Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na zwiększenie mocy wystarczy sprężyna.

 

Ale żeby to wytrzymało to parę części. Jeśli nie jesteś rekordowym leniem na którego jednak wyglądasz to przewiń sobie do początku TEJ strony TEGO tematu i masz kolegę który opisał jakie części poszły mu na 475 fps...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czytałem cały temat i cięzko było ogarnąć dokładnie odpowiedź na moje pytanie więc zadam krótko i zwięźle. Mam cymke M14 długą. PEŁEN STOCK + wtyczka T. Na jakich częściach (dobrze dobrananych) osiągnę w miarę stałe 470-480 FPS, rof na poziomie 13 k/s, jak najszybszą reakcję na spust oraz dobre skupienie kulek? (precka nie wiem czy 500 czy 509). Nie interesują mnie żadne tłumiki na lufę, M14 ma wyglądać jak M14. :icon_wink: Liczę że ktoś ogarnięty napisze co i jak, żebym od razu wszystko zamówił. No i czy któryś z ekspertów do M14 by się tego podjął :D

Edited by ajgor_aa
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam, zastanawiam się czy nie kupić sobie m14 cm.Jeśli bym się zdecydował to od razu chciałbym podkręcić osiągi do "poziomu parasnajperki".Chcę uzyskać 500-520 fps ,zasięg skuteczny na poziomie 70-75m. Mam kilka pytań odnośnie części ,proszę nie bijcie jestem laikiem jeśli chodzi o tuning .

 

 

-500-520fps chciałbym osiągnąć ze sprężyną m150.

 

-Myślałem o zębatkach shs ,ale nie wiem czy wytrzymają m150

 

-Mam okazje tanio kupić tuningowy zestaw guardera http://www.taiwangun...-do-m14-guarder ,tylko bez dyszy.

 

-Jaką dyszę polecacie z tych 3?

http://taktyczny.com...boreup-m14.html

http://gunfire.pl/pr...k-typu-M14.html

http://topguns.eu/dysza-do-m14-hornbill.html

 

-Jako że z zestawem guardera i szkieletem gb w cymie bywa to wsadzę tam sorbo

 

-Kupię gumkę Madbulla ,bo z innymi w tej replice bywa różnie http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1933

 

-prowadnice sprężyny na pj

 

-lufę precyzyjną zamierzam wymienić innym razem ,chcę dozbierać na coś naprawdę dobrego.

 

Co myślicie o takiej konfiguracji?Jakie będą teoretyczne osiągi i jak to wpłynie na wytrzymałość repliki?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Wiadomo jak jest z szkieletami Cymki z ich najnowszych partii?

 

Aktualnie dobieram części do repliki, która leży w serwisie i zastanawiam się między M130 a M140 Guardera.

Boję się jednak abym przy 140 nie pierdyknął mi szkielet.

Od razu mówię, że większość rzeczy będzie wymieniona.

Między innymi głowica cylindra i cylinder Ultimate, zębatki helikalne Double Torque Up 21:1 SHS, do tego dojdzie jeszcz wymiana tłoka, głowicy, dysza i prowadnica.

Jakie będzie niebezpieczeństwo przy takiej konfiguracji (m140) na wszelkie pęknięcia? Replika składana w ASGRevolution.

 

Plus - czy silniki F1 Tornado lub PJ'ki dadzą sobie radę z naciągnięciem?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak wrzucę do stocka sprężynę m120 lub 130 przy baterii 9.6 i wymienuonej gumce to czy gb nie padnie? I ile fps możba by osiągnąć w ten sposób? czytam ten temat już od kilku godzin i ciężko zrobić jakieś podsumowanie i zebrać to do kupy. Doradzi ktoś?

Link to post
Share on other sites

http://gunfire.pl/pr...ingowanych.html

 

http://gunfire.pl/pr...lowna-M120.html

 

Będzie to działać dobrze z takim zestawem? Nie ukrywam ze nie mam tyle hajsu co koledzy powyżej...

do tego z czasem dojdzie lipo batka 11.1 i te 2 rzeczy z GF... Podobnie cenowo prezentuje się sprężyna m130...

 

Też zależy mi na montażu tych części w serwisie bo sam małe mam doświadczenie w otwieraniu replik...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj skończyłem wstępne eksperymenty z moją m14. Do środka poszło:

- m130 tornado nic lepszego nie było pod ręką

- głowica cylindra shs

- tłok jakiś CA wykopany ze śmieci z 1 metalowym zębem (bezpiecznik z racji stockowych zębatek)

- głowica tłoka stock z SR25 G&P plaska (najlepsza głowica jaką miałem w życiu)

- Dysza SHS zielona

- guma Guarder czarny

- lufa pps 550

- prowadnica łożyskowana

- wypolerowanie cylindra na lustro

 

Układ szczelny tak mocno, że tłoka nie da się wepchnąć po zatkaniu lufy, a całość daje 450fpsów. Śmiesznie mała ilością jak na sprężynę która na wadze dała tyle samo co sprężyna m135 elementa z mojego m4 która ma 490fpsów...

 

Teraz się zastanawiam czy wina cylindra który ściera się jak by środek miał z gipsu czy po prostu m14 jest tak niewdzięczną repliką...

 

edit.

literówka

Edited by Cisko
Link to post
Share on other sites

Również mam problem spadku fps'ów.

- Cylinder Ultimate

- Głowica Cylindra Ultimate

- Wyciszona głowica tłoka Systema

- Dysza Prometheus

- Gumka Czarna Guarder

- M130 Guarder

- Lufa Guarder 590 6,02mm

 

Układ szczelny, a generuje do ~455. Tu liczy się chyba dobór gumki/dyszy, ale nie wiem co innego jeszcze opłaca sie wypróbować Prawdopodobnie na kołnierzu powietrze lekko go odgina i ucieka.

 

Ma ktoś jakieś propozycje jak temu zaradzić? Jakąś sprawdzoną dyszę? Nie wiem co tu jeszcze kombinować.

 

@Cisko jak Ci się sprawuje ten PPS? Miałem 590mm ,ale był nic nie warty. Zero skupienia i straszny rozrzut fps. Ó.o

Edited by Fertoods
Link to post
Share on other sites

Również mam problem spadku fps'ów.

- Cylinder Ultimate

- Głowica Cylindra Ultimate

- Wyciszona głowica tłoka Systema

- Dysza Prometheus

- Gumka Czarna Guarder

- M130 Guarder

- Lufa Guarder 590 6,02mm

 

Układ szczelny, a generuje do ~455. Tu liczy się chyba dobór gumki/dyszy, ale nie wiem co innego jeszcze opłaca sie wypróbować Prawdopodobnie na kołnierzu powietrze lekko go odgina i ucieka.

 

Ma ktoś jakieś propozycje jak temu zaradzić? Jakąś sprawdzoną dyszę? Nie wiem co tu jeszcze kombinować.

 

@Cisko jak Ci się sprawuje ten PPS? Miałem 590mm ,ale był nic nie warty. Zero skupienia i straszny rozrzut fps. Ó.o

 

 

Powiem Ci tak, ostatnio pojechaliśmy przestrzelać parę replik po serwisie w teren, tor 90m, 3 repliki:

 

m14 450fps (ta moja) okazało się że trzpień/śruba która dociska hopa jest za krótki/a i hopek jest cały czas na zero, a kulki i tak lecą na 70m i to w linii prostej strzał za strzałem powtarzalność super. W klęczący cel, a może i coś mniejszego, za każdym strzałem można trafić na tych 70m

 

g36 boya 465 fps z lufa promyka tylko długości nie pamiętam - 70m powtarzalność strzałów taka sobie

 

m4 430 fps (jakiś składak) lufa stockowa z ca ponoć - 60m i kulki ładnie leciały

 

 

Podsumowując lufa jest super, mam już drugą odłożoną do socom-a. Ostatnio pps wkładałem jeszcze jeszcze do m4 kwa i też się super zachowywała. Generalnie polecam :icon_smile:

 

 

edit.

A no i fpsy trzyma ładnie, rozrzuty w granicach 5-10 zależy od repliki.

Edited by Cisko
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

I jak pasują? zamierzam wrócić do starej miłości i zakupić po długiej przerwie m14 i przerobić na para snajperkę,przeczytałem cały ten wątek i wiem ze można założyć prowadnice (v2,v3) i moje pytanie którą łatwiej przerobić bo trzeba spiłować skrzydełka? pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...