Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS 74U Cymy


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zbyt jaskrawy? hmm jes jaśniejszy od drewien ale mi to nie przeszkadza. Myśle że ten co podałeś bedzie dobry ale zdjęcie nigdy dobrze nie odda odcienia więc może być i tak że są tego samego koloru bo zdjęcie jest niedoświetlone...

Link to post
Share on other sites

No i wyjasnilo sie. Dzis macalem ICSa i z czstym sumieniem moge powiedziec, ze CYMA jest kopia ICS'a! TO dzieki temu rozwiazaniu nie musimy sie juz meczyc z zakldaniem pokrywy zamka (bo jest przymocowana na stale na silowniku) i to dzieki temu mamy miejsce na baterie 12V :-)!

Link to post
Share on other sites

Jasne... Chinczycy byli przed ICSem. I przed CA tez byli. I przed Tokyo Marui tez. W ogole cala polityka drogich replik to skrzetnie ukartowany spisek chinskich producentow replik celem napedzenia koniunktury dla konkurencyjnych cenowo produktow. -_-'

 

P.S. Na Ksiezycu Chinczycy tez byli pierwsi!

Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś dodać, że Chińczycy byli kobietą.

 

Ostatnio miałem okazję porównać mojego Boya pierwszej serii z nowiutką Cymką i muszę przyznać, że Cyma odwaliła kawał dobrej roboty, ale ich kałachy wyglądają nieco zbyt zabawkowo w porównaniu do Boyi (mój co prawda jest już deczko zjechany), które w drugiej generacji wyglądają jak obecnie produkowane AK 74 a w pierwszej gen. (tak ja mój) tak jak te produkowane w okresie wojny afgańskiej.

 

Kultura pracy

Boyi - 4

Cyma 4+

 

Wykonanie

Boyi - 4+

Cyma - 4+ (ale dla mnie 4 za znalowe body)

Link to post
Share on other sites

... już przyjechał. Określę go trzema słowami: jest piękny, cudowny, masywny, komunistyczny, radziecki, pancerny, fantastyczny, surowy, niesamowity, wspaniały, super, hiper, eXtra, turbo, fajowy. Recenzję nagram później, póki co muszę się przygotowywać do Zertifikat Deutsch. A magazynek nie jest taki pomarańczowy jak na zdjęciach np. gunfire i airsoftnews. Może dostałem nowszą (czyt. lepszą) partię? ;)

Link to post
Share on other sites

Wrażnia po dniu użytkowania: lufa chyba rzeczywiście jest przesunięta w lewo, bo kulki lecą w tę właśnie stronę. Poza tym Suczka krztusi się czasem przy ogniu pojedynczym. Szkoda, że nie pomaga wtedy użycie suwadła, ani rypnięcie w korpus ("realizm" ;) ). Trzeba zmienić na auto, oddać strzał i już możemy strzelać na semi. Kolba jest ekstremalnie niewygodna, zresztą jak cały kałach (czytaj: "ruska ergonomia", ale mi się takie rzeczy podobają :) ). Nakładka na rurę gazową lekko, prawie niewyczuwalnie się rusza. Poza tymi błahostkami Suczka jest fantastyczna, czasami trochę za głośna jak walisz serię i sąsiedzi mogą się denerwować, ale jak im ją pokażesz, pewnie też się w niej zakochają i zapragną mieć swoją. W końcu taka Suczka i to za taką cenę to jest coś. I to nie na godzinę, czy dwie, ona będzie Ci służyć długie lata (dopóki jej nie wykończysz). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Co do "krzywej lufy" ja też miałem ten problem. Rozłożyłem więc karabin i złożyłem pięknie z powrotem czyszcząć wszystko po drodze. Zadowolony wychodzę na balkon i... dupa. Strzela w lewo... Wpadłem wtedy na genialny pomysł ;] Po prost muszka jest krzywo ;] Nie cała tylko ta śróbke. TRzebą ją odpowiednio pokręcić. BO umnie jakoś jest zjechana i po prosty celuijąc prosto celowałem taknaprade w lewo.. Spróbuj pokręcić tą srubką po prostu. Pozdr!

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Mam pytanie do użytkowników w.w. repliki (CM035A)którzy już jakiś czas z niej korzystają. Jak się sprawuje po "x" czasie użytkowania?

Jaki jest ogólny zasięg skuteczny przy takiej mocy?

I czy wogóle opłaca się kupować ten karabine czy np. lepiej kupić CM.028,CM031 tejże firmy?

Pozdrawiam Artur

Edited by AnTu
Link to post
Share on other sites

@LazySinner

''Zatrzask kolby który jest częścią narażoną na łatwe złamanie, został wykonany ze stali dzięki temu została wyeliminowana usterka znana z modeli RK firmy DBoyi.''

 

@AnTu

Zdecydowanie lepiej jest kupić CM.035 niż 028, 031 dlatego iż 035 jest to full metal, a 028 i 031 to plastik.

Link to post
Share on other sites

@wojskowy27-Cymki z serii 028 031 są może z plastiku i różnego rodzaju stopów metali ale są dosyć wytrzymałe.

 

-A le patrząc na zasięg w taktyce zielonej to myślicie że się nadaję? Przy tak krótkim krabinku nie będzie zbyt wysoki rozrzut?

Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny mogę się wypowiedzieć w tym temacie.

 

Replikę tą mam już 10 miesięcy. Jak do tej pory NIGDY nie było z nią najmniejszego problemu. Nigdy nie grzebana, pełny stock.

Zasięg dalej taki jak na początku, nie chciałbym przesadzić, ale 45m skutecznego jest ( na kulkach 0.23), maksymalnego 60 (!) m. I to wszystko na 330 FPSach ... Sam bym w to nie wierzył, gdybym przy zakupie nie zmierzył mocy. Zresztą koledzy dalej nie wierzą, że to ma tylko 330.

Nie wiem czy taka moc dalej się utrzymuje, bo nie mam teraz możliwości jej zmierzenia.

 

Nie wiem, czy tylko mi trafił się tak dobry egzemplarz, ale jeśli nie i jest ich więcej, a nowsza generacja jest jeszcze lepsza niż ta, którą mam ja, to BARDZO POLECAM i jeśli ktoś dalej się zastanawia nad zakupem jej, to mówię szczerze, że nie ma nad czym 8-) BRAĆ Z ZAMKNIĘTYMI OCZAMI.

 

Na sam koniec, żeby nie było tak słodko, to boli tylko brak stalowego body i oznaczeń. Ale na tą replikę nie można się długo gniewać i szybko o tym zapomniałem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

jeśli chodzi o AK którego podał autor to ja na jego miejscu zaoszczędziłbym na cos trwalszego niż ABS (zmartwił mnie bardzo ten absik :? ) Cymy mają swoich zwolenników (do których dumnie należę) ale i przeciwników. Ale to pewnie jak w każdej firmie. Grunt żeby dobrze działała i żeby była satysfakcja z dobrego kupna. To niezbędne :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...