Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] akumulator do tuningowanego elektryka


Recommended Posts

Mam kilka pytan czy jak mam standardową bron i wsadze do niej baterie 10.8 to czy bardzo skroci sie jej zywotność?? to samo pytanie do baterii 12v. Chodzi o to ze nie mam kasy na upgrade ale chce kupic nowa baterie i szkoda mi kasy na baterie ktora za pol roku mi sie juz nie przyda za bardzo

Link to post
Share on other sites

Zależy to od wielu czynników.

Zazwyczaj po wzroście napięcia wzrośnie szybkostrzelność (obroty silnika).

Dodatkowo silniki "słabsze" mogą ulec spaleniu.

Silniki "mocniejsze" powinny coś takiego wytrzymać (w końcu między innymi w ten sposób dokonywany jest tuning).

 

Dopóki nie podasz typu repliki i ewentualnie innych danych np. typ silnika nikt Ci konkretnie nie pomoże.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

W tamtej dyskusji było wszystko wyjaśnione.

Głównie chodziło o to, że w broni palnej jedno delikatne trącenie języka spustowego powoduje wystrzał, a w elektrykach nie strzelasz z naciągniętej sprężyny (tu wyjątkiem są jak na razie dwa elektryki, ale nie ten wariant rozpatrujemy, tylko ten bardziej rozpowszechniony) tylko naciągnięcie sprężyny i cykl odbywa się po naciśnięciu języka spustowego. Zatem na ustawieniu AUTO strzelać ogniem pojedynczym nie dasz rady w ten sposób, bo musiałbyś "mieć w palcu" dokładnie długość cyklu przy tym konkretnym akumulatorze i sprężynie.

 

Musiałoby być urządzenie które odłącza podawanie prądu do silnika po wykonaniu cyklu, a nie po przerwaniu obwodu. Jak widać napięcie akumulatora niewiele tu pomoże.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

a jeszcze jedno jesli chce w ciagu roku moze połtora wymienic upgrade to ktora baterie mi sie bardziej opłaca miec? Upgrade bedzie na moc do jakis 400fps. i czy zauważe róznice w szybkostrzelności w standardowej wersji miedzy bateria 9.6 a 10.8 a 12v?

Link to post
Share on other sites

Żeby zrobić tuning rzędu 400 FPS trzeba trochę więcej niż akumulator o podwyższonym napięciu. Właściwie zaleca się minimum 9,6 V do 12 V i sporą pojemność (tak około 3000 mAh).

 

Ale żeby zrobić taki tuning porządnie wykaz części do wymiany będzie na tyle długi, a operacja tak kosztowna, że radziłbym Ci się dobrze zastanowić. Oprócz tego żywotność repliki i poszczególnych części (czasem kluczowych i trudno dostępnych przynajmniej w Polsce) ulegnie radykalnemu skróceniu. Dobrze się zastanów czy tego chcesz i przede wszystkim po co.

 

A różnicę zauważysz.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

wiem mniej wiecej co musze wymienic. Ale ja juz nie moge wytrzymac jak strzelam do kogos i on nie wie ze dostał a nie chce krzyczec przez pół lasu bo sie zdemaskuje;d ale chyba przesadzilem z tym 400fps no niewiem dokładnie ale chce miec mocniejszą bron. A i tak napewno nie kupie nic w Polsce bo nie mam tyle kasy;d wole kupic w San Marino przy okazji albo specjalnie jak by wiecej osob jechało.

Link to post
Share on other sites
Upgrade bedzie na moc do jakis 400fps. i czy zauważe róznice w szybkostrzelności w standardowej wersji miedzy bateria 9.6 a 10.8 a 12v?

mam 400 w tej chwili i baterie 3000 standard i nie odczulem wyraznego spadku. jak mialem 450 to juz czulo sie bardzo wyraznie ze ciezej strzela i mniejsza szybkostrzelnosc

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Skoro wiem już, jaką baterię potrzebujemy, pozotaje jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni model. No i pojawia się problem - gdzie kupić? Przeglądam oferty sklepów ASG, patrzę na ceny i włosy stają mi dęba! No cóż, na maniakach zarobic najłatwiej. Zadałem sobie trochę trudu i znalazłem firmę:

http://sklep.batimex.pl/

Zaryzykowałem i zamówiłem pakiet 9.6 V 1400 mAh na ogniwach 4/5 SubC marki Forever. Kosztowało mnie to 70 zł. , po 7 dniach dostałem paczkę. Pakiet został (podobno) przetestowany przez wygrzewanie (?!?)po wyjęciu z pudełka był naładowany. Napisałem , że potrzebuję końcówkę typu "Tamiya" no i co ciekawe - taką mi zamontowali. Pełna kultura. Jeśli kogoś to ciekawi, to zdam relację jak spisują się te "niefirmowe" ogniwa.

 

PS. Zaręczam, że nie mam żadnych powiązań z ww. firmą a mój post nie ma na celu jej reklamowania, a jedynie poinformowania mniej kasiastych maniaków o tańszej alternatywie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jeśli chodzi o baterie to wielkiej filozofii nie ma : kupujecie ogniwa sanyo i macie spokój, kupujecie inne i ryzykujecie. Decyzja należy do was :)

 

 

Dodano: Sob Lut 21, 2004 3:07

 

Jeszcze kilka słów o ogniwach marki "4ever". Moja bateria 9.6 V zapewnia szybkostrzelnośc na poziomie 8.4 V sanyo. Żywotnośc to >1500 kulek, dokładnie nie wiem, bo więcej podczs jednej strzelanki nie wystrzeliwywuję.

 

Za to dziś dzięki urzejmościści/nieszczęściu kolegi R2 wypóbowałem markową baterię sanyo 9.6V 1600mAh. Famas wyprował kulki z fenomenalną prędkością, lowcap w 3,6 sekundy (65 kulek) co daje ponad 1000 kulek/minutę. Na standardowej 8.4V zajmuje to ok. 4.5 sek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Do sprężyny 130% to troche za "duża" ta bateria. Ja na takiej sprężynie jechałem z baterią 8,4v 1,8 Ah (ogniwa prawdopodobnie KR-1800SCE).

10,8 v jest dobre dla sprężyn od np. 170% w górę, choć ja miałem 170% na baterii o której wspominałem powyżej i też gun dawał radę. ROF był troszkę niższy ale nie było tragedii.

Teraz mam sprężynę 210% na baterii 9,6 v 1,7 Ah (ogniwa N-1700SCR) szybkostrzelność jest większa niż na stokowej sprężynie i baterii 9,6v 1,2 Ah.

Link to post
Share on other sites

po raz kolejny - liczy się z jakich ogniw jest bateria złożona, to ze ma 10.8V 1700 nie wiele znaczy, ja mam o takim voltazu i pojemności (na ogniwach wysokoprądowych) i chodzi na 190PDI a chodziła też na 210. Sam woltaż i pojemniść nie mówią wszystkiego - chodzi o opór wewnętrzny czyli łatwość oddawania prądu np.

SCR1700 ma 5.5 mOhma na ogniwo a KR-1700AU 17 mOhmów

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...