Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Mam problem z wyborem montażu do mojego SWD. Mam na oku te 2:

http://www.nokto.info/sklep/?16,montaz-boc...ki-szyna-weaver

http://www.nokto.info/sklep/?15,montaz-boc...ki-szyna-weaver

 

Jak widać różnią się wysokością i ceną. Początkowo planowałem kupić niski, ale zacząłem się wahać, czynie lepiej wysoki ze względu na cenę (20 zł potrafi uratować życie ;-) ) oraz możliwość zdejmowania pokrywy zamka bez zdejmowania montażu, aczkolwiek tej możliwości pewien nie jestem. Wadą wysokiego jest za to moja obawa, która narodziła się kiedy czytałem temat o SWD A&K i ktoś wspomniał że montaż do AK z taiwanguna jest za wysoki i nie można ustawić lunety... niby ten co ja podałem jest do SWD, więc nie ma powodów, żeby coś nie pasowało, ale wolę się upewnić.

Tak więc proszę o wszelkie opinie ludzi którzy widzieli któryś z podanych przeze mnie montaży na SWD AtoZ'a, albo od biedy A&K (ma chyba takie same rozmiary :P ).

 

Z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No SWD od Atoza i SWD przecież muszą mieć te same wymiary, w końcu to repliki tego samego karabinu. :-P

Jak dla mnie lepiej wziąć ten niższy, jest po prostu wygodniejszy. I tak na niego montujesz jeszcze montaż na lunetę. Na wysokim będzie z tym wszystkim po prostu niewygodnie złożyć się do strzału.

Link to post
Share on other sites

http://tarcza.pl/index.php?p369,luneta-com...rywki-flip-open

 

Od jakiegoś czasu interesuje się tzw. shortdotami. To mi wpadło w oko, powiększenie 2x-6x, ZOS robi dobre lunety, w 300PLN z montażem chińskim LaRue z taiwana by się dało zmieścić, tak więc nie pozostaje nic innego jak brać. Ale, w czym tkwi haczyk?

 

EDIT: I korzystając z okazji, bo widzę, że w tym temacie takie rozmowy już na wszystkie możliwości optyk idą. Jak to jest z magnifierami chińskimi? Warto w to się bawić, czy nie warte pieniędzy?

Edited by Nerpa
Link to post
Share on other sites

Ja mam takie pytanie. Chce kupić sobie dobrą lunetę jednak w tym temacie nie padła żadna firma która owe produkuje.

Przedział cenowy i zastosowanie, duży czy mały obiektyw, normalna czy krótka ?

 

Nie padły dobre, poza moim porównaniem z postu 7, bo nikt nie kupi dobrej lunety do airsoftu, no może poza mną :mrgreen:

Piwo dla tego, który zgadnie co to za lupka

img0072jh.th.jpg

[strzelcy wiatrowi z długim stażem poza konkursem :mrgreen: ]

Edited by GZ
Link to post
Share on other sites

Duży obiektyw minimum 50AO. Najlepiej normalna. Cena najrozsądniejsza - do 500zł.

BLOG 5-15x50, nie wiem czy dobrze z pamięci powiększenia napisałem, ale jest to jedyny BLOG x50. Tubus 30mm robi swoje, zwykłe 1" z x50 mają mniej światła i ciemniejszy obraz.

I teraz dylemat, bo BLOG kosztuje ok. 300zł, a Leapers, ale 1" powyżej 500zł.

Między nimi nie ma nic z obiektywem x50 i dobrą jakością.

Bo większy obiektyw daje większe pole widzenia, ale tracisz na głębi obrazu i ostrości.

Jeśli nie potrzebujesz x50, a wystarczy ci x44 i małe powiększenie 1,5-6x to jest świetny Leapers Accushot za ok. 400zł.

Za to powyżej 500zł masz większy wybór, o Leapersie Accushot nie musze wspominać, jest Delta Optical Titanium na tubusie 30mm, Bushnell Trophy, który mimo tubusu 1" i małych obiektywów ma bardzo dobrą optykę. No i Simaluxy, ale już grubo powyżej 500zł.

Link to post
Share on other sites

Hmm. W takim razie są jakieś solucje optyki 'małej mocy'?

Nie rozumiem, napisz po polsku, albo sprecyzuj, cena i zastosowanie.

 

Czyli szukać w firmach BLOG i Leapers ?

BLOG tylko 30mm tubus, sa x40 i x50, miałem obie mam jeszcze jedną i ujdą w tej cenie.

A Leapersy, Accushot to klasa sama w sobie, 5th Series to budżeyówki, a SWATy odpuść.

Link to post
Share on other sites

Cena, zależy czy będzie tego warte ;-) . Generalnie 350-400PLN mogę wydać.

Szukam kompromisu pomiędzy kolimatorem a optyką z dużym powiększeniem. Z racji tego, iż będzie to na replice AR15 a w przyszłości niedalekiej może AR10, to szukam czegoś małego, możliwie przypominającego short-doty.

Generalnie miałem chińskiego ACOGa 4x, dla mnie ciut zbyt duże powiększenie i mały eye-relif... :-P Jeśli mógłbyś z grubsza sprecyzować, czemu nie ten ZOS, byłbym wdzięczny ;-) .

Link to post
Share on other sites

Może zostanę ukamienowany, ale... nie podoba mi się :-F . Za duża ;-) .

Swoją drogą myślałem nad kopią ACOGa TA50 KLIK. Odpowiada mi najbardziej, jeśli chodzi o wymiary, powiększenie. Co prawda można by się kłócić o rozmiar obiektywu ;-) .

 

EDIT:

 

Lepiej coś prawdziwego za mniejszą cene:

http://www.tacticalsight.com/millett-dms1-...icle-p-136.html

299.00PLN

$227.95

 

Co tu tańsze?

Edited by Nerpa
Link to post
Share on other sites

Jak do 500zl to szukaj podstawowego piłada 8x56 wersja podświętlana kosztuje bodajże 600 więc zmieścisz się w przedziale - poza tym to optyka na wieki wieków ... Sam używam i jestem bardzo zadowolony:)

 

PS. Jak szukasz naprawdę dobrej optyki to kahles helia jest naprawdę porządna cieżko by było coś lepszego znaleźć(mignon też jest fajny tyle że na emce trochę głupio by wyglądał) ,ewntualnie bardziej budżetowy zeiss (nrd) tani jest tyle że raczej te tańsze modele nie mają regulacji poziomej - da się z tym żyć ale cieżko jest...Z tych tańszych zeissów mógłbym polecić ZF6s

Edited by Karol_K
Link to post
Share on other sites

podstawowego piłada 8x56 wersja podświętlana kosztuje bodajże 600 więc zmieścisz się w przedziale - poza tym to optyka na wieki wieków

Raczysz żartować, poza wytrzymałością więcej zalet nie ma, o jakości obrazu nie ma tu co mówić.

kahles helia jest naprawdę porządna cieżko by było coś lepszego znaleźć(mignon też jest fajny tyle że na emce trochę głupio by wyglądał) ,ewntualnie bardziej budżetowy zeiss...

A IOR Valdada, a US Optics - ci zrobią ci na życzenie prawie wszystko.

Co do Zeissów, nie będę się wypowiadał, bo dobre są, ale cenowo przesadzają.

Poza tym, lobby myśliwskie je bardzo lubi, a ja ich nie.

W/w IOR jakością optyki pogodni o wiele droższe Zeiss`y.

No ale te lunety cenowo, wykraczają sporo, poza wartość większości replik :mrgreen:

 

@Nerpa

Ta Delta nie jest warta 600zł, to nie Titanium, zupełnie inna linia produkcyjna. Jak chcesz małą lunetę to ten Leapers który ci podałem, będzie aż nadto, jest z serii Accushot, z tej co moja, a to już jest warte tych pieniędzy.

Poza tym, że lupka za duża to problem, ona ma tubus 30mm, przez co wydaje się duża, ale i tak jest mała, a jakość optyki jest warta tego.

No chyba że chcesz mieć małą, ale kiepską optycznie lunetę i tracić na niej wzrok, to twój problem.

 

PS. Optyka niszczy wzrok, szczególnie te chińskie badziewia, ale każda w jakimś stopniu niszczy, oczywiście żeby mówić o jakiejś widocznej wadzie trzeba by dużo patrzeć w lunetę, obserwować teren itp.

Strzelcy Field Target mogą coś na ten temat powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

@Nerpa

Ta Delta nie jest warta 600zł, to nie Titanium, zupełnie inna linia produkcyjna. Jak chcesz małą lunetę to ten Leapers który ci podałem, będzie aż nadto, jest z serii Accushot, z tej co moja, a to już jest warte tych pieniędzy.

Poza tym, że lupka za duża to problem, ona ma tubus 30mm, przez co wydaje się duża, ale i tak jest mała, a jakość optyki jest warta tego.

No chyba że chcesz mieć małą, ale kiepską optycznie lunetę i tracić na niej wzrok, to twój problem.

 

PS. Optyka niszczy wzrok, szczególnie te chińskie badziewia, ale każda w jakimś stopniu niszczy, oczywiście żeby mówić o jakiejś widocznej wadzie trzeba by dużo patrzeć w lunetę, obserwować teren itp.

Strzelcy Field Target mogą coś na ten temat powiedzieć.

Generalnie to tego Accushota to bym wziął do czegoś podobnego do snajperki. Sam używam emki GP z 16" lufą bez auto ze stabilnymi 490fps i powiem szczerze nie widzi mi się "rasowa" luneta na niej ;-) . A optyka co ma być w zasadzie używana na dosyć małych powiększeniach, teoretycznie do 3x i długości ponad 30cm moim zdaniem mija się z celem. Plusem tej lunety jest to, że ma fajny zakres zoom'a, czasem może się przydać...

Generalnie od jakiegoś czasu praktykuje dynamiczne strzelanie do tarcz :-P .

Co do wielkości, mógłbyś w wolnym czasie strzelić jakąś fotkę, jak to wygląda na replice? Z góry dziękuję.

Edited by Nerpa
Link to post
Share on other sites

Co do wielkości, mógłbyś w wolnym czasie strzelić jakąś fotkę, jak to wygląda na replice? Z góry dziękuję.

Nie mam takiej, macałem, oglądałem ale nie mam.

Jeśli chcesz coś co się wpisze w klimat szturmowej M`ki to Acog Luneta.

Tu ci nie pomogę, bo wybór jest bardzo duży, mnóstwo chińczyków, sam mam jednego x4 z krzyżem mil-dot, po przefuksowaniu jest dobrze, ale z pudełka to był poziom Busnhella Bannera (to przykład jak dobra furma robi tanie serie u chińczyków), czyli ciut lepiej niż chiński szrot ale daleko do zwykłego Leapersa czy Nikko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...