Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Mauser Kar98K [Boyi]


Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Zastanawia mnie, jakie to może mieć możliwości tuningu. Zdaje się, że tam ładowanie kulki jest trochę inne, niż w standardowych karabinkach (i nie mam na myśli tego, że z łusek :P). Ładnie to wygląda, ale do airsoftu nadawałoby się tylko wtedy, gdyby można było z tego zrobić porządną broń snajperską - bo wyobrażacie sobie z 5-kulkowym magazynkiem się z tego ostrzeliwać? Wygląda ślicznie, ale to raczej do rekonstrukcji historycznych (tylko jak się przyjrzeć, to trochę przyrządy celownicze się różnią od oryginału). Chyba, żeby zwiększyć moc, lufa precyzyjna i luneta (swoją drogą, mauserowska szyna pod lunetę wymagałaby chyba zrobienia we własnym zakresie...).

A co do ceny... gdy na gunfire i taiwangun się pojawi, to cena się zmieni.

Edited by WolfHeart
Link to post
Share on other sites

Heh, wiesz, jakby to miało służyć do takiego prawidziwego snipingu (3 godziny leżysz w krzakach, oddajesz celny strzał i wycofujesz się po cichu), to może by i się nadawało, ale musiałoby mieć sporo ponad 500 fps i dobre skupienie, bo na pudło już sobie nie można pozwolić :)

Link to post
Share on other sites

wiesz ja mam teraz m700 która ma magazynek 11 strzałowy i nigdy nie zdarzyło mi się żeby mi naboi zabrakło w trakcie strzelania więc podejrzewam że 5 też wystarczy a poza tym można szybko załadować a jeżeli ktoś Cie zajdzie to masz od tego broń boczną typu Beretta M93R, Glock 18, MP5, czy Mp7

po włożeniu preclufy będzie miało na pewno lepszy zasięg i celność od stocowego aega

a klimat walki w którym idziesz po lesie z karem a dookoła Ciebie latają ludzie z Mp40, Thompsonami, garandami itp niezastąpiony xD, oni oddają w twoją strone grad kul które spadają przed Tobą a Ty jednym celnym strzałem likwidujesz ich po kolei xD więc i 400fps starczy

poza tym to jest karabin szturmowy a nie broń snajperska :) chociaż w czasie wojny i do tych celów była używana

Link to post
Share on other sites

A owszem, pisałeś :)

Ale przecież sprężynówki też się podkręca mocowo... Pytanie tylko:

1. jaką sprężynę dałoby się tam wstawić, żeby to się nie rozsypało;

2. czy w ogóle dałoby się jakąś wstawić (bo mechanizm może być mocno niestandardowy).

I właśnie o to cała debata tutaj :P

Hmmm a ten Mauser to wersja standardowa; nie ma gdzie zaczepić montażu pod lunetę. W wersji snajperskiej kar98 były po lewej stronie takie śruby, którymi przykręcano montaż. Tutaj to całkowicie odpada.

Link to post
Share on other sites

Co do montażu lunety widziałem kiedyś na machinegun.pl montaż pierścieniowy do tanaki. Mechanizm owszem wydaje się bardzo niestandardowy (naciąg sprężyny podczas domykania zamka) pewnie jakiś system zębatek i specjalne wcięcie w cylindrze....nie chce zapeszać, ale takie mam przeczucia i to jest winą tylko 360FPS. Czekamy aż pojawi się na stałe w Polsce/

Link to post
Share on other sites

po włożeniu do tego mocniejszej sprężyny żeby mieć około tych 500fps na broń snajperską to żeby przeładować to trzeba będzie wstać, postawić go pionowo, stopkę kolby oprzeć o jakiś duży kamień lub kawałek betonu a potem nogą przeładować

mauser to karbinek szturmowy ;p więc nie musi mieć straszliwej mocy, byle był celny na te 40-45m a to można zrobić wstawiając preclufe

pozdro

ps

czy Wy nie akceptujecie normalnych przyżądów celowniczych i nawet do walthera ppk wsadzilibyście lunete lub kolimator ;p?

Link to post
Share on other sites

trzeba będzie wstać, postawić go pionowo, stopkę kolby oprzeć o jakiś duży kamień lub kawałek betonu a potem nogą przeładować

 

Chyba coś ci się pomyliło, trzeba będzie postawić na lufie i nogą domknąć zamek, ponieważ wtedy naciąga się sprężyna. :mrgreen: Zresztą chyba nigdy nie przeładowywałeś zabawki o prędkosci wyl. 500 fps, to tego nie potrzeba az takiej siły ;-)

Link to post
Share on other sites

po włożeniu do tego mocniejszej sprężyny żeby mieć około tych 500fps na broń snajperską to żeby przeładować to trzeba będzie wstać, postawić go pionowo, stopkę kolby oprzeć o jakiś duży kamień lub kawałek betonu a potem nogą przeładować

mauser to karbinek szturmowy ;p więc nie musi mieć straszliwej mocy, byle był celny na te 40-45m a to można zrobić wstawiając preclufe

pozdro

ps

czy Wy nie akceptujecie normalnych przyżądów celowniczych i nawet do walthera ppk wsadzilibyście lunete lub kolimator ;p?

Mauser to nie karabinek szturmowy, tylko karabin bojowy :D Różnica jest dość spora (zasięg!). Nie wyobrażam sobie w warunkach asg stawać z tym naprzeciw przeciwnika uzbrojonego w Tommyguna, czy to Marui, czy CG. Nie mówiąc o polskich partyzantach uzbrojonych w zdobyczne mp40... To nie Call of Duty! :) O ile z Mausera na 200 m spokojnie byś ściągnął wrażego wojaka z pistoletem maszynowym i miałbyś naprawdę SPORĄ przewagę nad jakimiś 50 m zasięgu skutecznego typowego pm-a, to te 5-6 m przewagi nad standardowym gnatem aeg raczej Cię nie urządza... Jak nie trafisz, to podbiegną i zasypią Cię kulkami.

Co do tej lunety - też wolę standardowe przyrządy, ale nie wiadomo, na ile byłyby skuteczne na daleki dystans... A z lunetą to masz ten margines błędu zawężony, pamiętaj, że to nie fruwa jak normalny nabój :)

Obawy co do przeładowywania też wydają się nieuzasadnione... AtoZ-a SWD ludzie wzmacniają i dają sobie jakoś radę...

Edited by Paramedic
Link to post
Share on other sites

mój kolega miał Atoza SWD i właśnie tak trzeba było go przeładowywać xD, stąd moje obawy

lemonzawodowiec masz racje, trzeba będzie go na lufie postawić i wtedy nogą przeładować :D

a co do walki z karem to faktycznie po konfrontacji z tomym mogło by być krucho, ale na bank będzie od niego celniejszy- przewaga długości lufy

ja zawsze stosuje zasadę że lepiej jeden celny strzał niż cały mag chybionych :)

dobra ale może dość spekulacji

teraz tylko zostało nam czekać aż ktoś przetestuje i się wypowie albo samemu zaryzykować i kupić ;p

pozdro

Link to post
Share on other sites

Jeśli zejdzie do tylu to rzeczywiście opłaca się wziąć, w "newsie" pisałem przelicznik, że w Brytanii można go kupić za 200zł (funt -> zł), plus zabawa z pozwoleniem na transport, cło, dajmy 100 -150zł to i tak wychodzi mniej niż kupić go w Polsce. Hurt, który leci z Chin i tak powinien wynosić w przybliżeniu tyle co w Wielkiej Brytanii, dziwi mnie fakt monopolu Polskich sklepów (1 człowiek który kupi za 650zł tak naprawdę zabawkę, czy też 2 ludzi którzy zrobią to za 400zł).

 

Naciąganie springa 500FPS nie wymaga tak "dużej" siły, skolei można stworzyć przekładnie, znane mi (chyba) z M82.

 

Przyrządy celownicze metal jak na 360FPS są w pełni wystarczalne, zaś nawet "plasticzana" kolba nie wytrzymała by naprężeń tuningowanej broni (mój przyjaciel trzymał to w ręku i określił kolbe na dosyć elastyczną). Pokazy i "bezpieczne" kampienie to jedyna funkcja tej broni.

 

Podczas IIWW Mauser 98 Kurtz był standardową bronią IIIRzeszy, nieliczne były snajperskie, dla równie nielicznych snajperów, wkrótce zaczęto używać G41 i G43.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Hmmm, zależy co rozumiesz przez "standardowa"... o ile pamiętam, pluton piechoty to był 1 mg42, 1-2 mp40 i 10 Mauserów... +medyk z p38, teoretycznie wszystko w standardzie :)

A co do monopolu... to w sumie zgodziliśmy się, że jak do innych sklepów wejdzie, to będzie taniej. Ja czekam, aż gunfire i taiwangun to zdobędą.

Transport z UK to bodajże ok. 20 Euro za coś takiego (jeśli dobrze pamiętam, a moja pamięć bywa zawodna :P). Czyli +80 zł. Cła nie musisz opłacać za jeden egzemplarz (jeśli wykażesz, że to jest tylko i wyłącznie na Twój użytek i nie będziesz tego sprzedawać). Więc w teorii za niecałe 300 zł dałoby się zmieścić...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...