Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Szkielet na bank zostaw TM, wytrzymuje sp160 Guardera. Zębaty jak Sihan pisze - bierz z cymy, o ile nie są podniszczone. Akurat łożyska to bym wrzucił nowe jakieś, porządne, ale w sumie nie wiem jak wytrzymałe są te z cymy, więc się nie wypowiadam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Mam replikę od dzisiaj, ale już na początku pojawił się problem z selektorem. Czasem na SEMI wyrzuca po 2 kulki naraz, a na resztkach baterii, kiedy selektor jest na semi, po przytrzymaniu spustu leci seria, mam nadzieję, że na pełnej nie bedzie tego problemu. Parę osób na forum miało podobne problemy, mam przez to rozumieć, że to częsta wada tego modelu, i nie przejmować sie zbytnio ?

Link to post
Share on other sites

Mam na myśli, żę na SEMI kiedy pociągam za spust raz, czasem wylatują 2 kulki na raz. Możliwe, że w gumce HU jest za dużo smaru, i przez to może czasem pobierać po 2 kulki. Muszę jak najszybciej wymienić gumkę, tylko nie wiem za bardzo na jaką. Jeżeli po wymianie na sylikonową, nadal będzie strzelał 2 kulkami na semi, to trudno przestawie selektor na AUTO, i będę strzelać pojedyńczymi kulkami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wie ktoś czy wymiana gumki na tą : http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_134&products_id=3386&name=Guarder_-_Gumka_Silikonowa_-_Przezroczysta

 

i dystansera na ten : http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_134&products_id=6014&name=Element_-_Dystansery_-_Typ_H

znacząco poprawi mi celność w replice ? Gumka wiem z opinni ludzi, że jest ponoć dosyć dobra, ale czy miał ktoś doczynienia z tym dystanserem ? I czy orientuje się ktoś z was który dystanser jest do celności ? Podobno każdy z dwóch kolorów poprawia co innego, 1 poprawia zasięg, a 2 celność. Ale który do czego ?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do obeznanych forumowiczów, znawców m14 i elektryki AEGowej.

Dokładniej, kupiłem rok temu m14 cymy używane, pół roku leżało u mnie i czekało na serwis czegoś przy kablach.

Okazało się, że jedna nóżka części która zdawała się być MOSFETem (przynajmniej wg sprzedawcy) się połamała i trzeba było wymienić.

O dziwo ta część kosztowała około 10zł i jest dziwnie mała.

Chce się dowiedzieć co to za część do czego służy i czy mogę w związku z tym, że posiadam takowe cuś przy kablach zamontowane, moge wywalić bezpiecznik?

 

To jest cały mosfet. 10 zł? Trochę drogo kupiłeś. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak jesteś chociaż średnio rozgarnięty i masz obie ręce sprawne - spokojnie dasz radę. Rozbieranie m14 zaczyna być "zabawne" jak dobierasz się do gearboxa, bo jest na nim zamontowanych mnóstwo pierdół. Rozbieranie żeby wymienić cokolwiek w HU jest proste.

 

EDIT: tylko zaopatrz się w nie zjechany nieduży śrubokręt krzyżakowy. Malutkimi śrubkami z krzyżykiem przykręcona jest listwa idąca wzdłuż komory zamkowej, na większe śrubki krzyżakowe jest zmontowana obejma trzymająca lufę zewnętrzną wraz z precką i komorą HU.

 

I mały hint: aby wyjąć komorę i lufę nie trzeba rozkręcać aż tak bardzo repliki jak się wydaje. gniazda magazynka wcale nie trzeba wykręcać. Po wyjęciu lufy zewnętrznej możesz chwycić lufę wewnętrzną i wyjąć ją razem z komorą HU obracając ją prostopadle do jej wzdłużnej osi że tak powiem (tak, jakbyś odchylał całą lufę o 90 stopni w dół repliki, oczywiście rozmontowywać będziesz trzymając replikę "do góry nogami", więc odchylasz lufę w górę). I nic na siłę.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Witam.

Drodzy koledzy, jestem przed zakupem M14, tak więc interesuje mnie, która głowica cylindra Ultimate ma pasować

http://www.asg.com.pl/Glowica_cylindra_v7_CAGG_aluminium_Ultimate,p,4297.php taka??

czy

http://www.asg.com.pl/Glowica_cylindra_v7_TM_aluminium_Ultimate,p,4296.php taka ??

 

Mam już, pare części, ale tutaj mam dylemat...

 

Z góry dzięki :)

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Mam midy KA i powiem że podają przeciętnie, a na dodatek wchodzą w gniazdo z wielkim oporem(są za szerokie, jednak to może być zaleta ponieważ nie da się ich zgubić, żeby je wyjąć trzeba naprawdę mocno pociągnąć). Generalnie gdybym to wiedział przed kupnem to bym ich nie kupił, ale to tylko moja opinia.

Link to post
Share on other sites

Używam obecnie tylko metalowych lowcapow KA (ściągane z WGC bodajże) w moim m14 TM i powiem, że podają bardzo dobrze ciężkie kulki, natomiast niektóre, aby pasowały do gniazda, należy podpiłować delikatnie.

 

A plastikowe magi do m14... co kto lubi, ja tak nie lubię plastiku, że wolałem metalowe ściągać z drugiego końca świata ; )

Link to post
Share on other sites

Laokoon masz namyśli te magi ? : http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?tabpage=1&search=special&rs=King%20Arms%20AEG%20Magazines&item=KA-MAG-10V&search_From=category&view=info

 

Cena dosyć kusząca, zwłaszcza, że teraz ciężko w polskich sklepach znaleźć te magi, CYMY też nigdzie niema, a ie będę płacił 90zł za maga TM. Po przeliczeniu na polskie zł, wychodzi niecałe 32zł od maga, a w paczce jest 5 sztuk za niecałe 155zł. Orientuje się ktoś ile kosztuje przesyłka z WGC do Polski ? Są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty typu cło ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...