Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Głowica - nie wiem, moze to być od wersji CA, wtedy nie pasuje.

popychacz - wejdzie ale cieżko chodzi, trzeba lekko modyfikować.

Dysza - moze mieć dziwną długośc. Dysza do m14 ma ok 21mm, ta moze miec sporo wiecej. Tz0060 shs ma odpowiednią długośc i ona pasowała do ebr kolegi i śmigało to.

Link to post
Share on other sites

http://www.asg.warszawa.pl/asg/gearboxy-i-ich-czesci/dysze/p,protech-dysza-do-replik-m14,17445.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152204566-Wzmocniona-listwa-popychacza-v-7.html

http://www.asg.warszawa.pl/asg/gearboxy-i-ich-czesci/glowice-cylindrow/p,acm-glowica-cylindra-m14,5080.html

 

A czy odnośnie tych części możesz coś powiedzieć z własnego doświadczenia? Jeśli nadal nie tak mógłbyś polecić których części szukać? (firma itp w sklepach sam poszukam :icon_eek: )

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czołem! Jestem szczęśliwym posiadaczem tej cymki w wersji socom. Chciałbym zrobić w niej EBB, i nie byłoby w tym problemu (bo sam mechanizm jest w miarę prosty), gdyby nie fakt znalowego zamka, który podobno lubi się sypać. Jakie jego elementy należałoby wymienić, aby zamek zaraz się nie rozleciał? Pomijam fakt zdobycia tych części ze stali, bo to już sam spróbuję sobie jakoś ogarnąć.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Na promocji kolega dorwał CM.032 EBR i jako, że trochę bardziej orientuję się w ASG(mimo iż mam krótszy staż) próbuję mu pomoc w tuningu.

 

Ogólnie czytałem, że Cymowy gb V7 nie jest super wytrzymały, uznałem, że należy się najpierw zająć lufą, komorą i gumką hop-up. Plan widzę taki(docelowo dmr, ale to w przyszłym roku, teraz minimum szturm):

1. Wymiana lufy, gumki i komory na coś high-endowego, ale w rozsądnej cenie(gumka G&G pewnie, komorę znalazłem tylko Elementa, luf jest sporo więc to tylko kwestia jaka) Cel jest taki, by za ten rok tylko robić przy gearboxie.

2. Okablowanie i bateria, kable to powiedzmy pikuś, batka do kolby sf, na pewno 7,4 kwestia tylko jaka.

3. Przegląd gb, by się nie okazało, że coś jest aktualnie spartolone(tak btw, to jest, coś jest nie tak z zamkiem, sprężyna gdzieś spieprzyła i po prostu się rusza)

 

Po tym bawić się rok jako szturmen, żeby się nie nudzić. Później widzę to tak:

1. Nowy gb/szkielet, znalazłem tylko nowe G&P(które czytałem wymagają drobnej modyfikacji, żeby wejść w Cymę) aby to się w przyszłości nie rozleciało.

2. Cały wewnętrzny pieprznik na którym zupełnie się nie znam, docelowo z 500 fps, żeby nie przesadzić i nie rozwalić wnętrza przypadkiem(ot, może kolega będzie chciał czasem zaszaleć na full auto :icon_razz: )

 

O innych dodatkach nie myślę(typu celownik, dwójnóg czy chwyt może) Miałem się zająć sprawami wewnętrznymi, mam wybrać by wysłać na serwis.

 

Co myślicie? Czy kombinuję od dobrej strony(szczerze, to pierwszy raz zabieram się za takie coś, dobrze, że nie muszę tego składać) czy jest lepsza opcja? Jakieś propozycje?

Edited by Darekptr
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, to wymiana kabli, gumka ewentualnie lufa na pewno bateria. Komory nie ruszaj bo lepszej nie znajdziesz, elementa może jest lepiej wykonana ale delikatnie różni się w wymiarach i tracisz szczelność. A jak to juz ktoś wcześniej pisał na jednej z tych 90 stron cymowska jest magiczna i lepiej jej nie zmieniać. Mój szkielet stokowy wytrzymał M140 przy -15°C i to na automacie krótkimi seriami przy rofie ok 16 wiec nie jest wcale taki słaby (bez żadnych dodatkowych wzmocnień).

Link to post
Share on other sites

Magiczna cymowa komora powiadasz? OK, czyli olać komorę.

Z lufami jest o tyle problem, że nie mogę znaleźć żadnej o długości 420mm tak jak podaje Gunfire, a dedykowane do M14 mają ponad to. Zaznaczam, że kolega nie chce tłumika(chodź właśnie pytam się o taką ewentualność)(sprawdzałem tylko po GF i Specshopie, gdyż kolega ma replikę z GFa, ale Specshop pod nosem)

Gumka na 90% G&G, czy może jest lepsza?

A co wytrzymałości, wydaje mi się, że padły gdzieś słowa: "pękł przy M120" także pewnie sporo zależy od trafionego egzemplarzach(jak to w chińczykach)

Okablowanie to pikuś, tylko muszę kolegę nauczyć zabawy z LiPo(grał jako "snajper" z 4-taktem z 440 fps(jak?!?)) Bateria do kolby sf to chyba 2000mAh najwięcej, to się rozejrzę.

Ot taki zestaw:

http://gunfire.pl/product-pol-1152206116-Akumulator-LiPo-7-4V-2000mAh-15-30C.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152208264-Uniwersalna-ladowarka-Flux-TM-Charger.html

Plus ewentualne przeróbka pod T-Deans

Jest coś co można jeszcze wymieć? Coś co np. łatwo się sypie?

Link to post
Share on other sites

Nikt nie mówił że ma to robić na kolanie, imadełko, pilnik iglak, trochę cierpliwości i efekt może być lepszy niż dremlem. Robiłem tak dwie lufy i ta robiona pilnikiem wyszła lepiej.

 

P.S. zawód - ślusarz

Edited by stanis69
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A czy gdybym jakoś sprawił, żeby rączka przeładowania nie "dobijała" do końca (nie uderzała w ten element z boku), to czy w ten sposób przedłużyły żywotność całego zespołu? Wiem, że najprościej przestać się tym bawić, ale nie mogę się powstrzymać :icon_wink:, a nie mam aktualnie możliwości dorobienie części ze stali.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...