Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria do klolby


Recommended Posts

Witam,

 

kupiłem zestaw FTK systemy ze sprężyną m150. Mam obecnie baterię 9,6V 2200mAh - jednak wg mnie ta bateria sobie nie będzie radzić z takim tuningiem [w zasadzie m150 - które jest w zestawie zostanie wymienione na m140]. Teraz pytanie - kto ma ak ze stałą kolbą VFC i kto ma doświadczenia z wstawianiem baterii do kolby?

 

Pisałem do większych znanych sklepów i wysłali mi tylko linki ze stick`ami ... W każdym bądź razie miałem jedną baterię 8,4V w ręku [przybliżone wymiary 14,3 x 4,3mm].

 

Prosiłbym o jakieś porady - ewentualnie linki do baterii, które ewentualnie by pasowały. Mogę również zlutować sobie pakiet.

 

Odnośnie pakietu wszyscy mówią, że jak zlutuje będzie taniej, ale żeby uzystakać 10,8V potrzebuję 9 ogniw.. Najważniejsze by ogniwa nie miały poniżej 2000mAh .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Odnośnie silnika to mam: EGI 1300.

 

Odnośnie silników systema magnum - to do którego sklepu nie zadzwoniłem to odradzali mi takiego zakupu. Jak to ujęli - co Panu po mocniejszym silniku [większych szczotkach] jak mocniejszy weźmie więcej prądu.

 

Może to i prawda, ale chyba klucz jest w przełożeniu zębatek.. W każdym bądź razie złożyłem dzisiaj całość ze spręzyną m140 i na 9,6V ciągnie bez problemu na 10,8V też [róznica minimalna]. Ale co mi po pojemnościach 2200mAh [9,6V] i 1400mAh [10,8V].. jak to na 60% strzelanki w zimie starczy.

 

No, chyba że o za wiele proszę :-) Jak patrzyłem 1 odniwo Sanyo RC z poj. chyba 2700mAh kosztuje 37zł - są jakieś alternatywy?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Odnośnie silnika to mam: EGI 1300.

 

Odnośnie silników systema magnum - to do którego sklepu nie zadzwoniłem to odradzali mi takiego zakupu. Jak to ujęli - co Panu po mocniejszym silniku [większych szczotkach] jak mocniejszy weźmie więcej prądu.

 

Może to i prawda, ale chyba klucz jest w przełożeniu zębatek.. W każdym bądź razie złożyłem dzisiaj całość ze spręzyną m140 i na 9,6V ciągnie bez problemu na 10,8V też [róznica minimalna]. Ale co mi po pojemnościach 2200mAh [9,6V] i 1400mAh [10,8V].. jak to na 60% strzelanki w zimie starczy.

 

No, chyba że o za wiele proszę :-) Jak patrzyłem 1 odniwo Sanyo RC z poj. chyba 2700mAh kosztuje 37zł - są jakieś alternatywy?

 

Pozdrawiam

 

* To ciekawe, bo na silnikach typu Magnum z magnesami neodymowymi można wystrzelać więcej kulek niż przy analogicznym ze zwykłymi. Więc jest to bzdura, że żre więcej prądu, po prostu ją lepiej rozdysponowuje...

 

*Tak przełożenie ma wielkie (a wręcz kluczowe znaczenie) przy tuningu dzięki niemu da się pociągnąć sprężyny jakie normalnie nie dają rady na danej baterii.

 

*Alternatyw zbytnio nie ma... Jedynie bateria zewnętrzna, ale wygląda to zazwyczaj dość niechlujnie. Wszystkie ogniwa RC oprócz G&P i Intellect (npSanyo RC) są za duże, aby weszły pod komorę zamkową.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

moja bateria intelect`a uległa zniszczeniu [wiecej w innym topic`u]. Postanowiłem zrobić sam sobie pakiet. Za bazę chciałbym wybrać te ogniwa:

 

http://batimex.pl/zdjecia/pdf/n-3000cr.pdf

 

Celując w 10,8V [czyli 9 ogniw] powinno zmieścić się jeszcze w komorę lub w ostateczności w kolbę. Pytanie czy lepiej takie ogniwa "zgrzewać" [zlecić] czy samemu zlutować?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kiedyś z ojcem próbowaliśmy do Kana 8.4V 3000mAh dolutować 2 ogniwa. Niby się udało, tyle, że bateria 10.8V 3000mAh padała po 300 kulkach.

Bo ogniw się nie lutuje ;)

Co do tematu to:

http://www.akumulatory-baterie.com/product...products_id=874

Zgrzewają pakiety, dobre ogniwa no i cena wydaje mi się świetna jak za te ogniwa.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

ostatnio kupiłem "okazyjnie" baterię "lutowaną" [czy może pakiet ogniw sanyo RC o] 8,4V i.. ciągną lepiej niż 9,6V czy 10,8V. Wydaje mi się, że wielkość ogniwa ma jednak duże znaczenie.. Te "mini" mimo ogólnie wyższego napięcia nie dawały sobie rady [9,6V wytrzymywał ok 10 strzałów..]. A 8,4V na Sanyo ciągnie 480fps i już 2 strzelankę jadę bez ładowania. Dodam, że to bateria NiCd.

 

Ogólnie pasuje idealnie do kolby AK - tylko muszę jeszcze kable odpowiednio pociągnąć do komory. Zdjęcie postaram się wstawić później.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...