Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS 74U Cymy


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Errhile Napisano 4/2/2008, 15:15

Zapewne masz rację. Z drugiej strony - moja Beta z JG ma lufe o 5cm krótszą,

 

tak wiec posiadasz replike nieistniejacego subkarabinu ;-)

z drugiej strony,dowolna beta jakiejkolwiek firmy jest przykladem standaryzacji czesci oraz idealnym przykladem odstawienia kaszany przez producenta :-F

Link to post
Share on other sites

Owszem, Beta Specnaz to coś, co nie ma odpowiednika w rzeczywistości (tym bardziej w wersji, której ja używam). U mnie w ekipie mówi się na takie wynalazki "Miotacz Absurdu" - mamy ich sporo (MP5K M-type, SWD A47, M47 DE z długą lufą i hi-cap'emdomowej roboty, pewnie coś jeszcze się znajdzie).

I co z tego? Nie zajmujemy się rekonstrukcją :) Kiedy ją kupowałem, AKSU nie były jeszcze dostępne, a ja w Becika włożyłem sporo serca, i bardzo, bardzo go polubiłem :) nie wiem, czy zamienił bym go na cokolwiek...

 

Co do odstawiania kaszany - pretensje do TM, oni zaczęli. Zarówno G3 SAS jak i Beta to ich pomysły. Reszta producentów po prostu tłucze klony tego, co się sprzedaje.

 

Ale, kończąc ten offtop, zwróć uwagę na sedno mojej wypowiedzi - skoro Beta z lufą 229mm, odpowiednio ustawiona (sprężyna stock, zobaczę jka bedzie wyglądać po wymianie komory HU - może wstawię słabszą), sprawdza się w "zielonej", to AKSU z lufą 280mm też się da zrobić tak, żeby się sprawdzało.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale, kończąc ten offtop, zwróć uwagę na sedno mojej wypowiedzi - skoro Beta z lufą 229mm, odpowiednio ustawiona (sprężyna stock, zobaczę jka bedzie wyglądać po wymianie komory HU - może wstawię słabszą), sprawdza się w "zielonej", to AKSU z lufą 280mm też się da zrobić tak, żeby się sprawdzało.

Mam 74 i 74U , właściwie nie widzę różnicy w celności i co gorsze , 74 ma preclufę a 74U nie.

Link to post
Share on other sites

No to standardowa seria pytań:

- jaka preca?

- jaka guma?

- jakie kulki?

- jaki rezultat na chrono (powtarzalność wyników)?

- robiłeś coś przy GB?

- jesteś peweny, że HU jest dobrze ustawiony?

 

Bo po prostu nie chce mi się wierzyć, żeby nie było różnicy między stockiem 74U, a pełną 74 z precą. Nie pamiętam, jakie toto ma prędkosci wylotowe (być może porównywalne), więc jeśli takie same, to mogą mieć podobny zasięg, jak sądzę.

 

Ale to już rozmowa do działu o tuningu.

Link to post
Share on other sites

No to standardowa seria pytań:

- jaka preca?

- jaka guma?

- jakie kulki?

- jaki rezultat na chrono (powtarzalność wyników)?

- robiłeś coś przy GB?

- jesteś peweny, że HU jest dobrze ustawiony?

 

Bo po prostu nie chce mi się wierzyć, żeby nie było różnicy między stockiem 74U, a pełną 74 z precą. Nie pamiętam, jakie toto ma prędkosci wylotowe (być może porównywalne), więc jeśli takie same, to mogą mieć podobny zasięg, jak sądzę.

 

Ale to już rozmowa do działu o tuningu.

-precka 455 mm Guarder

- gumka silikon Guarder

- kulki 0,25

- chrono 385-390 fps

-nic w GB nie grzebane

- oui

 

Też mi się nie chce wierzyć ale tak jest, cóż chińszczyzna ma swoje uroki :). Powiem nawet,że z 74U strzela mi się lepiej.

Link to post
Share on other sites

No to trafił Ci się Chińczyk na miarę "Świni" mojego kolegi z ekipy. "Świnia" (dziwny egzemplarz MP5K PDW [Galaxy]) wali na 40m kulkami 0,28. Lżejsze po prostu wywala w kosmos. I zasadniczo to jest stock (kolega tylko regularnie styki czyści, i baterię ma, ehem... niestandardową).

Nie wiem, ile to ma fps. Jakąś chorą ilość... Ot tak się małym żółtym rączkom złożyło...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam !

Jestem wlascicielm Ak74s-u(CM)

i ma taki problem a minowice, ladowalem baterje za pierwszym razem ok 10 godz, a teraz batka trzyma mi tylko godz po takim ladowaniu :/ ( mam batke 1100mAh)

Moze ja przegrzalem ? Jest taka mozliwosc zeby przez przegrzanie stracila az tak na pojemnosci ? Ile trzeba ladowac prawidlowa ta baterje na stockowej ladowarce ( jej parametry to : ac:220v,dc:8,4v/250mA)

A moze to wina kabli ze cos nie laczy po czasie, prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Miałem dziś okazję przetestować "suczkę" Cymy i jestem pod wrażeniem. Tym bardziej, ze była wyjęta prosto z pudełka.

Po przestrzeleniu HU (wiadomo, pierwsze kulki lataja gdzie chcą) zrobiło się naprawdę miło. Waliłem na o,25 i byłem cholernie zadowolony z efektów, nawet bez brania poprawki na to z czego walę na codzień.

 

Jak dla mnie cholernie wielki + dla Cymy za to jak to puka.

 

I w sumie ogólnie fajne jest ;-) .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja nie jestem zadowolony z tej cymki, po 3 miesiac uzytkowania ( bylem na 4 strzelankach), juz nie dziala mi ogien pojedynczy, musze strzelac caly czasa na ciaglym, ktory tez sie potrafi zacinac czasami, a co jest najgorsze spowodowane to jest wg mnie ulozeniem broni, zalezy jak ja przekrece, w jedna strone strzela w druga nawet nie che ruszyc, ostro to mnie denerwuje. Wiecie co tam moze byc nie tak, mial juz ktos takie problemy ? I nie mowcie zebym wyslal na gwarancje ;p, prosze o jakies wsakazowki co do naprawy :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Oto co w Cymie piszczy,

 

chwyt pistoletowy trochę luźno chodzi pomimo dokręcenia

ogień pojedynczy zacina się

hopup po serii potrafi się rozregulować

drewno przednie górne trochę lata

mag czasem nie poda kulki

krzywa lufa, karabin strzela bardziej na lewo, także nie ma jak wyregulować przyrżadów mechanicznych.

 

na plus

fajny body i kolba

tak samo rączka przeładowania

bateria radzi sobie bardzo dobrze

ma ze 400 fpsów przy stocku :o inaczej nie wyjaśnię tak dużego zasięgu

przyjemna praca GB

magazynek siedzi bardzo dobrze w gnieździe

wcale nie jest niecelny, a gumka hopa dobrze podkręca

Link to post
Share on other sites

"krzywa lufa, karabin strzela bardziej na lewo, także nie ma jak wyregulować przyrżadów mechanicznych."

"wcale nie jest niecelny, a gumka hopa dobrze podkręca"

 

Trochę nieprecyzyjne określenie

Nie wiem czy rozbierałeś, a jeżeli nie, to rozbierz i zajrzyj do lufy, prawdopodobnie okaże się, że gumka HU jest minimalnie przekręcona w jedną stronę (miałem tak w starym ak cymy).

 

HU się rozlegulowuje. Sprawdź czy regulator jest odpowiednio dokręcony do komory HU. W różnych AK cymkach jest ten sam problem rozwiązywany zwykłym dokręceniem (tylko nie można przesadzić bo łatwo przekręcić gwint).

Gumka HU niestetety w większości chińskich aegów sprawia problemy, które z reguły znikają po wymianie na jakąś inną, firmową.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Lufa nie jest krzywa, kolega wyżej ma rację, poprostu źle ustawiona gumka HU też tak miałem, powiem może co w moim piszczy ;]

Miałem problem z zacinaniem sie guna jak pisałem wyżej, oddałem repikę do speca i ku mojemu zdziwieniu okazało sie że wyrobiły się tuleje w zębatkach, oczywiście przez tuleje poszły się je**ć zębatki, dokłanie było to tak że stalowe łozyska ślizgowe ktore siedzą w tym cudzie praktycznie "zmieliły" zębatki które były wykonane ze slabszego materaiału niż łozyska ( prawdopodobnie jakiś kijowy stop lub aluminium). Zebatki wsadziłem nowe od CA za 150 pln, wzmacniane więc powinny sporo wytzrymac :)

 

Problem nr. dwa jest taki że bateria jest strasznie felerna i mimo prawidłowego ładowania trzyma może z godz max, po czym zaczyna żezic i tak dogorywa jeszcze przez kolejne pół godz. Ale ten problem można łatwo rozwiązać, a minowicie kupić nową batkę ! (wow), tak też zrobię przy okazji wymienię gumke HU ( stockowa sprawowała sie dobrze przez 3 miesiące, to sie jej chwali xD). Jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne to jest bardzo fajne, mi się górne drewienko nie telepie, nie wiem jak u innych ;p.

Metalowe części nie maja luzów, wszystko się trzyma (oprócz jeden rzeczy, wyleciał mi pin przytrzymujący górna pokrywę zamka, dorobiłem sobie nowy i narazię sie trzyma ;])

Ogólnie powiem że karabinek jest śliczny, zawsze jak biorę go na strzelankę nowi rekruci czy koledzy, chcą go wymacać i postrzelać ( może dla tego że u nas w teamie dominuje kompozyt, większość ludzi ma g36 od CA czy JG no i AK cymy oczywiście, zdążają sie i TM-ki,ale ogólnie rzecz biorąc w większości wszystko to plastik ;))

Jeśli miałbym oceniać tą replikę dałbym jej 4/6. Karabinek jest spoko, denrwują mnie tylko te ciągle awarie i problemy dlatego nie kupie już więcej chinola, jak będę zmieniał replikę to na pewno na coś z wyższej półki.

Pozdro!

Ps:czekam na opinie innych użytkowników AK-SU cymy

Link to post
Share on other sites

Krótkie porównanie AKS74u Dboys a Cyma

 

0. Body mają różne, jednak tak samo solidne.

 

1. Dboys lepsze ustawianie Hop Up, gorsza gumka Hopa, gorsza lufa wewnętrzna

2. Dboys ma lepszej jakości chwyt przedni, gorszy pistoletowy

Dboys ma lepszej jakości baterię.

 

3 Cyma ma lepszy selektor ognia, który jest elegancko dociśnięty, DB jest strasznie luźny.

 

4. Cyma, lepsze łamanie kolby i działanie zatrzasków

 

A teraz z innej beczki

 

(Nie chcę zakładać specjalnie tematu w dziale tuningu.)

 

Na sprężynie M120 Modidy na kulkach DBoysa tych z paczki (250 0,2 jak podają na folii) na chrono wyszło mi ok 430 fps co mnie zszokowało (obstawiałem 380) (niestety słaba gumka hopa bardzo psuje zasięg).

 

Czy te kulki nie są przypadkiem oszukane i nie ważą mniej, czy też układ jest tak szczelny.?( jest to wersja tuningowana przez Customs PL :) ).

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

czy w aks 74 u cymy w wersji z drewnem jest zwiększone miejce na baterię? czy nadal wchodzi tylko 8,4? kumpel ma wersie z plastikiem i ma tyle miejsca na batkę ze chyba nawet 12 v by się zmieściło, pytanie teraz do posiadaczy czy w wersji z drewnem jest tak samo?

Link to post
Share on other sites

Dziś kupiłem tą replikę i na razie znalazłem 2 denerwujące mankamenty.

1. Trzeba bardzo uważać na maga bo może sam wypaść, nie używając wielkiej siły można go po prostu wyjąć bez zwalniania tego "dzyndzla" :)

2. Suwadło zamka przy "wyłączonym" HU przy odciągnięciu na maxa wraca na swoje miejsce ( z trudem) zaś przy HU dokręconym do połowy suwadło po puszczeniu zatrzymuje się w połowie :( Mam nadzieje, że jakoś się to wyrobi, może jakimś smarem to przesmaruje i nie będzie takiego tarcia. edit kilka ruchów w tą i z powrotem i suwadło śmiga jak marzenie :) /edit

Jutro przestrzelam replikę więc napisze jak z zasięgiem.

ROF na "batce prosto z pudełka" -> daje rade, ale nie jest oszałamiający, może po naładowaniu będzie ok.

Drewienka bardzo ładne.

Co do pytania o baterie 12V- spokojnie się zmieści.

Edited by Chmielu7
Link to post
Share on other sites

Również stałem się nabywcą tej repliki. W poniższej "mini recenzji" mogę ją porównać do stockowego RK47 od G&G.

 

Replika ma 2 dni. W sklepie zostały zamontowane łożyska kulkowe i gumka hop-up Guardera. Kartonu szerzej opisywać nie będę ;-) Ale G&G to nie jest. W zestawie tradycyjnie batka 8,4V, trochę kulek 0,2g (zdecydowanie za lekkich), ładowarka i kluczyk do regulacji muszki. Tu miłe zaskoczenie: w G&G wykonany był z plastiku, w Cymie jest metalowy.

 

1) Wygląd zewnętrzny.

Jest bardzo dobrze.

Replika jest wykonana w pełni z metalu, stal to nie jest z pewnością, na 99% ZnAl. Body wykonane jest bardzo porządnie, żadnych nadlewek. Kolba rusza się minimalnie, po złożeniu nie ruszą się wcale.

Okładziny są wykonane z drewna. Miło mnie zdziwiły, drewno jest bardzo dobrej jakości, wygląda znacznie bardziej przekonywająco niż to z G&G.

 

Wady zewnętrzne:

- lekko ruszająca się kolba;

- łatwo ścieralna farba;

- luzy na górnej okładzinie, najlepiej skleić ze sobą drewno i dwie metalowe obręcze je przytrzymujące.

 

Podsumowanie wyglądu zewnętrznego.

Ja jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do G&G wypada naprawdę dobrze, jednak nadal jest to chińczyk i o spasowaniu elementów tak jak w replikach G&G, VFC możemy zapomnieć. Jednak po niewielkich modyfikacjach będzie to naprawdę piękna replika.

 

Magazynek:

Ohydztwo :roll: Plastik jest koszmarnej jakości, magazynek rzeczywiście lubi samoczynnie opuszczać gniazdo, jedyną jego zaletą jest to, że jest wytrzymały. Pięć razy spotkał się z asfaltem, trawą, podłogą i nadal działa. Ja zakupiłem mid-capy firmy GFC i te są o niebo lepiej wykonane. Jednak jak ktoś się uprze to i na stockowym da radę.

 

2) Osiągi;

Na samym początku chcę wspomnieć, że replika ma zamontowane łożyska kulkowe i gumkę Guardera. Używana bateria to Intellect 10,8V 1400.

 

Kultura pracy:

Replika jest głośna. Jednak jest to dźwięk przyjemny dla ucha, o żadnych jękach mowy być nie może.

 

Zasięg, Rof

Replika mnie zszokowała. Z jednej strony pozytywnie, z drugiej negatywnie. Decydując się na AKS74U liczyłem na broń idealną do pomieszczeń. MP5 po prostu nie trawię i była to jedyna odpowiadająca mi replika. Według opisu sklepu ma 350fps czyli idealna wartość na CQB. 350 :wink: To cholerstwo ma minimum 60-70 więcej. W porównaniu do RK który strzela z prędkością 340fps nie ma porównania. Dla jednych tak duża prędkość wylotowa to +, dla mnie -. A wysyłać replikę do Gunfire po prostu mi się nie chce. Sam mógłbym zmienić springa, ale wtedy o gwarancji mógłbym zapomnieć. Tak więc póki co przydatność do CQB żadna :wink:. Jeżeli chodzi o skupienie i zasięg jest bardzo dobrze. Skuteczny zasięg wynosi mierzone 43 metry, co przy tak krótkiej lufie jest świetnym wynikiem. Ptem kulka leci, gdzie się jej podoba. Myślę, że przy strzelaniu serią można skutecznie razić wrogów z 50m.

ROF: na 10,8V jest wysoki i to bardzo. Ale do tego ta replika miała służyć. Silnik co prawda szybko się gotuje, ale i tak planowałem go wymienić.

 

Podsumowanie: Za 550zł otrzymujemy replikę ze świetną baterią, łożyskami kulkowymi oraz gumką hop-up i dwoma magami (tyle za ten zestaw płaci się uwzględniając promocję na Gunfire). Denerwuje mnie fakt, że Gunfire zniża prędkość wylotową. W pobliżu egzystuje jeszcze jedna Cymka, również jej moc sięga 400fps. To zdecydowanie za dużo jak na CQB, więc do kosztów należy doliczyć zmianę springa. Replika jak na chińczyka jest świetna, bardzo dobrze wygląda i dobrze strzela. Moim zdaniem to najlepsza replika do 300zł.

 

Zdjęcia postaram się wrzucić jutro. Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie. Jak będę wiedział to pomogę :-P

 

PS: łożyska stockowe są również metalowe, jednak wyglądają bebe :lol:

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać, że suwadło faktycznie jest marne. Sprężyna powrotna jest zdecydowanie za słaba, jeżeli jest włożona bateria to nie chce dosunąć się do końca. Hop-up reguluje się również niezbyt ciekawie, ale da sie przeżyć. No i trzeba przyznać, że załoga Gunfire się spisała. Zmawiałem jednocześnie AKS na Gunfire i batkę na Asgshopie. AKS przyszło tydzień po batce :???:

Link to post
Share on other sites

No to teraz moja recka.

Na początku pochwale gunfire bo zamówiłem w poniedziałek a we środe replika była już u mnie.

 

Karabin:

Mój nie ma żadnych luzów czy coś - oczywiście oprócz kolby która po rozłożeniu ma lekkie luzy ale to chyba normalne. Co do maga któy wypada są 2 wyjścia - albo wziąć maga i spiłować troche zatrzask albo spiłować zatrzask w karabinie. Ja na razie zpiłowałem w magu i teraz trzyma sie doskonale.

Drewno w przednim chwycie jest ładnie ucięte i pomalowane.

Tworzywo maga jak dla mnie jest znośne.

Plusy:

metal i drewno!

dobre wykonanie

w moim egzemplaży brak jakichkolwiek luzów poza kolbą

Tworzywo chwytu pistoletowego (jest lepsze niż w moim starym cm.031)

Minusy:

zatrask maga - ale to 5 minut roboty.

 

Za 469 zł opłaca sie i to bardzo!

 

Testy bojowe za pare dni jak sie pogoda poprawi..

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...