Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem na bank pewien, że złożyłem wszystko dobrze, lufe czyszcze po każdej stzrelance więc te dwie opcje raczej odpadają. Osobiście stawiam na kiepską komorę Hop-Up pzd ŁP

 

To przeczyść jeszcze dwa razy dla niepewności i podaj jakich kulek używasz.

 

Co do nieszczelności to kulki latały by raz to bliżej raz to prosto, a raz w kosmos - logicznie, różne prędkości początkowe z którymi kulka wpada na lufę i tak też jest podkręcana. Możesz też sprawdzić jak strzela z HU na zero, jeśli dalej będzie problem występował to kulki i syf w lufie ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Masz racje pewne jest jedynie tylko to, iż mogłem popełnić błąd co do kulek używam 0,25 sygnowanych przez Gunfire wiem, że to shit BB, wszystko śmiga na : prec lufie DF 510 mm i gumce silikonowej od Guardera, sprężynie m140 Guardera na stalowych łożyskach 6 mm. Generalnie myśle nad wstawieniem za jakiś czas czarnej gumki od Systemy pzd ŁP

Link to post
Share on other sites

Masz racje pewne jest jedynie tylko to, iż mogłem popełnić błąd co do kulek używam 0,25 sygnowanych przez Gunfire wiem, że to shit BB, wszystko śmiga na : prec lufie DF 510 mm i gumce silikonowej od Guardera, sprężynie m140 Guardera na stalowych łożyskach 6 mm. Generalnie myśle nad wstawieniem za jakiś czas czarnej gumki od Systemy pzd ŁP

 

No kulki nie są dobrej jakości, zmartwię cię, ale lufa też nie - jednemu się trafia dobry Deep Fire, drugiemu nie (wnioskuje, że twój jest kiepski, skoro jest rozrzut o jakim pisałeś). Gumkę też mogłeś kupić od razu czarną Systemę, silikon Guardera i SP140 ? - ajaj. Ktoś tam wcześniej pisał, że oszczędny płaci dwa razy ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

PS. Sypnęło wam coś w HK? Jakie części wymienialiście?

 

Aktualnie jadę na stock częściach i m120 apple. Do tego akumulator 12v żelowy. Reakjca na spust niczym w Systema PTW. Po 6-8 tyś kulek nic się nie posypało. Trybu auto nie oszczędzam.

 

W m249 mam zębatki stock z hk416, m130 guardera, reszta części różnych firm, ale to nie jest ważne, ROF kosmiczny (m249 aż się trzęsie jak strzelam), przebieg 15 tyś kulek - zero zużycia na zębatkach. Serie bardzo długie - nie oszczędzam karabinów. Przed zamontowaniem w m249 te zębatki były w m4a1 boyi, m120 apple, full auto na 12v, przebieg około 25tyś kulek, ROF nie do zmierzenia. Chrono madbull pokazywało error .. :(

 

P.s. Do każdego karabinu w domu (mam ich 4 - moc od 400 do 520) mam gumki systemy czarne. Świetne gumki, polecam je.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Tak mam te dystansery w każdej replice, począwszy od H&K 416 Long Semi Only Sniper Rifle [JG 520fps], G36E JG, G3SG/1 JG, MP5PDW [Galaxy] i wszędzie mam na celność.

 

Gumki to we wszystkich mam czarne Systemki. Tylko te biorę.

 

Tylko w H&K 416 Long Semi Only Sniper Rifle ma Czerwonego Prometheusa, który przy 520fps, świetnie podkręca. Powiedziałbym, że lepiej od Systemki.

 

Ale nie wiem co jest nieszczelne w moim HK, ale ktoś pisał, że na M140 i Borku miał 540fps.

 

A mój ciśnie tylko 520fps. Może o-ring by trzeba wymienić, ale tłoka nie można przesunąć nawet o 1mm.

 

Nie wiem co jest nie tak, ale mi się wydaje, że przy M140 i borku systemy i lufie 590 Promyka 520fps to i tak świetny wynik.

 

Stock z GB co mam to zębatki, tłok, szkielet i silnik. Te części to normalnie chyba lepsze są od System, Promyków i Guarderów.

 

Aa no i wszystko pędzi Sanyo 12V RC.

 

Mam ponad 520fps i nie potrzebuję więcej :F

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o upgrade to jestem totalnym amatorem i chciałbym zapytac jaka prec lufę i jaki tłumik musiał bym kupic, żeby możliwie najbardziej przedłużyc lufę w moim HK 416? I czy mógł bym sam je zamontowac (po przeczytaniu co jest co) czy musiał bym zrobic to w serwisie?

Link to post
Share on other sites

Ja mam tłumik ponad 40cm HomeMader Full Metal. W środku Prometheus 590/6.03 [w końcu snajpa], z tego co pamiętam to jeszcze z 10cm wytłumienia jest.

 

Możesz zrobić samemu, bardzo proste, nie tracisz gwary.

 

Tylko kup gumkę hop-up Systemy. Nie polecam Guardera. Mam kiepskie doświadczenie z nimi. Kiepsko kulki latają, drą się jak stare gacie.

 

Ja akurat mam w nim Promyka czerwonego, i komorę Promyka.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Witam mam pare pytanek odnośnie hk416 nie chce oftopować wiec jeśli coś przeoczyłem to wybaczcie

Chcę kupić hk416 jg ten z kolbą rozkładana kolbą

+batka 9.6 firmy ?(która daje lepszy rof hmm czy opłaca sie mosfet?)

+m130 systema ( albo co polecicie lepiej??)

+precka systemy ?

+gumka systemy

 

Czy ktoś ma podobną konfigurację z resztą ze stocka i pytania moje:

Co jeszcze hmm do 200zł ( w sumie trzeba albo można wymieniać)

i następne ile kto ma na tych parametrach zasięgu skutecznego/całkowitego (bez lobu) najlepiej zmierzone .

Jak z rofem

Jak z dzwiękiem ?Mój znajomy ma stocka i słychać okropny brzdęk sprężyny na semi.

I ostatnie jaką lufę do tego jaka najdłuższa pasuje do stocka a i jaka ew. po założeniu tłumika jakiegoś standardowego.

 

+ile wytrzymała wam taka konfiguracja?

+co padło pierwsze ?

Edited by MoniT
Link to post
Share on other sites

kup 9.6v firefox 2000mAh.Będziesz zadowolony.

Zamiast sprężyny systemy kup Guardera. Reszta bardzo dobre.

 

Stock lufa ma około 29cm, maksymalnie możesz wsadzić 450mm, przy dłuższe stracisz FPSy. Jeśli chcesz dłuższą, to musisz wymienić cylinder na typ 0.

 

Na początku wymieniłem lufe na precke 363mm systemy i gumke również systeme. bateria i reszta stock (nawet bateria), przebieg 20000 kulek. następnie po roku rozłożyłem i wsadziłem nową sprężynę m120 i nowe kable home made. Zmieniłem baterię na akumulator 12v 2200mAh żelowy. Chodzi tak już od 8000 kulek i nadal strzela. ROF na poziomie 32-33 kulek na sekundę.

Link to post
Share on other sites

Tylko do tego jeszcze ładowarkę mikroprocesorową - jeśli jeszcze nie masz.

 

Ja mam tuning do 520fps na M140 Systemy i wszystko śmiga.

 

Przejechane coś koło 1900 kulek przez 1 rok. Trochę dużo jak na snajpę.

 

Ja jadę na aku 12V RC 2400mAh Sanyo.

 

Nie wymieniłem z GB: szkielet, zębatki, tłok, silnik. Reszta Systema, Prometheus Guarder.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Grzechotnik co to jest 1900 kulek dla tych zębatek ? Wczoraj moje dzielnie znosiły trudy walk na m130. Gdy usłyszałem "Zwierzu - wsparcie na drugą" to przez minutę waliłem na godzinę drugą jedną serią. W wyniku czego wyszło z lufy pół boxa i wyczerpała się bateria. Zębatki wytrzymały serię, która miała około 1200-1500 kulek. Oczywiście na 12v 2300mAh.

 

P.s. Skończ się znęcać nad zębatkami. Puść serie - one to wytrzymają :P

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam replike JG HK416 (nr. 6621). Jest to model special force ze składaną kolbą i krótką lufą. Narazie wymieniłem gumke hop-up na silikonową Guardera. Niestety nie jestem zadowolony z celności tej repliki i myśle nad zmianą lufy na precyzyjną i troche dłuższa okolo 353 mm (obecnie jest tam 280mm stockowa). Czy sama wymiana lufy jest trudna i wymaga jakis przeróbek w replice? Czy wystarczy, że otworze body i wyjmę stockową lufe i włoże nową w hop-up? Oczywiście kupie jeszcze jakis tłumik aby przykryć lufę. Czy do wymiany lufy będe potrzebował wymienić także inne cześci we wnętrzu repliki?

 

PS. Ma ktoś dane ile taka replika jak moja ma FPS-ów? Na pudłku jest 330, ale w sklepie było podane okolo 400.

Link to post
Share on other sites

Wymiana polega właśnie na otworzeniu body i wsadzeniu nowej lufy do komory. Możesz wepchnąć tam ma 450mm lufe.

 

Ta replika może mieć od 380 do 450 fps. Zależy od tego, czy chińczyk składający twoją replikę dostał za to kotleta.

 

Grzechotnik, odblokować auto i nacisnąć spust :)

Link to post
Share on other sites

Mam to samo jakbyś poczytał kilka postów wyżej to pewnie doszedłbyś do wniosku, że słaba celność to wina gumki Guardera. Koledzy jednomyślnie stwierdzili, że trzeba wymienić gumkę na czarną Systemę (oczekuję na dostawę), a co do prec rurki to też by Ci sie przydała prześledz ten teamt a na pewno znajdziesz odpowiedz jakiej długości i jakiej firmy kupić pzd

Link to post
Share on other sites

Ta replika może mieć od 380 do 450 fps. Zależy od tego, czy chińczyk składający twoją replikę dostał za to kotleta.

Nie zgodzę się, 10 na 10 testowanych stockowych replik JG miał blisko 410-415 fps więc nie czepiaj się Chinoli.

 

Grzechotnik, odblokować auto i nacisnąć spust :)

No Proszę, nie wiedziałem że w AS działają też kabareciaże.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...