Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dość ważna uwaga dla posiadaczy JG 5. generacji, czyli GFC - chodzi o mosfet.

Zauważyłem, woltomierz pokazuje na silniku napięcie akumulatora nawet jak spust nie jest nacisnięty - silnik się nie kręci, ale napięcie jest. W innej replice z innym mosfetem na silniku bez naciśniętego spustu jest 0.00V, czyli normalnie.

Taki stan rzeczy w HK416 dziwił mnie trochę, bo w sumie mało logiczne to jest, ale uznałem że pewnie po prostu tego nie ogarniam, a skoro replika po naciśnięciu spustu działa jak należy, to tak ma być.

 

Po dwóch strzelanach zapomniałem odłączyć akumulator LiPo od repliki i jakież było moje zdziwinie, kiedy po dwóch tygodniach od strzelanki akumulator nie mógł zakręcić silnikiem, a woltomierz pokazał na kablach napięcie 4V... Efekt: LiPo do wywalenia.

 

Także radzę nie zapominać o wypinaniu akumulatorów z GFC po strzelankach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam.

Dostałem ostatnio od znajomego HK 416 firmy JG (podobno jest tej firmy, oznaczeń producenta nigdzie nie widzę) komora hopup oraz body jest plastikowe gb oraz cała reszta metalowa.

Niestety ale jest z tą repliką pewien problem potrafi podawać dwie kulki głównie na magazynku hi-cap na mid-cap'ach G&P oraz CA w 90% podaje poprawnie.

Zatem rozkręciłem komorę w ramach testu zmieniłem gumkę na stock'ową z M4 G&P i na hi-cap'ie replika zaczęła strzelać jak na mid-cap'ach (czyli spora poprawa).

Próbowałem zmienić dystanser na taki z wkładu od długopisu i właściwie bez zmian na plus bardziej na minus, bo kulki potrafiły zblokować się w komorze (wkład za twardy).

Właściwie to zrobiłem wszystko, co znalazłem w tym wątku (no może bez wiercenia w komorze ;))

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/108549-hicap-nie-podawalulek-teraz-podaje-ale-na-semi-strzela-2-kulki-na-raz/

 

Dodam tylko, że gumka G&P którą włożyłem była praktycznie nie używana i to, że replika ma tendencje do oddania krótkiej serii na semi głównie po przejściu z

auto, na semi trzy pierwsze strzały to taki 3-burst.

Oczywiście za każdym razem przy strzale dysza cofa się poprawnie wygląda to tak jakby do komory były wpychane dwie kulki, co można z tym zrobić?

Używałem precyzyjnych kulek guardera 0,25i 0,20.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Nie wiem jak za 900, ale kupiłem z Ganfajera tego: http://gunfire.pl/product-pol-1152192854-Replika-karabinu-automatycznego-GF416SF.html za 570 w promocji ;-) , bo już jakiś czas na HK chorowałem.

Pierwsze chronowanie po wyjęciu z pudełka w domu i byłem zdziwiony, bo na 20 kulkach jakie przeleciały przez lufę (0,2g G&G) było 17 razy 125 m/s raz 127 i 2 razy 122. Czyli ogólnie nieźle.

Po strzelaniu wczoraj w terenie radosny nastrój mnie opuścił i stwierdzam, że lufa z gumą to śmietnik na mrozie. Hopa nie szło w żaden sposób wyregulować, zasięg tragedia, celność żadna. Cieszyłem się, że wziąłem ze sobą 3 letnie galaksy - to jest jednak niezawodne i w każdej temperaturze strzela i to strzela rewelacyjnie. Niestety Ganfajerom nie udało się pójść w ślady tego ewenementu w chińskich replikach ;-). Ale za to GB pomimo opróżnienia 8 lowcapów Boja i temperatury - 11 jest nadal cały. A z 4 lowów Boja które kupiłem z repliką, jeden podszedł z marszu, a pozostałe 3 musiałem piłować, bo albo źle się zatrzaskiwały, albo nie zatrzaskiwały się w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Siemka, widzę że dużo się zmieniło w temacie HK416 :) Chciałbym zapytać czy jeszcze opłaca się ten karabinek kupić za 900 złoty na http://www.ballistic.pl/produkt/8099/Karabiny_szturmowe/Repliki_ASG/JG___HK416___Stala_kolba.html czy też lepiej zainwestować w HK416 GFC? (http://wmasg.pl/pl/armoury/show/138036) Pozdrawiam

Ja bym brał GFC, bo w środku ma lepsze bebechy, z tym że pamiętaj, żeby nie zostawiać podłączonej batki, jak zostawiasz replikę po strzelance, bo u mnie mosfet pobierał prąd w czasie spoczynku :/

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich fanów/posiadaczy tej legendarnej, jak tu pisano, konstrukcji ;-)

 

Krótka sprawa - jestem posiadaczem tej repliki od dłuższego czasu i wszystko ładnie pięknie (pomijając parę awarii na początku użytkowania), ale mam teraz dość spory problem z Hop-Upem. Mianowicie, jeżeli skręcam Hop-Up do zera lub prawie do zera, kulki lecą prosto, no ale na moje to nie na tyle daleko, na ile by mogły z podkręconym. Natomiast kiedy ten Hop-Up podkręcam (nawet delikatnie), kulki zaczynają śmigać w kosmos (najczęściej w prawo i do góry po przebyciu jakiegoś dystansu).

 

No i pytanie, czy to będzie wina gumki Hop-Up? Mam zamontowaną czarną Guardera, ale czytając forum przewinęły mi się przed oczami niezbyt pochlebne opinie na jej temat, a widzę, że można dostać czarną gumkę Systemy KLIK!.

 

Dla łatwiejszego zdiagnozowania sytuacji, moje replika to obecnie stock + następujące zmiany:

- lufa Systemy 6.04

- tłok JBU (na stockowym starł się ząb...)

- silnik (nie pamiętam, jaki mam włożony, stockowy padł po paru strzelankach)

- sprężyna M120

- gumka Hop-Up czarna Guardera

- bateria na Li-Po 11.1V (na słabszych bateriach replika miałą trudności ze sprawnym działaniem)

 

W tej chwili wszystko działa pięknie, ostatnio mierzone FPS to około 460, ROF jest wysoki, tylko to cholerne skręcanie kulek...

Link to post
Share on other sites

Hmmm, właśnie sobie przypomniałem, że jak mi zmieniali w Specu gumkę stockową, to zostawili dystanser, bo się podobno dobrze spisywał. No i może to by była prawda, ale jak go montowali, to replika miała 390 fps, teraz ma co najmniej 50 - 60 więcej. Czyli to będzie ten dystanser, tak? Mam go jeszcze chyba nawet z tego kompletu, co go dokupiłem...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co z tymi gramaturami, ale jak wyczyściłem nadmiar smaru co to został w lufę wypluty, plus wystrzelałem z 10 low capów, nagle celność i zasięg się poprawiły. Cały czas strzelam z 0,28 G&G, ale na Bezśnieżnej dostałem od kumpla (Mariush raz jeszcze dzięki) na testy trochę kulek 0,30 Bioval Bio (nie mylić z "zabójczymi" 0,27 szklankami). Na tak samo ustawionym hopie niosło lepiej niż 0,28 G&G i oczywiście dużo lepsze skupienie było. Aż byłem zdziwiony, bo trudno o lepsze od G&G kulasy. Jakiegoś tragicznego spadku w prędkości kulasa nie zaobserwowano.

 

EDYTA: zapomniałem, replika wraz z przebiegiem się doszczelniła i dmucha teraz w granicach 430 stokowo, i bez żadnych zmian.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Powoli ewoluuję w kierunku lipo. Mam tylko zagwozdkę jakie baterie LiPo/LiFe zmieszczą się do teleskopowej kolby HK. Na pewno DualSky nie wchodzą, za mało miejsca. Jakie montujecie w swoich haczkach?

 

p.s także strzelam na 0,28 G&G. Po przestrzelaniu z 10 low po zakupie repliki, na stokowej sprężynie mam zasięg zbliżony do repliki ze sprężyną 120 + bore up. Z wrażenia pozostawiłem 120 systemy w opakowaniu i póki co nieruszam repliki :)

Link to post
Share on other sites

Wystarczy 7,4V, zerknij sobie na Turnigy Nanotechy, dobre, niedrogie i łatwo dopasować. Mi na stokowej bacie wykręcił 13 k/s, a jak podłączyłem 11,1 lipola, to bałem się, że zaraz będę musiał robić remont, niby tylko 19 k/s, ale było słychać, że się strasznie stok GB męczy, a tylko strzeliłem 2sekundówkę, żeby mi pokazało ROF.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...