Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

komora warta swojej ceny rozejda sie jak swieze buleczki podejzewa:P a to drewno to jakies strasznie dup** jest moim zdaniem ta kolba jakas taka ni w dupe ni w oko. Taniej wyjdzei spasowanie czesci od ostrego ak a jaka bedzie satysfakcja. Jakby co to moge przeslac foto na maila lub pozostawic link w poscie:P

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

Mam pytanie

Bo podczas ostatniej strzelanki kumpel miał ak-47 z Cymy ze skłądaną kolbą,

(jak użytkownicy wiedzą to on ma taką pojedynczą baterię) podczas przerwy postanowiliśmy zobaczyć jak łupie ten aeg na baterii z m15 okazało siężę z baterią z mki łupie szybciej w porównaniu z baterią dodanądo Cymy jak kupujemy od nowośći,o co chodzi ,a oto żę tamta bateria z mki była podwójna i nie mieściła się jak chcieliśmy zamknąć klapę..

Z tąd pytanie do was :

Czy są takie małe baterie pojedyncze mocniejsze od tych, które dołanczają do zestawu, by się mieściły i kałach szybciej pruł?

Jak są to prosz o podanie linku gdzie mógł bym takie kupić

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie Panie i Panowie - wątek ma już 40 stron, więc być może powtórzę to, co już ktoś napisał. Ale niespecjalnie mam czas, żeby czytać cały topic...

Rzecz dotyczy drewna SRC, lufy 6,03 i metalowej komory HU w AK47/AK47S Cymy.

Otóż przed chwilą skończyłem upgrade takiego karabinu (420fps) i zamontowałem rzeczone drewo. Rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę to bardzo prawdopodobny minimalny luz podłużny na dolnej części drewnianego łoża (pomiędzy łożem, a tylnym - czyli bliższym korpusowi karabinka) "okuciem". Luz do skasowania poprzez banalne podklejenie czegokolwiek (pasek gąbki, cienkiej gumy itp).

 

Druga rzecz to drewniana kolba. Cyma ma na górnym mocowaniu kolby takie dwa maleńkie (ok. 1mm szerokości) "skrzydełka". Te skrzydełka trzeba spiłować (czas: ok. 2 minut). Przy okazji - kolba jest baaardzo sensownie wydrążona - large 9,6V wchodzi z dużym luzem.

 

Poza tymi dwoma drobiazgami cały komplet drewna SRC siedzi w Cymie bez zarzutu.

 

Kolejna rzecz - metalowa komora HU SRC w Cymie.

Tu problem jest aż jeden. Otóż suwak, którym reguluje się HU jest blokowany przez ostatni odcinek lufy zewnętrznej. Suwakiem nazywam długi płaski element - nie "uchwyt" przykręcany do suwaka maleńkim wkrętem. Wyjściem jest spiłowanie dolnej krawędzi suwaka na całej długości o ok. 0,5mm. Po spiłowaniu suwak chodzi płynnie i HU daje się regulować. I przy okazji: komora SRC "współpracuje" z gumką Guardera.

 

I lekko OT: drewno SRC pasuje także do AK47 Marui (sprawdziłem). Łoże wchodzi bez najmniejszych problemów (góra i dół). Żeby zamontować kolbę trzeba lekko poszerzyć pilnikiem prostokątny otwór w kolbie od strony body karabinka - ten, w który wchodzi fragment body. Tylko pionowe krawędzie otworu. I naprawdę minimalnie.

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda ta praktyczna wiedza.

Ściskam,

Czoper

 

EDIT:

Zapomniałem o dość ważnej rzeczy - po wymianie komory żadnych jaj z podawaniem. Na porządnym magazynku 100 na 100. Semi i auto.

Link to post
Share on other sites

Ależ ja MONDRY :P założyłem zawieszenie zanim spojrzałem na wasze rysunki. Wiecie co wam poweim? Cyma zrobiła za male ucho i orginalny pas od kałacha jest za szeroki :D w wersji 'S' jest dobrze a ze stałą kolbą trzeba na siłe przepchnąć. :wink:

Link to post
Share on other sites

Prace nad usprawnieniem magazynka stockowego ciag dalszy:

Otoz przedluzylem sprezyne o okolo 8-10 cm, lecz nie jestem pewien czy z powrotem ja dobrze wlozylem, ale wszytko gra wiec powinno byc ok. Palce mi odpadaja od przytrzymywania jej podczas wkladania, ale przy 3 probie juz wypracowalem sobie sposob na latwiejsze umieszczenie jej na miejscu. 8)

Przed przedluzeniem sprezyny magazynek po zwolnieniu wyrzucal (ustawiony pionowo w gore) okolo 26-36 kulek, natomiast teraz przy dobrym nakreceniu 40-50 kulek (sprawdzalem kilka ladnych razy)! Nie wiem jeszcze jak to sie bedzie mialo podczas strzelania, rano sprawdze co by nie budzic domownikow, ale napewno idziemy w dobrym kierunku. :twisted:

dr. hab. mjr. ks. mgr. Unge

Pozdro 600sto900

Link to post
Share on other sites

Ungeziefer - czyli prace idą w dobrą strone.

w jaki sposob ja przedluzyles?

 

woma - ja głupi nie miałem doczynienia nigdy wcześniej z przewlekaniem czegoś przez sprzaczke i wyszło jak wyszło :P ale faktysznie uszko jest troche przyciasne. Ale jak na moj gust nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Koncowka sprezyny na koncu ma troche zagietego zapasu (okolo 10 cm), wiec go odgielem i zrobilem podobna glowke jak byla wczesniej tylko dalej, o prosze:

koncowkasprezap4.gif

 

EDIT:

No i po testach, na okolo 35 kulek (liczylem) wystrzelonych przypadlo okolo 2-3 pustych strzalow. Natomiast kiedys potrafil wystrzelic ino kilka kulek i trzeba bylo nakrecac. Wniosek: Operation acomplished. ;)

[oczywiscie wszystko robilem przy dobrze nakreconym hicapie]

 

Prosze o zbesztanie badz pochwalenie, czyli skomentowanie tego co zrobilem. :P

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...