Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

Filipoo23. Czy ty posiadasz kałacha z najnowszej serii? Jeśli tak to najnowsze kałachy wiem, że są wzmacniane, ale na krakmanie piszą, że niby na tym nowym mechaniźmie przemielił te 30k kulek chyba. Osobiście w domu na chwilę obecną mam 1,5 rocznego G608 i tego kałacha. Kałach ma iść na prezent do kolegi taty. Na początku tak się zauroczyłem kałachem, że giete miałem sprzedawać na allegro i kupować kałacha. Jednak postanowiłem pozostać przy mojej giecie. Jest sprawdzona. Filipoo napisz jeszcze co ci się zpesuło.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakt, chodziło mi o zatrzask... Kolbę raczej trudno złamać (nawet w cm028) trzeba być nadzwyczaj zdolnym... Należałoby wymienić cały "zespół" kolby (jeśli można to tak nazwać... zatrzask itd...) i wstawić to samo od ostrego. Chyba że byś gdzieś dorwał kolbę od AKM-a VFC, ale wydaje mi się ze taniej wyszło by Cię wstawienie od ostrego:):):)

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Dziś wziąłem na "serwis" 2-letnią cymkę ( I-wsza seria). Przestała strzelać, z początku skupiłem się na silniku, ale gdy podłączyłem go do swojej repliki śmigał normalnie. Wina okazała się w stykach. Po ich przeczyszczeniu wszystko jest już ok. A Gearbox? Chyba nigdy nie widziałem 2-letniego GB w lepszym stanie. Jedyne ślady zużycia to brak oksydy na zębatkach i minimalne wręcz zużycie tłoka. Szczelność dalej trzyma doskonale. (jej przebieg to jakieś 40-45 tys kulek). Z tego co wiem, koleś który ją używał nigdy nie miał problemów z tą repliką. No, ale gdyby chińczyki nie pchali M120 do replik, pewnie spokojnie by ciągneły 2 lata jak ta cymka... Jedynym mankamentem w tych GB jest elektronika i selektor z tego co słyszałem...;) Ale wszystko da się zrobić.

Link to post
Share on other sites

Witam Koledzy 8)

To mój pierwszy post na tym forum, więc niniejszym się witam :)

Mój główny zajob to wiatrówki, ale ASG skusiło ;)

Aktualnie modyfikuję CM028.

Metalowa dolna część budy już jest założona.

Wczoraj dotarła do mnie metalowa komora hopka.

Wymieniał już ktoś z Kolegów?

Jest jakiś haczyk na który trzeba uważać?

Ave 8-)

Edited by pegaz_wawa
Link to post
Share on other sites

Wymiana jest bardzo łatwa. Skoro miałeś doczynienia z wiatrówkami itd, ogólnie choć troszke znasz się na majsterkowaniu poradzisz sobie w 100%. Pamiętaj tylko aby przy zakładaniu komory, nasmarować gumkę (z zewnątrz, gdy jest już założona na lufę) pójdzie wtedy o wiele łatwiej. Zresztą komory HU w kałachach są bardzo proste:)

Link to post
Share on other sites

Nie popsułem ;-)

Hula jako ta burza. Znosi mi tylko łajza na prawo. Być może pomoże nowa gumka z dystanserem na którą czekam. Problem powinien się rozwiązać po wymianie podstawy muchy na oryginał. Docelowo ma być kolba od ostrzaka, metalowe przednie body i bateria 9,6 stick. W sobotę jadę do Capri po okablowanie i mid-capy od CA. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

BTW: Ma ktoś z Kolegów namiar na jakiś sklep netowy, gdzie można by kupić porządne, czarne "ośrubkowanie" do body? Chyba, że pozostaje zakup zwykłych żelaznych śrub/wkrętów i oksydowanie. Za ewentualny namiar na dobry sklep w którym można zamówić taśmę aluminiową do podklejenia newralgicznych miejsc i usztywnienia calości będę dźwięczny :-)

Ave! :-)

Link to post
Share on other sites

Jak strzelała w miarę prosto, a po wymianie gumki zaczęła znosić na prawo, to ani chybi, ma Kolega lufę obróconą w prawą stronę. Wydłub komorę jeszcze raz z lufą i zerknij czy siedzi wsio osiowo.

 

EDYTA: literówki jak zwykle ;-)

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Powitać Koleżeństwo 8)

Po wymianie gumki na Madbulla (z ciekawym dystanserem),

replika przestała znosić na boki. Dla odmiany wali za nisko :-?

Przyjrzałem się dokładnie stock'owej lufie...

 

Wiele już mi było dane oglądać od palnej i pneumatycznej.

Niestety, moja lufka CM nawet chyba nie leżała obok zwykłej wiatrówkowej lufki GL.

Wnętrze lufki nie przechodzi w charakterystyczne gładkie pierścienie

(wiecie o co chodzi), tylko widać fabryczne niedopieszczenie o rysy wzdłużne.

Poza tym mam dziwne wrażenie, że lufka, tak do końca nie jest prosta i stąd

moje zagwozdki w temacie :wink:

Z repliki poszło 4K kulek Excela .25g w "zaciszu domowym" :uśmiech:

W terenie jeszcze nie była.

 

I tak miałem w zamiarze wymieniać na precyzyjną i tu moje pytanie do Szanownych:

6,03 czy 6,04? Którego producenta? (AK, to CM .28 w trakcie dłubania;))

 

W tygodniu spróbuje zmierzyć na chrono w robocie, ile toto ma tak na prawdę fps'ów.

Ave!:)

 

EDIT:

Tuksiak -> Gumka z lufką spasowana dokładnie. Trafiła mi się chyba lufka prosta inaczej, ale z tym się liczyłem.

 

Pozdrowienia :uśmiech:

Edited by pegaz_wawa
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Moje zdanie na temat wersji S (CM.028)

 

Nie rozumiem negatywnych opinii o ruchomej kolbie. Działa bezawaryjnie przez wiele miesięcy, po prostu trzeba z nią postępować jak z kobietą... Nic na siłę i nie rzucać o ścianę :-F A to, że kolba "lata" - i co z tego? Podobno w oryginale lata jeszcze bardziej i trzeba ją ciągle trzymać, żeby się nie rozłożyła ;) Tak słyszałem, nie sprawdzone.

 

Wersja S wyróżnia się z tłumu kałachów. Zmiana długości broni jest dla mnie plusem. Chcesz przymierzyć? Rozkładasz kolbę. Chcesz pobiegać? Składasz kolbę - AK jest wtedy bardzo poręczny.

Dobry do CQB, stockowe 360fps pasuje.

 

Dla początkującego super. Niska cena, dobry zasięg. Stockowa lufa, ze względu na swoją długość zapewnia dobrą celność, porównywalną z krótszymi, precyzyjnymi. Elementy "ABDrewniane" wyglądają nieźle, ale warto jednak dokupić drewno.

 

Nie mam przekonania do AK47S innych producentów. W ogóle Cyma robi solidne AK.

 

To chyba tyle...

Edited by Striker
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na CM.028C ostatecznie. Sprzęt dotarł do mnie woczraj i... wrażenia są umiarkowane póki co. Postrzelać z niego nie mogłem (to replika na prezent, więc póki co oceniam wyłącznie kwestie estetyki i dokładnosci wykonania).

 

Sam posiadam G36C od JG i wydaje mi się (być może niepotrzebnie...), że replika to wizualnie wypada jednak odrobinę lepiej (kwestia dopasowania poszczególnych elementów, ewentualnych luzów czy dokładności wykończeń). Co nie zmiania oczywiście faktu, że różnice te są naprawdę nieznaczne, a sama CM.028C nadal zapowiada się bardzo obiecująco. Nic tylko sprawdzić ją w praniu :)

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites

Reka -> Zależy co kto lubi ;) AK 47 to klasyk. CM.028 (stała kolba) jest świetnym polem do eksperymentów :) Osobiście wolę klasyczny wygląd pierwotnego AK 47, ale nie to ładne co ładne, ale to co się komu podoba ;) Prawdopodobnie pierwsze co zrobisz, to wymienisz okablowanie na niskooporowe i ciutek lepsze od stockowych, bo wnerwiać Cię będzie zagadka, czemu Kałach czasem 'nie gada' po wypięciu/naładowaniu/wpięciu aku. Następne co zrobisz, to poszukasz zespołu muszki od oryginału, bo przyrządy w replice, wspólpracują tylko w pionie, w poziomie niet :| Wymienisz gumkę np. na Madbulla i tak to pewnie się potoczy ;) Nie zmienia to faktu, że taka dłubanina i ulepszanie, daje ogromną radochę, wkręca, wciąga itp, itd!:)) Troszkę czyści portfel, ale jak to się mówi "jest ryzyko, jest przyjemność ;)"

Ave! :)

Edited by pegaz_wawa
Link to post
Share on other sites

Witam.

Dziś na zlocie strzelałem cały dzień z ak cymy. Po kilku godzinach padł mi akumulator, i zostawiłem ak na kilkanaście minut. Kumpel pożyczył mi jego zapasowy akumulator ale replika nie działała. Sprawdzałem na kilku innych akumulatorach i nic. Sprawdzałem bezpiecznik ale nie wygląda na przepalony. Ma ktoś może pojęcie co może być nie tak? Może to wina styków w selektorze? Boje się trochę rozbierać bo replika jeszcze na gwarancji.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Witam.Co niektórzy piszą że wersja cm.028s czyli z rozkładaną kolbą jest gorsza niż wersja ze stałą kolbą.Moje zdanie jest inne.Kolba rozkładana jest o wiele poręczniejsza niż stała i można ją używać do taktyki czarnej.Ja w swoim modelu wymieniłem podstawową kolbę na kolbę od oryginału kbk akms i świetnie się trzyma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...