Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

Witam. 3 dni temu dostałem mojego upragnionego, (szczególnego w życiu każdego airsoftowca) pierwszego, własnego AEGa. Jest nim oczywiście ak47s firmy Cyma.

 

Pudło

 

Standardowe, styropianowe zakryte kartonem. Jak w większości replik. Do złudzenia przypomina pudło TM... I nawet loga Cymy nie mogę na nim znaleźć! Ocena b.dobra.

 

ak004jz2.th.jpg

 

Wykonanie

 

Zasługuje na ocenę celującą... Najprawdopodobniej tych samych materiałów użyto do produkcji Kałasza od TM. Metalowe są te same elementy co w w/w firmie, tzn. Lufa, rura gazowa, góra body (pod którą kryje się akumulator stick), zamek, kolba, kabłąk, spust no i magazynek hi-cap, który o dziwo wcale nie jest zły! Miał problemy z podawaniem kulek P&J, ale z Blasterami śmiga doskonale! Okładziny- atrapy drewna wykonane ze świetnego abs'u. Lepiej imitują drewno niż okładziny Marui.

Plastik, z którego wykonane jest body do złudzenia przypomina metal, jest świetnie spasowane, dzięki czemu nic nie trzeszczy. Pas trzyma się dobrze i sprawia wrażenie naprawdę mocnego. Jednym słowem, za wykonanie stawiam ocenę CELUJĄCĄ!!! Pięknie wygląda na tle polskiej Panterki ;)

 

ak002cf4.th.jpg

 

ak003ze2.th.jpg

 

 

Osiągi

 

Co tu dużo mówić. Kulki 0,2, dobrze wyregulowany hop-up i z odległości 35 m trafiam bez problemu w skrzyneczkę 40x40 cm! Podejrzewam, że w człowieka spokojnie trafi się z 40-45m. Dalej kulka powoli opada na ziemię.

 

Auto- seria bardzo szybka! O wiele szybsza niż w mp5 Cymy. Jednak kulki nie są tak celne jak przy strzale pojedynczym.

 

Semi- Dość celnie, gb pracuje szybko i sprawnie.

 

O dziwo, w sytuacji kiedy nie mamy kulek 0.2, można wyregulować hop na minimal i dać kulki... 0,12! Wtedy zasięg skuteczny waha się między 30-35m.... Zadziwiło mnie to ;) Ale i tak będę używał 0,2 bo osiągi na nich są świetne!

Ocena- b.dobry++ (jak dla mnie to nawet cel- ;))

 

ak001xn1.th.jpg

 

Podsumowanie

 

Replika wykonana wspaniale, tak samo też wyglądająca i strzelająca. Na pewno nie zawiodła mnie, a trzymając ją w ręce, w polskim mundurze wz.93 czuję się jak polski żołnierz wojsk powietrzno-desantowych :wink:

Po co kupować TM, skoro za dwukrotnie mniejszą cenę dostaniemy ak47 cyma o takim samym lub podobnym wykonaniu i podobnymi osiągami? Musimy liczyć się z tym, że chińska firma strasznie wyskoczyła do przodu z jakością oferowanych produktów, w dodatku za tak małe (w porównaniu z innymi producentami replik) pieniądze. No cóż, TM będzie musiało zrobić albo jeszcze lepsze repliki, albo zmniejszyć ceny, aby zabezpieczyć się przed ogromną konkurencją Cymy.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Chyba nikt się nie obrazi za tą małą recenzję? ;)

Edited by MiodUs
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam pewną nowosć :) cyma zrobiła nareszcie porządne komory .... w ostatnio zamowonym przezemnie ak47 komora jest nadal biała lecz lufa jest z otworem jak standardowo w innych aeg .POnadto bateria jest większa i posiada silikonowe kable ale nie przekłada się to na większy ROF niż w przypadku standardowej baterii .Mam nadzieje ze nie tylko ja dostałem taki egzemptlarz ale mozna wywnioskowac e cyma się rozwija - na początku w ak47 były alu lufy a teraz jest mosiądz + normalna komora

Link to post
Share on other sites

ja dostalem kałacha 8 maja i tez mam mosieżna lufę wszyscy byli zaskoczeni tą nowością. w sobotę strzelałem nim na strzelance i rozwlałem wrogów jeden za drugim. jak się ustawi dobrze hop-up i celownik to bardzo celnie strzela.

Link to post
Share on other sites

mosięrzna lufa przy normalnej komorze to pikus :) MOsierzne lufy dodawano do ak74 ale wtedy były jeszcze te shit komory ( z nielicznymi wypadkami - np ja :) ) i po zamówieniu ak47 z najnowszej dostawystwierdziłem ze komora jest wreszcie normalna co jest wielkim plusem gdyż to była chyba największa wada cymy

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Troszkę zmian w nowej serii wprowadzili... niektóre na lepsze, inne na gorsze.

Lepsze to zdecydowanie normalna lufa oraz komora i gumka HU. Dzisiaj przy okazji tuningu jednego egzemplarza zauważyłem też, że pierwsza zębatka ma 5 zapadek antireversala i nieco inny kształt w porównaniu do starszych modeli.

 

Gorsze są baterie w CM028 i 031.. straszna tandeta. Nie radzą sobie z M100 MO.

W CM028s da się strzelać na stockjowej baterii, ale byle intelect 1200 daje wyraźnie większą szybkostrzelność (oczywiście na M100 MO ;)).

Link to post
Share on other sites
Gorsze są baterie w CM028 i 031.. straszna tandeta

Fakt, wg. tego co leży u mnie na biurku to te stare barerie są całkiem niezłe. Stock 8.4 V ciągnie spokojnie 550fpsowego potwora.

Nieśmiałe zmiany były już dużo wcześniej, sam miałem mosiężną lufę, niestety w szit komorze ;)

Link to post
Share on other sites

Jaki z tego wniosek... Nie ma to jak kałachy z pierwszej serii gdzie jestem szczęśliwym posiadaczem jej. Kupiłem ją 2 Maja 2006 :] Nie mam jeszcze wymienionych kabli na silikon bo sklep www.rcabc.pl w huj... leci(inna historia) zestaw hurricane'a 100, batka 9,6V 3850mAh, metalowa komora src, gumka silikon. I co z tego rozwiązałem sam problemy 2 kulek jak się kupuje metalową komorę, preckę i gumkę, rozwiązałem problem z magiem. Postarzyłem go trochę od użytkowania wygląda już jak styrany afgan tylko brak okładzin. Tylko co muszę dokupić, szczerbinkę, nowe łoże do kolby bo połamałem uszy(spadło mi auła..) ale przewierciłem nagwintowałem i siedzi lepiej. Złamałem jedną cześć selektora ognia (taka zębatka przytwierdzona śrubą do GB zakleiłem to distalem i jak rozkręcałem to poszła). Tak więc jak bym mniej grzebał to karabin do dziś by chodził jak nówka. Silnik jeszcze nie poszedł a wystrzelałem na nim dobre 60 k kulek!! Ale i tak kupuje nową broń więc moja kochana cymkę z remontuje dokupię to co trzeba. I Sprzedam kumplowi z podwórka by mógł się z nami strzelać... Bo nie opłaca mi się już ładować dalej (zębatki HSTU, silnik magnum, tytanowy tłok, spring M140, okładziny, jakieś szyny itp) Dlaczego bo nie dość że szkoda kasy to i tak kupuje M4 R.I.S ICS do tego granatnik, kilka magów 450 FPS. I wsio...

Mój kumpel miał takie zdanie: "Cyma cię wydyma"... a ja tak nie sądziłem i wierzyłem że wytrzyma.I kto miał rację. Teraz konstruuje Blow-back'a mam już zrobioną cześć tylko dospawać do rączki i git :]

 

Tak więc takie jest moje zdanie po użytkowaniu rocznym CYMY o takim przebiegu.

Link to post
Share on other sites

Moja cyma ma 28k kulek od drugiej połowy czerwca zeszłego roku kiedy ją zakupiłem...

Zero ingerencji w gb(tylko gb, reszta wymieniona doszczętnie)

Polecam z czystym sumieniem.

Aczkolwiek zdarzają się wadliwe modele(ak 74 kumpla miał już wymienianą dwa razy prowadnicę, okablowanie oraz baterie w pół roku :D

Link to post
Share on other sites

Mam kałacha cymy prawie od roku. Od zawsze mam problem z magazynkiem: kiedy ja kupowalem (w taiwangun) dodawali ten plastikowy shit. Nie podawał na auto. Podobno to normalne. Postrzelalem pol roku uzywajac tylko pol-auto. Porzyczylem od kumpla magazynek hi-cap P&J na 600 kulek i ładował śliczne serie po ok. 20 - 30 kulek. Kupiłem sobie taki sam. Nakręcam i niemiła niespodzianka - w magazynku kumpla po pewnym czasie nakręcania sprężyna stawia taki opór, że nie sposób dalej krecic, natomiast u mnie przeskakuje. Wpinam magazynek do karabinu. Wlaczam auto. Strzelam i podaje tak samo jak ten plastikowy magazynek, a nawet gorzej. Na pol-auto wszystko ok. Wpialem ten magazynek do kalacha kolegi (kupiony 3 dni temu) i podaje jak złoto. Czy ktoś z was miał podobny problem? Co mam z tym zrobić?

P.S. Co więcej - przez te 10 miesiecy nie mialem porownania z innym kalachem cymy. Teraz kolega z drużyny kupil i okazalo się, że po porownaniu moj wymada duzo gozej, na wylaczonym hu strzela ok. 7 metrow blizej. Czy to normalne zuzycie czy tez udac sie z tym do krakmana?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli u ciebie nie podaje kulek a u kolesia tak to myślę że może być coś nie tak z komorą Hop-up a nie magiem. Sprawdź czy jest dobrze zamontowana, czy nie jest krzywo, czy gniazdo hopa pokrywa się z gniazdem magazynka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

http://gunfire.pl/product-yid-1144793020-K...AK47-CM028.html

Tutaj też ma te 330fps,

możliwe,

że ak47 i ak47s w "nowej serii" mają przełożone bebechy i lufę z cm031 ...

 

 

po co skoro bebechy są te same ?

 

A jak u Was trzyma się magazynek?. Mam od taiwanguna cm.28 z tym niby metalowym magiem 525 kulek i on jest wyjątkowo licho trzymany w gnieździe. Wystarczy silniej oprzeć broń magazynkiem o kolano czy jakąś podpórkę i wypada.

 

taśma klejąca powinna wszystko wyjaśnić:)

Link to post
Share on other sites
QUOTE(mastah @ 26/6/2007, 20:26) *

 

http://gunfire.pl/product-yid-1144793020-K...AK47-CM028.html

Tutaj też ma te 330fps,

możliwe,

że ak47 i ak47s w "nowej serii" mają przełożone bebechy i lufę z cm031 ...

 

 

 

po co skoro bebechy są te same ?

Dawno temu,

wysłałem maila do krakmanów,

z pytaniem:

"dlaczego cm031 ma 330 fps, a cm028 290,

mimo, że mają te same bebechy?"

Okazało się,

iż cm031 ma lufę z mosiądzu,

oraz poprawione bebechy,

przez co przy tej samej sprężynę co cm028 uzyskuję 330 fps ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja posiadam Ak-47 i powiem że jestem zadowolony. Kupiłem uzywanego za 250zł. troche nad nim popracowałem tzn. wstawiłem precke i metalowego hopa oraz baterie intelecta. Teraz ma jakies 320 FPS i mi wystarcza taka moc w zupełności. Celnośc jest na zadowalajacym poziomie. Powiem szczerze że jak ktoś ma 1000zł i chce kupić guna niech kupi cyme precke i hopa. Lufe i hopa z cymy jeszcze sprzedamy np. za 50zł i zwraca nam sie cena hopa (mi o połowe) a precka za 120zł. tak wiec za cene 180zł można miec doskonały tuning. za 600zł mamy swietny karabin jestem pewien że lepszy (pod względem osiągów) od Ak-47 TM. Pod pokrywą zamka jest jeszcze miejsce na dociazenie (tam gdzie w AK-47S jest miejsce na baterie). Po kupieniu metalowego Low-capa mój kałach wazy tyle co oryginał w granicach 3.6-3.8 nie wiem dokładnie bo waga nie była pewna.... I powiem szczerze ze wkurwia mnie to jak ktoś pisze że repliki do 500zł to jest badziewie i wychwalaja sie swoimi replikami za 1500zł i chwalą sie tym że maja 450FPS i robią krzywde. Za 600zł można juz mieć naprawde dobry sprzęt Np. tą cymke. Jak zmienimy jeszcze okładziny na drewno to juz........EXTRA ja na moje czekam jest już u stolarza

 

Pozdrawiam posiadaczy tego karabinu.... :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...