś lubi [ 2 rodzaje])

 

Pozdrawiam

 

Johan_JK

 

ps Używam MP5k jako bocznej do G3 SG/1 - jest ok

Link to post
Share on other sites

Ja rowniez podlacze sie do propozycji Johan'a - ja uzywam Kurtza jako bocznej do M16A1. Zrobilem sobie mocowanie do pasa i nosze go pod prawym ramieniem - wogole nie przeszkadza nawet kiedy trzeba podbiec.

Bron ma swoje zalety - powtorze, za Johan'em - niezly zasieg, ogien ciagly - w ciasnych przestrzeniach, na schodach, podczas trudnych zmian pozycji - nie do pobicia.

Link to post
Share on other sites

Przed wyborem broni krótkiej musisz odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: czy ma to być broń którą operował byś w budynkach i podczas CQB(służyła by ci wtedy jako broń główna) czy jedynie coś do samoobrony w razie gdyby przeciwnik zaszedł cię od tylu lub zaatakował z zaskoczenia. Odpowiedź na to pytanie powinna ci również pomóc zdecydować ile warto wydać na owego guna i czy musi być on bardzo dobry(czy też wystarczy słabszy i tańszy model). Ważne jest również jaką bronią dysponują twoi przeciwnicy.

 

Jako że z reguły broń snajpera ma bardzo niską szybkostrzelność jego broń boczna powinna to nadrabiać i umożliwić mu prowadzenie szybkiego ognia w razie potrzeby.

 

Dyskwalifikuje to praktycznie wszystkie pistolety sprężynowe. Istnieją jednak modele o dobrym zasięgu i krótkim ruchu zamka co umożliwia dość szybkie strzelanie.

 

Pistolety gazowe. W zależności od funduszy i potrzeb możesz kupić guna z lub bez blok-backa. Wszystkie pistolety gazowe są bardzo szybkostrzelne(niektóre strzelają nawet full-auto). Są za to wrażliwe na niskie temperatury oraz syfonowanie podczas długich szybkich serii(głównie tańsze modele ale w droższych to zjawisko również występuje).

 

Elektryki. Tu nie masz dużego wyboru gdyż właściwie tylko MP5K jest dostatecznie małe by móc służyć jak broń boczna. Zalety tej broni wymienili już poprzednicy.

 

Sprecyzuj trochę czego właściwie szukasz. Napisz ile masz kasy oraz jaką broń mają twoi przeciwnicy. Zależy ci na wyglądzie i realizmie(np. guny z blok-backiem) czy też wolisz mocnego guna za stosunkowo niską cenę(np. Beretta KWA bez blok-backu).

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Powiem tak:

"Zaproponowałem H&K MP5k gdyż jest to ( moim zdaniem) jedyny gun, który może nawiązać równorzędną walke i innymi elektrykami a jednocześnie jest niewielkich rozmiarów.

A przecież snajper posiada broń ktróej użycie z bliska jest niedopuszczalne - mam na myśly ponadprzeciętne osiągi.

Chyba że Kolega pytał o broń boczną do elektryka, który ma standardowy zasięg - to wtedy może to być gaziak czy nawet pompka

ale i tak MP5k jest niezastąpiony gdyż z długą nie wszędzie wejdziemy"

 

Pozdrawiam

 

Johan_JK

Link to post
Share on other sites

Wybierajac bron dla snajpera nalezy wziac pod uwage, ze jego glownym srodkiem walki jest karabin wyborowy. Dlatego wlasnie bron dodatkowa nie powinna utrudniac korzystania z tej pierwszej. Snajper to taka profesja, w ktorej komfort jest niesamowicie wazy. Jezeli zwykly strzelec moze pozwolic sobie na zabrania dodatkowego ciezaru, to w przypadku snajpera jest to niewybaczalne. Uwazam wiec, ze najlepszym wyborem bedzie pistolet. Przedewszystkim jest lekki i nieduzy, co pozwala na komfortowe noszenie go w kaburze (niewielki pistolet maszynowy bedzie napewno przeszkadzal bardziej niz pistolet). Dobrze jest tez, jezeli taka bron pozwala na "przyzwoite" ostrzelanie przeciwnika w krotkim czasie - bron nie musi byc wtedy celna i powinna jedynie pozwolic na stworzenie ognia zaporowego (no i czasu na ucieczke w miejsce gdzie koledzy z druzyny nas wespra). Wniosek? Wspomniany wyzej Glock (najlepiej chyba 18C) powinien byc idealny.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Jak dorzucisz jeszcze 200 to na zamowienie, mozesz dostac w FA Berette M93R z KSC. Da sie nosic w kaburze, opcja semi, full auto i burst (!), regulowany hop-up, przedni chwyt stabilizujacy, 36 BB w mag. - no i ta jakosc wykonania, przy ktorej Glock to tandetna zabawka (to fakt a nie subiektywna ocena - nie chce wcale obrazac fanow i uzytkownikow G.).

Jako druga opcja MP5K :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...

A dlaczego Mp5a3 mialoby byc niedobre??

 

Niewiele wieksze o mp5k czy pdw - a o wiele poreczniejsze - mozna normalnie sie z niego zlozyc do strzalu itd. (wiem, wiem z PDW tez mozna)ma latarke - wiec lazenie po ciemnych pomieszczeniach rowniez nie eliminuje funkcjonalnosci snajpera. Co do przenoszenia - to kwestia pomyslu i wycwiczenia. Mi osobiscie pasuje jako bron boczna (rowniez jak UZI SMG - ale to inny kilmat).

 

IMO Mp5a3 to dobry wybor jak ktos chce zachowac rownowage pomiedzy 'pelnoprawna' bronia i walczenia na pierwszej linni, a mozliwoscia bawienia sie w snajpera. Dla mnie wersja K czy PDW (choc ta wersja mniej) sa malo poreczne. A co do GLOCKA 18C to marne pocieszenie - w zime jak wiadomo lipa, a strzelanie z gaziaka seriami konczy sie szybkim zuzyciem amunicji - co pozbawia snajpera mozliwosci obrony (hehe chyba, ze ktos opanowal metode szybkiego ladowania magazynkow od gaziakow),

 

oczywiscie IMO :twisted:

Link to post
Share on other sites
beretta 93R nie ma full aout - tylko 3 strzalowe bursty

Mathiasowi chodziło chyba o Beretta 93R 1st Generation zapewne która opcje full auto posiada :)

 

Sorry za OT ale widze tu wielu posiadaczy MP5K i mam pytanie do nich na ile strzałów/magazynków/godzin strzelania starczy bateria? z góry dzięki.

pozdro

Mad

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Przepraszam z góry za odgrzewanie starych tematów, ale trafiłem da bardzo dobre rozwiązanie.

Otóż moją bronią główną jest gazowa Tanaka M700.

Jako broń przyboczną mam GLOCKa KSC 23f z opcją FULL AUTO.

Jest to najmniejszy z dostępnych Glocków, mam go pod pachą w specjalnych, obcisłych szelkach i zupełnie nie przeszkadza przy czołganiu i różnego typu gimnastykach :)

Magazynek na 24 kulki. Przy gazie (który mam także do tanaki) mam przypięty pokrowiec z długim magazynkiem (50 kulek). Może ten mag. śmiesznie wygląda, ale jest w 100% skuteczny jeśli chodzi o szybkie akcje oraz kończący się magazynek. W sumie mamy do dyspozycji 74 kulki (ja używam 0.25g) -> to taki mały midcup, można opróżnić wszystko w 10 sek. (z przeładowaniem). Do budynków pełna seria jest idealna, a w lesie nie ustępuje mocą elektrykom (stockowym). Jak dla mnie - w zupełności wystarcza do przedarcia/wycofania się pod skrzydła mojego zespołu lub wsparcia chłopaków w budynku.

Jeśli chodzi o strzelankę w zimie -> wiadomo gaz to gaz, i glock wysiada poniżej 5 st.C Ale Tanaka także ma słabszy zasięg w zimie (planuję ocieplacze), więc na zimowe strzelanki (jeszcze) rzadko się wybieram.

Pozatym w zimie szybko kończy się strzelanie (baterie, zimno, mokro, itd).

Polecam glocka (z opcją auto) jako broń przyboczną dla snajpera.

PozdrO

Link to post
Share on other sites

Podpisuje sie rekami i nogam pod w/w postem :!: Polecam wlasnie glocka 23f (co prawda ja mam go jako bron glowna) poniewaz jest bardzo poreczny i jest jak gdyby ulepszona wersja G18C. O opcji full auto juz wyzej wiec nie bede sie wiecej powtarzal.

Link to post
Share on other sites
 

 

Jest to najmniejszy z dostępnych Glocków, mam go pod pachą w specjalnych, obcisłych szelkach i zupełnie nie przeszkadza przy czołganiu i różnego typu gimnastykach :)  

 

Najmniejszy glock z full auto to 26c a nie 23f.(oby dwa są dostępne na mg.pl)

pozdr

Link to post
Share on other sites

To ja może przyłączę się do odgrzewania starych tematów, innym rozwiązaniem może być elektryczny Glock od Tokyo Marui, szybkostrzelność dobra, nie ma co się martwić o efekt syfonu,działa i wlecie i w zimie. glock 18 to pistolecik malutki i poręczny, nie ma blow backa ale mysle ze realizm w broni bocznej dla snajpera nie jest najwazniejszy, fakt jest dosc drogi, ale niewiele drozszy od lepszych gaziakow a z pewnoscia tanszy od Kurt'za.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niby tak, ale:

 

ad1. Cena, nie lepiej pomyslec o czyms niewiele drozszym ale lepszym? jakis malutki AEG?

 

ad2. Gaziak, a jednak lepiej uciekac od broni bocznej gaziaka jezeli mamy juz glowna bron gazowa, a dodatkowo pewnie 99,999% ma taka bron glowna ze na CQB to nawet nie maja co podchodzic wiec w takiej sytuacji bron boczna powinna moc zastapic glowna, a zima co? 3 bron?

 

ad3. Cena utrzymania, jednak gaz troszke kosztuje, chyba ze ktos ma propan i na nim jedzie, a taki ingramik bylo nie bylo troszke gazu polyka.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...