Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M14 przeszła chrzest bojowy. Strzela całkiem OK, dystansery H Elementa nie są jednak fajne, zwykł od gumki Guardera daje lepsze rezultaty (kulki za każdym razem leci prosto a nie w zależności od humoru prosto albo skręca w prawo pod końcówkę). Stock batka to nie to co bym chciał, bez wymiany w jak najszybszym czasie się nie obędzie. Ogólnie bez dobrej długiej precki, borka, minimum 550FPS i dobrych ciężkich kulek nie ma co zaczynać :)

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Ja się nigdy w wyborowca nie bawiłem, wszelkie moje wcześniejsze repliki nie przekraczały 430 fps a ta 500 nie przekroczy bo to już zdyskwalifikuje ją jako giwerkę do normalnej walki. Także powodzenia, ciekawi mnie tylko, który z nas pierwszy zrealizuje to o czym ostatnio rozmawialiśmy bo innego rozwiązania jak to co Ci podałem nie widzę ;-) .

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Hej chłopaki ma ktoś jakieś doświadczenia albo info jak spisuje tłok z tego zestawu ?

 

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...arder-1615.html

 

Chodzi mi dokładnie o żywotność na M130/M140 .

Wytrzyma. Dysza nieszczelna. Cylinder chromowany. Grzybek na którym trzyma się łożysko w głowicy tłoka kumplowi pękł na M110. Dołóż i kup Modify albo jeszcze lepiej złóż sam z pojedynczych części, wyjdzie sporo drożej ale na prawdę dobrze.

Link to post
Share on other sites

I o taką odpowiedź mi chodziło , więc już leci do mnie tłok deepfire z tytanowymi zębami , dysza uszczelniona deepfire , prowadnica łożyskowana PJa , M130 guardera , po weekendzie powinienem poskładać to zdam relację .

 

PS. Jeszcze tylko wychaczyć gdzieś tanio zęby promyka i będzie bajka :uśmiech:

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

I o taką odpowiedź mi chodziło , więc już leci do mnie tłok deepfire z tytanowymi zębami , dysza uszczelniona deepfire , prowadnica łożyskowana PJa , M130 guardera , po weekendzie powinienem poskładać to zdam relację .

Przydałaby się jeszcze co najmniej głowica tłoka o ile masz stockową, prowadnicę lepiej było wziąć G&P. Tłok co kto lubi, nie puści na pewno ale ja osobiście jestem przeciwnikiem tłoków z full metal zębami, zwłaszcza że za tą cenę miałbyś Hard Pistona Promyka który byłby o niebo lepszy. Ale ogólnie powinno to banglać OK.

 

PS. Jeszcze tylko wychaczyć gdzieś tanio zęby promyka i będzie bajka :uśmiech:

Ja już na szczęście mam to za sobą :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, przymierzam się do kupna M14 Cymy, w związku z tym kilka pytań i prośbę.

 

O różnice zewnętrzne między wersją długą a socom nie będę się dopytywał, ponieważ są one oczywiste.

 

1. Chodzi mi dokładnie o różnice wewnętrzne, tzn czy w wersji stocowej długości luf wewnętrznych są identyczne? Czy są jakieś różnice w budowie wewnętrznej?

(użyte materiały, prec lufa montowana stocowo w wersji długiej itp itp)

 

2. Czy jest duża różnica w zasięgu i celności pomiędzy tymi wersjami.

 

3. Czy jest możliwość zakupu dłuższej lufy zewnętrznej i bezproblemowe zamontowanie jej do wersji socom?

 

4. Prośba: Mógłby ktoś podać osiągi M14 Cymy na konfiguracji stocowej?

tzn, chodzi mi o rozrzut na 10,25,40 metrach. Oraz na jakiej odległości otrzymujemy dobrą powtarzalność strzałów.

 

5. To samo co wyżej, ale przy ustawieniach nie-stokowych.

 

6. Którą wersję bardziej polecacie? Długą czy socom?

Pozdrawiam serdecznie!

 

Jeżeli odpowiedzi na niektóre pytania już były to najmocniej przepraszam, ale jestem obecnie dopiero na 26stronie tego wątku.

 

A dopytuje się ponieważ, jest dosyć niedrogo do wzięcia wersja socom, i nie wiem czy brać, czy się wstrzymać i zainwestować w wersję długą pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie odpowiedzieć:

#1 Lufy wewnętrzne są różnej długości. W wewnątrz (w sensie,że w gearboxie) wydaje mi się, że nie ma różnicy.

#2 Socoma na oczy nie widziałem (nie licząc zdjęć), ale sądzę że różnice są minimalne, zarówno w zasięgu jak i celności.

#3 Nie wiem, poszukaj (może ktoś mógłby odsprzedać)

#4 Ja mam stocka, dokładnych osiągów ci nie podam. Na 10m, również jak i na 25 jest bardzo dobrze, przy 40 m. jest spory rozrzut, ale celność (w porównaniu do innych chinoli stockowych) jest zadowalająca i wg. mnie przewyższa inne stocki. (kulki 0.25 Guarder'a)

#5 Nie wiem, ale wystarczy przeczytać ten temat... (to chyba nie trudne)

#6 Bierz co ci się bardziej podoba, bo różnicy praktycznie nie ma...

Edited by Pastoreq
Link to post
Share on other sites

Pastoreq dzięki za info.

 

Odnośnie 1. znalazłem pewne informacje na airsoft-barracks

CM.032 M14 Barrel Length: 520mm (20.472440945")

CM.032A SOC16 Barrel Length: 420mm (16.535433071")

Another thing floating around is how a 100mm barrel length isn't going to make any difference at that length. There might actually be a .45" difference in groupings at 100' ft. with the tighter ones going to the full sized M14 depending on your area. At 100' ft., that may not even make a difference - but it may at further ranges. With CYMA's .032 line being able to reach targets at 200' feet, I wouldn't be surprised if there would be a few inches in difference which will actually effect your accuracy.

 

 

Z tego co zrozumiałem:

na 30 metrach nie ma znaczącej różnicy, ale na 60m różnica w celności jest odczuwalna.

 

CM.032 posiada prec lufę.

Jeżeli chodzi o CM.032A nie znalazłem żadnej takiej informacji, zatem można założyć, że jej nie posiada, SOCOM jest zalecany do CQB

 

Jednak raczej (na pewno) decyduje się na CM.032.

Edited by Turi
Link to post
Share on other sites

Jestem "nieszczęśliwy" udało mi się zgubić (nie wiem jak tą część nazwać) zakrętkę od tłumika płomienia? (taki pierścień).

Wygląda to tak:

przechwytywaniejw.th.jpg

 

 

Teraz mam takie pytanie, gdzie taką część mogę dokupić, lub ewentualnie czy da się ją dorobić?

Link to post
Share on other sites

Osobno chyba nie dostaniesz, dorobić pewnie u tokarza dorobisz ale musiałbyś mieć od kogoś oryginał na wzór. Ewentualnie poluj w komisie, niektórzy sprzedają M14 na części, może akurat trafisz na okazję gdzie ktoś będzie sprzedawał tłumik płomienia.

 

PS: Jak tyś tego dokonał że to zgubiłeś?? ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...