Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze jedno pytanie do ludzi, którzy widzieli m14 cymy z dwoma różnymi łożami:

Czy olive od imitacji drewna różni się tylko wyglądem, czy też mają różne faktury (czy po całkowitym malowaniu np. farbami NFM dałoby się rozróżnić, która jest która)? Czy różni je jeszcze coś innego?

 

Pozdrawiam

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Faktura olive jest miejscami chropowata a częściowo ładnie zrobione chwyty antypoślizgowe. Wg. mnie wypada najładniej. (miałem 2 wood jedną czarną AGM i teraz olive)

Drewniane są gładkie. Nie są tak paskudne jak w wersji TM. Ale wypadają gorzej od olivki.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2718

Ściema czy nie - łożysko jakieś ma. A od czasu jak zobaczyłem jak się pięknie prowadnica z łożyskiem kulowym zatarła po 700 kulkach na SP130 (1 kulka wypadła z wianka i po 700 kulkach łożysko prowadnicy było zatarte do tego stopnia że się kombinerkami nie dało ruszyć, wszystko to mimo BARDZO obfitego smarowania) zraziłem się do prowadnic z łożyskami kulowymi. Fakt że chińska ale jednak. Ogólnie jestem zwolennikiem wywalania wszelkich "kulek" z GB na ile to możliwe i pozwala na to dostępność części.

 

 

Tak jak pisał mikadorus musiało coś w nim być nie tak od początku. Ja na łożyskowanej prowadnicy PJ wyorałem kilka k kulek i nic się nie dzieje(sprężyna m140).

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisał mikadorus musiało coś w nim być nie tak od początku. Ja na łożyskowanej prowadnicy PJ wyorałem kilka k kulek i nic się nie dzieje(sprężyna m140).

Możliwe, to właśnie też był P&J. Żeby było śmiesznie, w tej samej replice coś było nie tak z łożyskiem kulowym 7mm (w pewnym momencie tak jakby "ciaśniej" chodziło). Po 700 kulkach na SP130 z łożyska odłamała się "korona" łożyska (nie wiem czy to to samo które chodziło nie tak). Łożyska też były P&J. Ogólnie po przejściach z kulowymi łożyskami wiem że ja na pewno nie chcę widzieć tego dziadostwa w swoich gearboxach, chyba że na prawdę innego wyjścia nie będzie ani alternatywy (a ta jeśli chodzi o M14 i GB V7 jest praktycznie w każdym łożyskowanym elemencie).

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

hej

sorry za of topic ale mam pytanie w zwiazku z M14 Cymy

czy podczas strzelania /strzelanka, dom/ jesteście w stanie okreslić skupienie w cm ???

chodzi mi o to jakie wy macie w swojej replice

np na 10 m skupienie rzędu 5 cm itd

chciałbym wiedzieć jaka jest realna mozliwość max jezeli chodzi o celność

był gdzieś topic gdzie osoby pisały przykładowo

człowiek - 45 m

puszka coli - 15 m

ale dotyczyło to różnych karabinów

 

przykładowa - M14 Cymy z lufą 6,04 + wymienionym hopkiem na odległość 8 metrów mam skupienie rzędu 2-5 cm

strzelam z pozycji lezącej, z podpórki + zdaje sobie sprawę kwestii poprawnego celowania - zastanawiam się po prostu co jest nie tak - /chciałbym po prostu poprawić osiagi/

Link to post
Share on other sites

nie, karabin odkupiony od kolegi który dbał o niego

nie zeby go trzymał w szafie ale widzę jak dba o reszte sprzętu, zawsze jak sprzedaje to nie ma reklamacji

co do testów - po prostu uzywałem kartki w kratke, rysowałem 1 cm punkt/kropkę a potem sprawdzałem wyniki

muszę sprawdzić - moze to kwestia hopka

Link to post
Share on other sites

Powiem tak:

 

-szkielet zostaw stock wytrzyma m150 (v7 to cegła)

-zębatki prometheus double torque do v7

-zestaw cylindra guarder

-silnik systema magnum

-jakaś prowadnica sprężyny łożyskowana v7

-anti-reversal stock

-lufa promyka

-sprężyna m150 (guarder)

jakieś inne duperele typu okablowanie

Gumkę trzeba przyciąć - polecam systemę

 

Mosfet bym olal ale ja nie lubię elektroniki w giwerze po prostu

 

Powyższy zestaw chodził u mnie bezawaryjnie przez 8000 kulek ( co prawda w TM )

 

Skończyło się na tym, że kupiłem używaną m14 TM, w związku z czym mam 3 pytania:

1. Co się stało po tych 8000 kulkach (tzn czy to po prostu dotychczasowy przebieg, czy nastąpiła waria, jeżeli tak, to jaka)?

2. Czy mógłbyś opisać te duperele (czy wymieniałeś łożyska, przerywacz ognia itp)?

3. Czy po tych 8000 kulek na częściach były widoczne duże ślady zużycia (jeżeli tak, to na jakich), poza częścią, która uległa ewentualnej awarii?

 

Pozdrawiam i dziękuję za rzetelne odpowiedzi na poprzednie pytania.

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Skończyło się na tym, że kupiłem używaną m14 TM, w związku z czym mam 3 pytania:

1. Co się stało po tych 8000 kulkach (tzn czy to po prostu dotychczasowy przebieg, czy nastąpiła waria, jeżeli tak, to jaka)?

2. Czy mógłbyś opisać te duperele (czy wymieniałeś łożyska, przerywacz ognia itp)?

3. Czy po tych 8000 kulek na częściach były widoczne duże ślady zużycia (jeżeli tak, to na jakich), poza częścią, która uległa ewentualnej awarii?

 

Pozdrawiam i dziękuję za rzetelne odpowiedzi na poprzednie pytania.

Laokoon

 

 

1. W pewnym momencie próbowałem przykleić zamek (zamek w TM jest znalowy, a że ja dla realizmu po każdym magu przełądowywałem to się rozwalił) na stałe kropelką wskutek czego zakleiłem i rozwaliłem magiczną komorę HU TM (zintegrowałem ja z dyszą)

 

Potem kombinowałem ze wstawieniem HU elementa itp ale że osągi nigdy nie były takie same.

 

Rozłożyłem replikę więc i posprzedawałem na czesci.

 

Nie ma to jak rozwalić sobie replike 3 koła...

 

2. Opis jest w dziale Karabiny Wyborowe z v7.

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=39803&st=0#

 

Łożyska zmieniłem na ślizgi G&P ( mam na sprzedasz jak coś). Przerywacz zmieniłem jak poszedł stockowy ( zeszłej zimy przy - 10ciu stopniach)

 

3. Części nie miały śladów zużycia.GB zawsze chodził pięknie i cicho. Sam do dziś używam precki ( przyciętej, dorobione frezy), tłoka i głowicy tłoka

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, kółka Promyka które zakupiłem od Wolfiego wyglądają jak nówki, nawet czarna oksyda nie zdrapana :D Co do zamka w M14 - u mnie w Cymie też pękł (również mam manię zabaw zamkiem M14 jak każdy posiadacz chyba ;) ), próba naprawy zaowocowała drugim pęknięciem. Na szczęście kumpel miał zapas w postaci kompletnego zamka od G&G chyba i na szczęście od strzała spasował. Od tego czasu z zamkiem obchodzę się delikatniej. Koszt nowego stalowego zamka w G&H to 200zł, pytałem.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Mam problem :cry:

Zakupiłem ostatnio do mojej cm.032a gumkę hop-up systemy i kiedy ją założyłem m14 zaczęło strzelać podwójnymi kulkami. Próbowałem pare razy założyć ponownie tę gumke, ale bez skutku. Nadal ten sam problem.

I oto moje pytanie:

Czego to wina gumki czy komory hop-up?

Dodam jeszcze że mój brat do swojego rk-05 zamówił tą samą gumkę i śmiga aż miło.

Link to post
Share on other sites

Próbował ktoś z Was montować kolbę od ostrej wersji? Znalazłem w miarę tanie dojście i tylko nie mam pewności czy samo miejsce chwytu nie jest za wąskie by wyfrezować tam dziure na silnik. Macie na ten temat jakieś informacje?

 

I czy mógłby mi ktoś podać z grubsza wymiary części "drewnianej" w cymce? Musze podać stolarzowi wymiary klocka z którego bym chciał sobie wystrugać obudowę.

Więc jaka jest długość od przedniego mocowania do końca kolby, jaka całkowita wysokość i jaka szerokość w najszerszym miejscu?

Link to post
Share on other sites

Przyciąłem gumke aby była taka długa jak była w stoku. Napewno złożyłem poprawnie.

Składałem chyba ze trzy razy, z tym samym skutkiem. Jedna albo dwie kulki lecą dobrze a potem po dwie. Próbowałem strzelać na (hop "0") i na maximum i nic.

Co jest nie tak?

Czy wymiana komory hop-up coś da?

Link to post
Share on other sites

Przyciąłem gumke aby była taka długa jak była w stoku. Napewno złożyłem poprawnie.

Składałem chyba ze trzy razy, z tym samym skutkiem. Jedna albo dwie kulki lecą dobrze a potem po dwie. Próbowałem strzelać na (hop "0") i na maximum i nic.

Co jest nie tak?

Czy wymiana komory hop-up coś da?

 

Jakbyś przeczytał tematy o tej replice to byś wiedział że często się to zdarza na gumkach Systemy w M14. Ale po co czytać, lepiej robić syf i przyjść na gotowe nie :wink: Jaką gumkę zamiast Systemy to już sobie sam poszukaj, nie mam zamiaru pisać po raz setny tego co już kilkanaście razy było napisane w tematach o tej replice.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Poldeck jeśli Ci nadal potrzebne te wymiary to podaje.

Kolba przy stopce (wysokość), około 13cm

Łoże przy lufie (wysokość), około 3cm

Łoże pod zamkiem (wysokość), około 4.5cm

Długość, niecałe 82cm

Najszersze miejsce koło osłony spustu 5cm

 

Mam nadzieję że jakoś pomogłem ;)

 

 

Przy okazji mogę podać wyniki testów na dystansie około 10 metrów (warunki domowe).

Modyfikacja:

Zestaw modify, sprężyna m130, gumka systema, dystanser typu H elementa, preclufa 550mm 6.02 Deep Fire, zębatki elementa.

Kulki G&G 0.28

6 na 10 strzałów trafiło w cel o rozmiarach 2cm na 2cm, 4 strzały trafiły w odległości około 2-3cm od celu

 

 

Jak zrobi się cieplej to porobię więcej testów :)

Edited by snup dogg
Link to post
Share on other sites

POmogło ale tylko częściowo. Mam długość dechy, grubość ale nie mam wysokości. Dlatego potrzebny mi był wymiar całkowitej wysokości łoża i kolby.

Póki co idea własnego drewna i tak stoi na boczku bo zamawiam z uslandii troche drewna od ostrych m14. Kanadyjczycy czytałem, ze wpakowali w to m14 tm więc i Poldeck da radę ;-) .

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...