Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam 1 pytanie w imieniu kolegi. Czy jeśli kolega ma starą serie kałachów (330FPS) w których była jeszcze NIESTANDARDOWA komora to czy może odkupić od kogoś kto miał już komorę standardową ale ją wymienił na jakąś lepszą? Czy komora standardowa wtedy normalnie wejdzie to takiego kałacha?

 

W uproszczeniu Ma kałacha z niestandardową komorą i chce do niego włożyć standardową komorę cymy.

 

Chce kupić ponieważ nie może zamontować precki ani gumki HU.

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites

Chce kupić ponieważ nie może zamontować precki ani gumki HU.

 

Hehe napisałem przecież ze ma gumkę(systema) i do tego precke (systema) ale komora niestandardowa a wykosztował się już na to co wyżej i na komorę nie ma więc chce odkupić stokową standardową. :F

 

Dzięki chłopaki za pomoc. ;)

 

PS. Jak ktoś ma taką komorę niech się odezwie.

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Informacyjnie chciałbym tylko dać znać, że jeżeli ktoś będzie chciał zmienić kolbę na stalową real-sworda to wszystko pasuje, bez żadnych przeróbek. Piszę to dlatego, że handlowcy w sklepach internetowych nawet informowali mnie iż nie będzie pasować i jak się okazało nie mięli pojęcia o czym mówią ;-)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie co do magazynków. Które z tych pasują i dobrze podają na auto z CM.28?

 

P&J - low-cap 68 kulek http://taiwangun.com/?str=product&prId=225

P&J - mid-cap do AKM 120 kulek http://taiwangun.com/?str=product&prId=940 - trochę głupio wygląda ten plastik

MAG - mid-cap - AK Waffle - 100 kulek http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3095

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jestem szczęśliwym posiadaczem ak47 cm a więc się wypowiem ;]

Pozytywy:

- celność (z 40 m trafiałem w pudełeczko po str8cie kulki 0.20g)

- zasięg (tak jak wyżej do 40 m sprawdzilem i celność była naprawdę niezła)

- Wykonanie (jak na chińczyka muszę przyznać że jest ładnie zrobiony, dużo metalowych części, ładne wykonanie ,,drewienka"))

-cichy

-cena do jakości

Wady:

- słaaaaba bateria fabryczna (nie wiem może tylko moja tak ale starcza mi na.. 3-4 min ciągłego strzelania (jak się odczeka chwilę to znowu można strzelać 30 sec.))

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Lepiej kupic CM.028 A TACTICAL czy zwykly??

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,792 - link do tacticala

Lepiej kupic CM.028 A TACTICAL czy zwykly??

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,792 - link do tacticala

 

W moim tacticalu szybko odpadły boczne risy a te listewki po boku całego chwytu bardzo lubią się tłuc i obijać. Takie są moje osobiste uwagi na temat tej wersji, do tego ten czarny plastik brzydzi jak się porysuje. Na Twoim miejscu brałbym zwykłą.

Co do kolimatora, to używałem taniego kolimatora otwartego Strike Systems i dobrze mi służył.

 

http://img410.imageshack.us/img410/5341/picture122lr4.jpg

 

Tu masz porównanie jakby co. Mój na górze, kolegi na dole. Mój miał ułamaną cześć muszki, do tego dolny ris jakiś był lewy, więc pod rączkę od HK416 podłożyłem zwiniętą recepturkę i trzymała się sztywno. Kolegi kałach stracił szybko stopkę. W moim dodany tłumik ognia od AK74 i wspomniany kolimator. Widoczna szyna boczna konwersji straciła jedną zakrętkę nie wiadomo gdzie i kiedy. Tactical jakoś bardziej trzeszczał.

Edited by Fear Factor
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj musiałem dobrać się do wnętrza pewnej nowej CM028 (rozwalił się w pudełku woreczek z granulkami chłonącymi wilgoć) i oto co zobaczyłem:

01ac48e7a795889fm.jpeg

Szkielet jest najprawdopodobniej robiony na innych formach, powierzchnia zewnętrzna jest dużo bardziej chropowata. Gniazda łożysk teraz mają 7mm średnicy i są w nich osadzone stalowe łożyska ślizgowe. Z boku po prawej stronie jest podłużne wycięcie, zapewne pod "push back". W środku bebechy już standardowe.

Prędkosć wylotowa - standardowe 360fps.

 

Edit: Link poprawiony

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Przeleciałem cały temat i nigdzie nic nie znalazłem apropos metalowego body od CM dostępnego na taiwangun.com. Montował to może ktoś ? Jest jakaś różnica w wadze ? Czy body wygląda estetycznie ? I najważniejsze - czy jest ta pierdółka pod deklem, na której leży bateria ? Pytam oczywiście o body do wersji AKS.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

 

Kupiłem cm.028 niestety na allegro i nie potrafię zidentyfikować którą serię mam.

Może ktoś mi powiedzieć jak mogę to rozpoznać?

Może po wyglądzie komory hop-up?

Tylko, że nie wiem jak wyglądają komory różnych serii.

 

Wydaje mi się, że najnowsza seria będzie miała inaczej wyglądającą komore hop-up ponieważ na taiwangun.com jest napisane

 

UWAGA! nowa dostawa replik CM028 ma w pełni kompatybilna budowę komory hop up do [CA] i [TM] oraz siłę wystrzału około 380 FPS!

 

Mam nadzieje, że nie zamieszałem za bardzo

Link to post
Share on other sites

wg moich obserwacji (jak się mylę to proszę poprawić)

CM.028

1 seria (miałem):

- Lufa aluminium - niestandardowa (bez wycięcia na HU + plastikowa nakładka z wycięciem)

- komora hu biała, niestandardowa

- ok 280 fps

2 seria wg mnie, tzw przejściowa (kumpel miał, rozbierałem)

lufa nadal aluminiowa lub sporadycznie mosiężna - standardowa z wycięciem na HU (kumpel mial mosiężną, ale słyszałem, że ludzie mieli aluminiową przy standardowej komorze hu - pewności nie ma)

- komora hu czarna, standardowa

- nadal ok 280 fps

3 seria

EDIT:

lufa mosiężna (widac bez rozłożenia) standardowa (bo ludzie zmieniają na precki),

komora hu standardowa - bo ludzie zmieniają na precki i pasują (nie wiem jaki kolor, tylko strzelałem, nie popatrzyłem w gniazdo),

- nowszy GB ok 400 fps wg sklepów

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...