Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS 74U Cymy


Recommended Posts

Posiadam tą replikę od 3-4miesięcy

 

wizualnie:

Replika ogółem z wyglądu jest piękna ale

- kolba ma luzy (minimalne i takie muszą być)

- po zamontowaniu szyny na montaż boczny imbusy non stop się odkręcają

- tłumik płomienie trzeba po każdej strzelance dokręcać

- mi bez żadnego powodu pękła obudowa bezpiecznika (byłem w szoku)

 

a tak to wszystko ok, gb się sprawuje wyśmienicie, kulki ładnie lecą

po 6miesiącach radzę wymienić komore hop-up

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pierwszy raz w temacie o AK jestem ;-)

 

Powiem tyle - potrzebuję stosunkowo małej, mobilnej repliki do działań w lesie. Miałem w rękach AKs 74U firmy cyma, dokładniej chyba model 045a (miała 420 fps, ale jakieś dziwne plastikowe przednie łoże, pionowo karbowane i czarny hi-cap) - nie zdążyłem zapytać. Karabinek od razu mi się spodobał, szczególnie staranność wykonania, waga i umiejscowienie baterii. Zamierzam nabyć takie cudo (http://www.taiwangun.com/shop,show,1411) i tu się rodzą pytania, na które potrzebuję odpowiedzi.

 

1. Jak tu jest z celnością i zasięgiem, full stock (lub opisane modyfikacje)

 

2. Magazynki (mid- / low- / real-cap, - gdzie to nabyć w rozsądnych cenach, żeby pasowały i ładnie podawały - od biedy nawet te 7.62 ujdą... o ile metal)

 

3. stockowy hi-cap - problemy z cymkowymi hi-capami są chyba od zawsze, jak tym razem?

 

4. Gwint pod tłumikiem - średnica itp. standardowe?

 

5. Przednie łoże - czarny lakier do drewna zda egzamin?

 

6. Żywotność (chociaż w przybliżeniu)

 

Proszę o odpowiedź zorientowanych użytkowników... ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Replikę którą opisałeś to CM.045 a temat o owej replice jest. ;]

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...hl=cm\.045

 

U krakmanów piszą że cechuje się bdb. wykonaniem zew. jak i dosyć sporą mocą (jak dla mnie już za dużo na taką replikę subkarabinka) +/-420fps

 

btw; Czy mógłby ktoś podaś średni zasięg tej repliki?

Mierzone krokami badź co bądź jak kto woli metrówką. :D

Edited by AnTu
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Odkopię temat,ale zamierzam zakupić replikę właśnie CM.035 .Ma ona ok 350 fps więc zamierzam używać jej jako dodatkowej do budynków.Mam małe pytanko:suwadło do jakiej pozycji można odsunąć maksymalnie?Generalnie byłem zdecydowany na (RK-01 full stell and real wood DBoys-Boyi-KLS-Kalash),kolega nie dawno zakupił,ale jak zobaczyłem jak to strzela kompletnie zrezygnowałem i wybór padł na Cymkę.Mam jeszcze jedno pytanie jak wasze zatrzaski kolb po takim okresie użytkowania,wiem wiem było wcześniej ale chce wiedzieć jak to wygląda po dłuższym użytkowaniu.

Edited by CIUPAK1
Link to post
Share on other sites

Polecam zakupić CM.045 i wymienić sprężynę na słabszą np. na M110 lub SP100.

Na pewno będziesz zadowolony.

 

CM.035 jest dobrą repliką, jeśli nie będziesz rzucać lub wywarzać kolbą drzwi to wytrzyma. Trzeba tylko użytkować z głową, a zatrzask będzie sprawny przez długi okres czasu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

to dorzucę jeszcze pytanko do osób które kupiły tą replikę niedawno. Czy Wam kulki także skręcają w lewo czy była to może jakaś gorzej (chińsko ;) ) wyrobiona partia? Tak się nieco przeraziem ale ostatnie związane z tym posty są sprzed 2008

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

to dorzucę jeszcze pytanko do osób które kupiły tą replikę niedawno. Czy Wam kulki także skręcają w lewo czy była to może jakaś gorzej (chińsko ;) ) wyrobiona partia? Tak się nieco przeraziem ale ostatnie związane z tym posty są sprzed 2008

 

 

Są posty na ten temat. Prawdopodobnie źle założona gumka,dystanser krzywy etc. -element podkręcajcy z gumki krzywo wychodzi lub jest już krzywo starty . Wyjmij komore i podkręć hopa na max będzie widać jak sie układa. Najlepiej new gumka i dystanser (polecam typ H) wyczyść lufę i powinno być dobrze.

 

Ale spotkałem się tez z opcja na kulkach 0.32 P&J ze po przeleceniu 50 metra zaczęła uciekać w jedna stronę na lufie 534 mm 6.4 a na lufie 290 mm 6.8 latały trochę lepiej ale i tak uciekały co któryś strzał.Natomiast na kulach G&G tego zjawiska nie ma.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...