Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jesli chodzi o Madbulla to ja posiadam M120 i wystrzeliłem na niej jak narazie 4 tys kulek i smiga dalej pieknie. A tu ponizej opis ze Specshopu

 

Przeznaczona do tuningu replik ASG

sprężyna o niejednostajnym skoku

wykonana pierwszorzędnej jakości

niemieckiego drutu używanego także

przy produkcji strun do pianin i fortepianów.

 

Ilość zwojów a także grubość drutu i długość

sprężyny są wynikiem trwającyh ponad pół roku

badań i obliczeń technicznych.

 

Po przeprowadzonyc testach producent gwarantuje

iż nawet po 100.000 cykli sprężyna nie traci swoich

właściwości.

 

Sprężyny posiadają różne kolory odpowiadające

ich mocy. Kolory nadawane specjalną metodą anodowania.

 

 

Wiec podobno 100.000 cykli i dalej powinno byc pieknie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesli chodzi o Madbulla to ja posiadam M120 i wystrzeliłem na niej jak narazie 4 tys kulek i smiga dalej pieknie. A tu ponizej opis ze Specshopu

 

Przeznaczona do tuningu replik ASG

sprężyna o niejednostajnym skoku

wykonana pierwszorzędnej jakości

niemieckiego drutu używanego także

przy produkcji strun do pianin i fortepianów.

 

Ilość zwojów a także grubość drutu i długość

sprężyny są wynikiem trwającyh ponad pół roku

badań i obliczeń technicznych.

 

Po przeprowadzonyc testach producent gwarantuje

iż nawet po 100.000 cykli sprężyna nie traci swoich

właściwości.

 

Sprężyny posiadają różne kolory odpowiadające

ich mocy. Kolory nadawane specjalną metodą anodowania.

Wiec podobno 100.000 cykli i dalej powinno byc pieknie.

 

Mowimy o m110 a nie m120 a jak juz napisales tez mialem m120 od madbulla i musze powiedziec ,ze byla dobra jednak kolega chce zniżyć osiagi repliki a niestety m110 od mad'a juz nie jest taka jak m120 niewiadomo czemu ;/

Edited by H4xor
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich, mam pytanie. Zamierzam kupić tą replikę ale mam pytanie... Wszyscy tu zachwalają korpus z oznaczeniami producenta, a tymczasem na www.gunfire.pl na zdjęciach tych oznaczeń nie ma :( czy jest to jakieś stare zdjęcie, czy ta wersja nie ma oznaczeń? Bo na www.speshop.pl hk416 JG ma oznaczenia, ale jest stówe droższe...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, takie pytania małe.

 

Mam HK416 od prawie roku, na początku (stock + precka 363mm systemy + gumka HU Systemy) miała 420 fps. Wczoraj zmierzyłem tą replikę na kulkach 0.2 extreme precision, wykazało 350 fps. Chrono speeder 2000.

 

Po pomiarach stwierdziłem, że muszę wzmocnić tą replikę tak by miała około 450-480fps, dłuższą lufę (455mm, bo tylko taka mi się schowa w tłumiku). Myślałem o wstawieniu Tune Up Kit z JBU

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2623

i do tego sprężynę m130 guardera i łożyska ślizgowe.

 

Co myślicie o tej opcji, czy opłaca się montować ten układ ?

Jeśli nie, to może macie jakieś sprawdzone rzeczy, które konkretnie uszczelnią układ gearboxa ?

Link to post
Share on other sites

Taka moc objawia się poprzez zbicie stockowej shitowej sprężyny.

 

Ten zestaw nie wiem czy dużo pociągnie. Przy M130 bez Bore-Up trochę trudno będzie uciągnąć 480fps. W stocku na M130 przez producenta powinno być bodajże 430fps.

 

Jeżeli nie chcesz dawać na Bore-Up Systemy 250PLN to weź Guardera za 170PLN. Będziesz mieć z 40fps więcej a części są dużo lepsze od tego zestawu JBU.

 

Tłok możesz kupić trochę później, gdyż nie wydaje mi się aby poszedł na M130 od razu.

 

Do tego prowadnicę sprężyny http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=621 i git.

 

W tym wypadku na pewno będziesz mieć z tą M130 te 450/480fps.

 

Tylko jak będzie z ROF-em? Batka by się przydała o większym prądzie ;-)

 

Tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Bore ponoć tylko daje fpsy na chrono, a nie w zasięgu. Myślałem o tym zestawie, bo JBU robi dobre tłoki, więc myślałem, że zespół cylindra też jest b.dobrej jakości i wytrzyma m130. Co do baterii, to nie problem, mam już 12v od SPR IV level asgshop :) To taki pytanie jeszcze, czy na tym zestawie wyciągne 450fps, bo na tej mocy mi zależy.

Link to post
Share on other sites

Może być choć nie musi.

 

Chociaż stockowy tłok wytrzyma M130 jak nie będziesz 100 kulkowej serii prowadził.

 

Jednak Bore-Up nie tylko na chrono daje większy wynik. Ale co sie spodziewać po 30fps. I tak tego nie wyczujesz. Może na końcowym zasięgu tak.

 

Ja planuję 9.6V kupić Sanyo RC NiCD ale korci mnie 12V :-F oczywiście tej samej firmy.

 

Różnica w cenie nie wielka a i tak nie używam w ogóle Full Auto tylko Semi.

 

Nie wiem czy pociągnie tłok.

Edited by F4RR3LL
Link to post
Share on other sites

Mam M4A1 Boyi, w nim siedzi sporo części wzmocnionych (aluminium), tłok DF + tytanowye ząbki, zębatki z m16a3 III generacji, m120. Wszystko chodzi na baterii 12v. Bardzo długo 12v było podłączone pod M4A1 (zębatki xyt, głowica alu, prowadnica wzmocniona wszystko łożyskowane i do tego łożyska ślizgi i m120) pod to podłączone było 12v 7200mAh (akumulator żelowy), full auto, 10000 kulek przebiegu, tylko zębatka środkowa nie wytrzymała, tłok w skali 1-6 ma 5 :)

 

Więc hk416 bez niczego wytrzyma 12v, do tego auto. JG montuje mocniejesze części (ponoć) od Boyia, więc bierz 12v :twisted:

 

 

To jak, montować ten TK JBU do m16 + m130, wg mnie powinno to wszystko wytrzymać i dać kilka FPS więcej niż teraz jest :)

 

P.s. F4RR3LL masz bardzo dobry link w podpisie :)

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie już z tymi 12V, RC jednak coś znaczy,to daje w pizdu powera i naprawdę zadowala 8-)

 

Powiem Ci tak, ja mam na tyle pomylony mózg, że chodzę z akumulatorem żelowym 12v 7200mAh ^^ Przynajmniej mi w złą pogodę nie padnie, jak niektóre akumulatory, a ROF jest zaje%*#ty Tylko jedna wada, kulki się szybko kończą :P

Ale to efekt uboczny :)

Link to post
Share on other sites

kolega podmienił szkielety w mechaboxie systemy. Pękł szkielet systemy, przez co wsadził wszystko z mechaboxa do szkieletu JG. M170 + mosfet + niskooporowe kable i bateria 12v sanyo RC 3300/3600 (nie pamiętam dkoładnie - była bordowa large) Szkielet sprawuje się bez zarzutu. :) Tyle, że to był szkielet z m16a3 JG, podejrzewam, że to jest to samo :)

Link to post
Share on other sites

Witam mam stocka z minimalnymi zmianami: preclufa DF, gumka sylikonowa, tłok typu 0. Chcę kupić nową batkę : http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1033

zastanawiam się jednak czy ona wystarczy jak za jakis czas będę chciał wpakować mocniejsza sprężyne powiedzmy m130 i jakiś BoreUp, innymi słowy jaką batke polecacie do max 150 PLN (producent, parametry itp) pzd ŁP

Edited by lukasp
Link to post
Share on other sites

10.8v to jest dosyć szalona myśl jak na stocka. Tłok może szybko odejść na śmietnik przy tej szybkostrzelności.

 

proponuję :

http://www.taiwangun.com/shop,show,848 129zł, large, firefox, 2000mAh

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2544 169zł, 9.6v GnP, 3300 mAh - bardzo duża pojemność, wystarczy na wiele kulek :)

 

 

Ogólnie to takie wskazówki odnośnie bateryjek do HK416 + m130, 9.6v, ogniwa large (szczególnie na zimę) i duża pojemność. Z firm to tak: Sanyo RC, GnP, Firefox,

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...