Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

siatka MP-8 nie ma sobie równych, a jeszcze z podświetlanym punktem to już pełen wypas!

To nigdy nie miało dla mnie znaczenia, zwykły mil-dot w zupełności wystarcza, także w HFT, a w FT się nie bawiłem.

Za to z mojego IORa widzę na 75m przestrzeliny z 22lr w tarczy.

Link to post
Share on other sites

Do wiatrówek może to nie ma znaczenia, ale w kontekście "taktycznym" (a to forum skłania się w tym kierunku) siatka MP-8 to taki "rozwinięty" MilDot - bardziej precyzyjny pomiar odległości (podziałka co 1/2 mils) i siatka cieniutka. No i opad 10 milsów bez kręcenia gałami.

Link to post
Share on other sites

A widziales klapki taktyczne ?

To dopiero jest lans ;) (orginalne amerykanskie klapki taktyczne :D )

Co do waszej pieknej dyskusji podzielam zdanie dexterkraka - mam jakies 8 roznych lunet. Ze 2 badziewne 20 mm rozlozone i wyrzucone (przychodzily razem z replikami) plus 2 BSA i 6 Gammo/Tesco/kij wie co.

Wiadomo - w chinolach przy max powiekszeniu sie nie postrzela ... Ale tak do polowy - jest ok.

Ustawianie paralaksy ... po co ? Nie ma takiego przedzialu odleglosci zeby bylo to konieczne.

Powiekszenie ponad 3 ? Zbedny bajer w asg.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, na strzelanki jebanki nic więcej niż x4 nie potrzeba. Ale jeśli taka zabawa już zaczyna się nudzić i snajper niedzielny w milsim zagląda, to okazuje się że taka bylejaka lunetka nie nadaje się nawet do symulacji.

Wiem, bo robiłem niedawno milsima dla snajperów i część odkryła, że ma nieodpowiednią lunetę do zadania! :biggrin:

 

A Leupold jest modny bo hamerykańce go zakontraktowali. Dlaczego? Bo jest tani w porównaniu z np. S&B czy Zeiss.

Link to post
Share on other sites

Tak, oficjalnie wchodzi w skład systemu US Army M24 SWS czyli:

- karabin Remington 700 kal. .308 Win,

- nabój 7,62x51mm NATO (M118 173 gr),

- celownik Leupold M3A.

 

Owszem, ładny zgrabny celownik, ale nieco przestarzały, mało precyzyjny. Regulacja opadu co 1 MOA, podczas gdy dziś standardem jest 1/4 MOA a coraz częściej 1/8 MOA.

 

Leupold ma lepsze celowniki w ofercie ;-)

Link to post
Share on other sites

Szpargal... ale my 1moa to mamy na 25m, po co nam inna dokładność? :D

 

To jest ok. 7mm na 25m, nie wierzę że masz takie skupienie z ASG.

 

@Lambert: piszemy jak najbardziej na temat, cały czas o optyce dla snajpera. To co dla Ciebie nudne dla innych może mieć walor edukacyjny, dowiedzą się np. po co są kropki w lunecie.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że zbaczam z tematu ale gdzieś na pierwszych stronach była dyskusja na temat lunet do broni myśliwskiej. Osoba ta pisała, że ok. 3500$ najdroższe lunety. Mylicie się panowie:P Są lunety które ponad 11000 zł kosztują i mam w domu myśliwego i zapewniam, że każdy myśliwy jest w stanie odłożyć na taką lunetę i ją kupić:P

 

Link:

 

http://www.sklepszostak.pl/637,luneta-celownicza-swarovski-z6i-5-30x50-p-bt-l-k1015.html

 

 

 

Pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pobawię się w grabarza ale mam pytanie

Mam lunetę która wygląda identycznie jak blog,ale poza cieniutkim napisem "3.5-10x40mm long range" nie ma na niej żadnych oznaczeń.Na blogu u kumpla oznaczenie jest na pokrętle paraleksy

w tej którą posiadam są też troszkę wyższe wieżyczki do regulacji i podświetlanie siatki jest mniej "oczojebne"

co to może być za firma ?

Link to post
Share on other sites

Dexterkrak-ja tą lunetę mam z 3 lata,poza tym ten sklep chyba nigdy nie dysponował lunetami z siatką mild-dot ;)

http://img197.imageshack.us/img197/8189/img0108qr.jpg

http://img189.imageshack.us/i/img0110mb.jpg/

zdjęcia podglądowe

soczewka z przodu jest zielonkawa :)

Luneta jest porysowana bo troszkę przeszła:P

Podejrzewam że to jakiś chińczyk ale ciekawi mnie kto to wyprodukował,i jak to ma się do blogów (o dziwo paraleksa działa od zakupu do dziś bez najmniejszych problemów)

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...