Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Mauser Kar98K [Boyi]


Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da się ten mauser od boyi (bez trwałych modyfikacji) przerobić na wersję bardziej użyteczną na strzelanki? Sprawdzał ktoś? Albo czy widzi taką możliwość w swoim karabinie?

 

Mam na myśli np. jakieś użycie taśmy klejącej i tylko jednej łuski albo coś w tym stylu.. (wydaje mi się że wkładanie jednej kulki co chwilę jest wygodniejsze niż zbieranie łusek).

 

Zastanawiam sie nad jego kupnem, jednak zupełna nieprzydatność przy strzale podczas biegu/marszu w lesie trochę mnie zniechęca, bo łuski tanie nie są..

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam, co do łusek ostatnio wpadłem na pomysł (możecie uznac go za idiotyczny :D (

 

Mianowicie widziałem kiedyś w jakimś sklepie siatkę którą przyczepia się do giwery i to zatrzymuje łuski , tzn. łuski zbierają się w siatce po wystrzale)

 

więc pomysł jest taki żeby zrobić małą siateczkę/worek zaczepić o Mausera i po wystrzale łuski wypadałyby nie na ziemię, ale do tegoż urządzenia :D

Nie wiem jakby to wyglądało dziwacznie, ale funkcje swoją spełniało by idealnie, żadnych strat w łuskach! - o ile byś uważał

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, co do łusek ostatnio wpadłem na pomysł (możecie uznac go za idiotyczny :D (

 

Mianowicie widziałem kiedyś w jakimś sklepie siatkę którą przyczepia się do giwery i to zatrzymuje łuski , tzn. łuski zbierają się w siatce po wystrzale)

 

więc pomysł jest taki żeby zrobić małą siateczkę/worek zaczepić o Mausera i po wystrzale łuski wypadałyby nie na ziemię, ale do tegoż urządzenia :D

Nie wiem jakby to wyglądało dziwacznie, ale funkcje swoją spełniało by idealnie, żadnych strat w łuskach! - o ile byś uważał

 

 

To jest łapacz łusek.

 

Tutaj daje link do specopsa: http://www.specops.com.pl/taktyka_zielona/...ase_catcher.htm

 

Ile wytrzymują wasze Karki? Cichy jest?

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No to i ja coś skrobnę na temat tej giwery.Użyteczność tego Mausera na polu walki jest zerowa.Ja go kupiłem tylko z tego z względu że zawsze mi się podobał itp itd.Mam go już ponad miesiąc i na razie spoko.Niedługo do kupie trochę do niego dodatków.Firma DBoys/Boyi wypuściła już do niego komplet 5 łusek około 50 ZŁ,łódka około 12 ZŁ,Pas chyba skórzany za 70 ZŁ.Ja swojego kupowałem w Specshopie,obmacałem go i zdecydowałem się że jednak go kupię.Dźwięk przeładowania jest naprawdę fajny,ale najlepszy dźwięk jest wtedy gdy mamy broń bez łusek w środku,wtedy odciągamy zamek i co?-a no otrzymujemy niesamowity dźwięk po prostu pierwszy raz jak to zrobiłem w sklepie od razu się zakochałem.Miałem wiele broni głownie AEGI z metal gb ale z czym mogę go porównać to jeden z moich ostatnich karabinów czyli M40A1 (M58 KART)ten Kar98K strzela po przestrzelaniu, nie wiele gorzej od tego KARTA,a KART przecież ma 420-430fps jak podają sklepy a Kar98k 315 fps.Chociaż parę dni temu oglądałem filmik na youtube i na 0,20g wychodziło 260-290 fps.W sklepie powiedzieli(Specshop)że sprzedali wiele już tych karów ale jeszcze żaden nie wrócił na gwarancję i ja się tym zgadzam(zaraz powiem dlaczego).Nie raz niestety bardzo często coś się zablokuje lub popsuję albo bardzo łatwo to naprawić bo karabin składa się i rozkłada jak prawdziwego Kar98K :-o 8) .Ten fakt bardzo mnie cieszy,ach ta Niemiecka przedwojenna konstrukcja :lol: .Ważna sprawa tych różnych zacięć jest wiele rodzajów prawie zawsze coś innego się popsuję.Dosłownie ten karabin jest jak Kinder~Niespodzianka bo nigdy nie wiesz co się popsuło.Ale konstrukcja karabinu jest prosta jak konstrukcja cepa czy jak kto woli świński ogon więc szybko można wszystko naprawić w parę sekund.Jakby ktoś miał jakieś pytania -to pytać.Jak chcecie to jutro najwyżej pojutrze wstawię jakieś fotki.

Pozdrawiam CIUPAK1

Edited by CIUPAK1
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Wybaczcie, że odkopię temat, ale mam zamiar kupić sobie tę replikę i mam pytanie: którą wersję bardziej polecacie, z okładzinami z drewna czy plastiku? Widziałem na niektórych zdjęciach, że drewno wygląda gorzej niż ABS, stąd moje wahania. Czy którykolwiek z was ma/miał wersję 'wood' i czy były jakieś mankamenty (chodzi o wygląd, wiem, że osiągi nie powalaja na kolana)?

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, że odkopię temat, ale mam zamiar kupić sobie tę replikę i mam pytanie: którą wersję bardziej polecacie, z okładzinami z drewna czy plastiku?

Mauser nie ma okładzin, ma kolbę.

Jeśli zależy ci na drewnie a nie masz jak, lub nie ma kto ci wykonać drewnianej kolby do Mausera (i nie mam na myśli tandetnej sklejki), to ta chińska kolba jest marnej jakości, miękkie, nie do końca oszlifowane drewno, pomalowane chyba farbą od podłogi. Od biedy wystarczy, ale do np. rekonstrukcji odpada, można zedrzeć tą farbę i lakier, położyć nowy lakier i nawoskować, będzie to dużo ładniej wyglądać ale drewno wciąż będzie miękkie.

Plastik, jak to chiński plastik, z daleka udaje drewno, z daleka :mrgreen: ale co do jego wytrzymałości to nie mam zastrzeżeń.

Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki za szybką odpowiedź, jeżeli ktoś miał okazję przerabiać łoże od Kar98 tak, by pasowało do repliki, proszę o rady.

 

P.S. Nie okładzina, nie kolba, tylko ŁOŻE! Kolba to ta część łoża, na której kładziemy policzek podczas celowania. Taką terminologią zhańbiłem się jako strzelec wiatrówkowy...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Witam.

Przepraszam, że odkopuję temat, ale lepsze to niż zakładać nowy...

W opisie tego kara jest napisane, że "W odróżnieniu od większości replik sprężynowych, w Kar98 Boyi

przygotowanie do strzału następuje nie poprzez odciągnięcie

zamka do tyłu ale poprzez jego dociśnięcie w kierunku lufy."

Czy replika dużo traci przez to na realizmie?

 

Pozdrawiam,

Shim.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...