Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Zapytam więc o co innego.Kupiłem nowe m14 (cm032).Po przestrzeleniu ok 400 kulek na semi spust po nacisnięciu rusza się troche więcej niz na safe.Po jakims czasie bateria nagrzewa sie a broń dalej nie strzela ani na auto ani na semi.Tak,tak sprawdzałem na innej bateri,jest to samo.Jest to pełny stock.Wie ktoś co się mogło stać?

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że coś ze spustem, zapytaj jakiegoś kolegi który siedzi w ASG więcej może będzie wiedział. Wie ktoś czy stockowa batka i silnik uciągną sprężyne m130 ? w tym tygodniu będę ją zakładał razem z nową dyszą, prowadnicą, tłokiem i głowicą tłoka, nasmaruje, doszczelnie teflonfixem i jazda, ale nic mi potym jak stockowy aku okaże się za słaby.

Link to post
Share on other sites

Ja raczej kupie Li-Po 7.2, powinno wystarczyć poza tym nie używam auto. Orientuje się ktoś ile FPS około mogę wyciągnąć w takiej konfiguracjii ?

tzn.: nowa dysza, sprezyna m130, prowadnica, tłok, głowica, i doszczelnienie komory, oraz głowicy cylindra i dyszy ? Mam cichą nadzieję, że chociaż 470-480 FPS da rade.

Link to post
Share on other sites

Zależy, jakiej firmy ta m130. Jeżeli sp130 Guardera, to powinieneś te 470-480fps wyciągnąć, oczywiście pod warunkiem dobrej szczelności. Nie powiedziałeś też, jaki tłok i jaką jego głowicę będziesz wkładał. Cięższy tłok i głowica zmniejszą prędkość wylotową.

Link to post
Share on other sites

Części jakie będę zakłądał to :

 

Sprężyna m130:

http://azteko.pl/shs-sprezyna-m130-p-1827.html

 

Prowadnica:

http://azteko.pl/element-prowadnica-sprezyny-ver-m14-p-2317.html

 

Dysza:

http://azteko.pl/deep-fire-dysza-metalowa-m14-p-1506.html

 

Tłok:

http://azteko.pl/shs-wzmocniony-tlok-15-stalowymi-zebami-p-2140.html

 

Głowica tłoka:

http://azteko.pl/element-glowica-tloka-ultra-light-p-834.html

 

Nie są to części z najwyższej półki, ale na pewno o niebo lepsze nisz stockowe. Szczelność powinna być dobra zwłaszcza, że doszczelnie komorę, dysze i głowicę cylindra taśmą teflonową.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj skończyłem składać replikę, aż sam jestem pod wrażeniem, że dałem sam rade wymienić części w GB, a potem wszystko poskładać do kupy żeby działało. Stockowa batka 8.4 daje rade, ale ledwo. Reakcja na spust jest kijowa, ROF tak samo, więc w przyszłym tygodniu będę już miał li-po. Dzisiaj jest już ciemno więc nie moge dokładnie ocenić zasięgu na kulkach 0.33 gunfire ( wiem wiem, ale wziąłem je na próbę :D), ale jutro to sprawdzę, może nawet nagram jakiś krótki filmik.

Link to post
Share on other sites

Tylko nie zakładaj sam sprężyny powyżej m150. Ja z m130 miałem problemy, prowadnica co chwila latała po pokoju, raz mi nawet cylinder wystrzelił. A co do okablowania, to mam zamiar wymienić na modelarskie kable niskooporowe 1.5mm, tylko nie wiem jak sie za to zabrać. Mam je przylutować normalnie do silnika czy robi się to w inny sposób ?

Link to post
Share on other sites

To, że nie umiesz włożyć sprężyny do gb nie oznacza jeszcze, że nie należy jej tam wkładać. Ja dałem sobie rade z wsadzeniem sp160 Guardera do m14, a herkules ze mnie żaden. Natomiast powyżej sp150 szkielet może po prostu się rozpaść.

 

jeżeli nie zależy Ci na możliwości odpięcia kabli od silnika, to lutuj śmiało (tylko ostrożnie :biggrin: ). Jeżeli zależy, to są takie fajne wsuwki do kupienia w większości sklepów elektrycznych.

 

Pozdrawiam,

Lao

 

EDIT: @sqigo, elementy są gorsze niż stock, przy guarderach nawet sklep zamieścił informacje, że nadają się do max m120, a G&P to też syf, rozpada się przy m120-m130. Dodaj teraz do słowniczka sformułowanie:

tylko i wyłącznie

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Umieć umiem włożyć, ale za pierwszym razem na pewno nie tylko ja miałem takie problemy. Te wsuwki razem z nowymi kabelkami mam wsunąć na blaszki odstające od silnika tak ? Rozumiem, że będę musiał najpierw pozbyć się śladów na tych blaszkach po lutowaniu stockowych kabli, żeby w ogóle dało się założyć te wsuwki.

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie z innej beczki. ;) Kupiłem ostatnio dyszę DF wzmocnioną i niestety nie działa :( zacina mi kulki w lufie lub w ogóle ich nie podaje. Są jakieś możliwe inne szczelne dysze do M14, które nie potrzebują przeróbek? Mam zestaw cylinda Modify.

Edited by snup dogg
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...