Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam jeszcze 2 pytanka odnośnie tuningu:

1. Czy ktoś porównywał zestawy cylindra Modify i Guardera? Jak ze szczelnością układu w obu przypadkach? Pytam, gdyż silesia factory w odpowiedzi na moje pytanie o tuning napisała tak:

Witam i juz odpowiadam

 

Zaproponowany przez Pana zestaw jest w miare dobry, ale zaproponowalibyśmy troszkę inna konfiguracje:

- sprezyne 150 guardera - jest mocniejsza i ma mniejsze tendencje do zbijania sie 73 zł

- wzmocniony zestaw cylindra i tloka firmy Guarder 215 zł

- Prowadnica Firmy DeepFire mosiężna z łożyskami - 62 zł.

- Łożyska kulkowe firmy deepfire 70 zł

- Silnik Magnum. - 340zl

- Zestaw wzmocnionych zębatek Double Torque do GB V7 Prometheus 360 zł

- Stalowa lufa precyzyjna 6.02mm o długości 509mm DF - 150

- Gumka Systema Energy - 34zl

- Kable niskooporowe + Mosfet - 70zl

- serwis 75zl (rozbiorka - montaz, spasowanie, smarowanie, przestrzelanie, test)

 

To bedzie idealne rozwiązanie.

 

Ad1 - Czesci my zapewniamy, ceny mamy takie same jak np ASGshop

Ad2 - Kwota do zaplaty to 1449zl

Ad3 Tak udzielamy gwarancji - na czesci wg producenta, na uslugi serwisowe od 3 do 6 miesiecy (zalezy od uzyskanej mocy i obciazen danego sprzetu)

I nie wiem, czy zestaw Guardera jest faktycznie lepszy niż Modify, czy też poprostu silesia współpracuje z ASGshopem, który ma tlyko guarderka w ofercie.

 

2. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, czy przy silniku systemy Magnum, okablowaniu niskooporowym, mosfecie, Li-Po 11,1V ( http://www.casg.pl/product-pol-606-GE-Powe...80mAh-25C-.html ) i zębatkach promyka reakcja na spust przy sprężynie m160 będzie dobra? Tudzież czy wytrzyma szkielet gb od TM?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze 2 pytanka odnośnie tuningu:

1. Czy ktoś porównywał zestawy cylindra Modify i Guardera? Jak ze szczelnością układu w obu przypadkach?

Wziąłbym Modify, do Guardera nigdy nie miałem przekonania.

 

2. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, czy przy silniku systemy Magnum, okablowaniu niskooporowym, mosfecie, Li-Po 11,1V ( http://www.casg.pl/product-pol-606-GE-Powe...80mAh-25C-.html ) i zębatkach promyka reakcja na spust przy sprężynie m160 będzie dobra? Tudzież czy wytrzyma szkielet gb od TM?

DT Promyka, SP140 Guarder, stock EG1000TM, 8,4 Sanyo RC, MOSFET. Reakcja na spust o niebo lepsza od całkiem stockowej CM032 na stock batce. Więc Magnum + dobre LiPO 11,1 + MOSFET na SP160 powinno fruwać. Aczkolwiek o szkielet bym się zaczął martwić, w sumie o tłok z zestawu Modify też, aczkolwiek to cześć która się zużywa w mocnych upg więc normalne. Łożyska weź ślizgi tylko i wyłącznie, preckę długości 590 a nie 509.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Póki co zamówienie na łoża troche sie przesunie bo musze kupić GB z g&p a żeby było mnie stać najpierw musze sprzedać zębatki 300% helikalne do m14 produkcji elementa ;-) . Ale jakby ktoś chciał to piszcie dam wam namiar na człowieka co te łoża może zdobyć.

Link to post
Share on other sites

@Lankoon

 

Szkielet wytrzyma to raz.

 

Lufa Promyka a najlepiej PDI - DF to loteria

 

Powiem tak - nawet magnum systemy ma już problem z naciągnięciem sp160 przy zębatkach o takim przełożeniu (DT promyka) przy baterii 9,6 3600 Sanyo RC. Mosfet i Li-Po powinny poprawić sprawę ale nie wiem czy RoF będzie zadowalający.

Link to post
Share on other sites

Lufa Promyka a najlepiej PDI - DF to loteria

A są w ogóle lufy PDI dedykowane do M14?? Poza tym, to jest koszt i to spory, mało kogo raczej na to stać ;)

 

Powiem tak - nawet magnum systemy ma już problem z naciągnięciem sp160 przy zębatkach o takim przełożeniu (DT promyka) przy baterii 9,6 3600 Sanyo RC. Mosfet i Li-Po powinny poprawić sprawę ale nie wiem czy RoF będzie zadowalający.

Bo nie miałeś MOSFETa. Nawet nie wiesz ile on daje. A jak się dołoży jeszcze dobre wysokoprądowe LiPO to powinno być bardzo miło :D

Link to post
Share on other sites

A są w ogóle lufy PDI dedykowane do M14?? Poza tym, to jest koszt i to spory, mało kogo raczej na to stać ;)

 

Cóż jeżeli chcesz robić karabin wyborowy to pomalutku mozesz poskładać cześci. Każdą lufę do AEG dopasujesz do M14 - kwestia dorobienia frezów w odpowiednim miejscu.

 

Bo nie miałeś MOSFETa. Nawet nie wiesz ile on daje. A jak się dołoży jeszcze dobre wysokoprądowe LiPO to powinno być bardzo miło :D

 

Boje się elektronikę wkładać do swoich replik (jeszcze jeden element który moze sie popsuć)... może po prostu jestem za bardzo staroświecki.:D

 

EDIT: Literówki (jak zwykle)

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

Cóż jeżeli chcesz robić karabin wyborowy to pomalutku mozesz poskładać cześci. Każdą lufę do AEG dopasujesz do M14 - kwestia dorobienia frezów w odpowiednim miejscu.

Trzeba mieć jeszcze to gdzie zrobić, tak żeby sobie lufy nie spieprzyć i kasy w błoto wyrzucić. Zwłaszcza że lufy PDI kosztują 800PLN. A mało gdzie są zakłady w których można bez obaw oddać do piłowania lufę za 800PLN.

 

Boje się elektronikę wkładać do swoich replik (jeszcze jeden element który moze sie popsuć)... może po prostu jestem za bardzo staroświecki.:D

Nie wiesz co tracisz ;)

Link to post
Share on other sites

hem..tu mnie zgięło..sądziłem że lufy AEG są kompatybilne ze wszystkimi normalnymi komorami HU [ tymi w AEG'ach ]. Czyli że bez problemu wstawię sobie lufę dajmy na to 229 mm do skróconego domowym sposobem np. M16...

Edited by mg34
Link to post
Share on other sites

Jeżeli się nie mylę, to chodzi o dwa frezy zamiast standardowego jednego, prawda? Tzn komora w m14 "chwyta" lufę w 2 miejscach zamiast w jednym. Mam rację?

 

PS dziękuję bardzo za poprzednie odpowiedzi. Może ktoś wie, gdzie mógłbym dodać frez na lufie Promyka, aby pasowała (mam już taką lufę w innej replice i póki co przełożyłbym ją do m14

Link to post
Share on other sites

Jeżeli się nie mylę, to chodzi o dwa frezy zamiast standardowego jednego, prawda? Tzn komora w m14 "chwyta" lufę w 2 miejscach zamiast w jednym. Mam rację?

 

Nie np na lufach Deep Fire (które są uniwersalne) masz dwie pary frezów

lufa.jpg

 

Zwykle lufy mają tylko jedną - dalszą parę frezów, Dedykowane do M14 tylko ta bliższą.

 

PS dziękuję bardzo za poprzednie odpowiedzi. Może ktoś wie, gdzie mógłbym dodać frez na lufie Promyka, aby pasowała (mam już taką lufę w innej replice i póki co przełożyłbym ją do m14

 

Ja miałem odwrotną sytuację - Przerabiałem lufę do M14 tak aby pasowała do zwykłej komory HU ( czyli również kwestia dorobienia frezów tyle że w innym miejscu). Wziąłem wiec lufę do przerobienia i stockową (na wymiar) i poszedłem do rusznikarza...

 

Sądzę ze tokarz zrobiłby to samo.

 

Po przerobieniu lufa pasuje zarówno do komory od M14 jak i zwykłej - ma po prostu dwie pary frezów - jak np lufy Deep Fire

 

Edit: wstawianie fotek

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, bo czytałem cały temat wczoraj do 2:00 a jakoś mi to umknęło - ten zestaw:

 

Lufa KM-Head 550mm

Gumka Guarder

Prowadnica łożyskowana PJ

Sprężyna Guarder m130

Zestaw cylindra Guardera

dysza DF mosiężna uszczelnionA

 

daje 480-500 fps, ale strzelać należy tylko na semi ? Czy na serii wylecą bebechy przez lufę ?

 

I jeszcze jedno pytanie które może padło, ale odpowiedzi nie doczytałem.

 

Temat już ma trochę czasu, nazbierało się ponad 50 stron - czy komuś po tuningu na w/w fps coś się wysrało w replice ? Zęby, szkielet GB ? Bo nie doczytałem ani jednego postu o tym - czyli replika bezawaryjna ?

Edited by reset_tychy
Link to post
Share on other sites

A wracając jeszcze do luf... czyli wszelkie lufcie opisane ze pasują do M16 i M14 [np. systemy] to są do delikatnej przeróbki , tak ? czy to są te właśnie dedykowane? bo mi się już pomyrdało we łbie :-F

Edited by mg34
Link to post
Share on other sites

Systema nie produkuje luf dedykowanych do M14 w ogóle. Lufy uniwersalne (podwójne nacięcia) to Deep Fire, KM Head i SRC. Lufy pozostałych producentów muszę być dedykowane do M14 i tylko do M14 pasują (długość 500mm tylko i wyłącznie).

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Reset, ten zestaw może mieć tyle FPSów zależy jak to złożysz, a strzelać należy tylko na semi po części dla tego że seria z tak mocnej repliki będzie baardzo bolesna. Co do GB jest on na prawdę mocny i nie powinien pójść przy takiej konfiguracji...

 

PS zampomniałem dopisać, tyle FPS osiągniesz na sprężynie m140.

Edited by snup dogg
Link to post
Share on other sites

snup doggp, dzięki za odpowiedź.

 

Co do serii - rozumie tylko czasem będzie pewnie trzeba pociągnąć seria cel oddalony o 60,70m, dlatego pytam. Pytanie czy ktoś jej używa przy tych fps ?

 

poldeck toś mnie teraz zmartwił...

Edited by reset_tychy
Link to post
Share on other sites

Poldeck, przecież stock ma 350FPS, 370FPS to się da na M100 przecież wycisnąć na dobrym uszczelnieniu :strach: Musiałeś trafić na felerny egzemplarz. Moja latała ostatnio parę godzin przy jakieś -5/7 i to już drugi raz tak. Ma się dobrze i w zdrowiu. A u mnie średnia z chrono to 353FPS czyli generalnie też M100.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...