Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyfrowy wskaźnik naładowania akumulatora + licznik wystrzelonych kulek


Recommended Posts

Dobre wieści 8) Do końca wakacji będzie można kupić 10szt układów 3-round burst mode. Pełnią one również funkcję mosfet. Wymiary układów 1.5cm x 6cm x 0.6cm. Potem zbieram dokumentacje i wrzesień/październik konkretniejsza seria. Sposób działania, zdjęcia oraz szersze info zostawiam na dzień premiery.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobre wieści 8) Do końca wakacji będzie można kupić 10szt układów 3-round burst mode. Pełnią one również funkcję mosfet. Wymiary układów 1.5cm x 6cm x 0.6cm. Potem zbieram dokumentacje i wrzesień/październik konkretniejsza seria. Sposób działania, zdjęcia oraz szersze info zostawiam na dzień premiery.

 

Pozdr.

Witaj,

jaki będzie szacunkowy koszt tej "próbnej serii" ??

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem: boltcatch zacinka, początek 2009.

 

Co do ceny, tyle ile dacie 8) Po prostu ostra licytacja. Potem kilka tygodni przerwy i kilkaset sztuk normalnie do kupienia.

 

Rozumiem że 3 strzałowy burst mógłby zawitać w moim aug'u, czyli wersja bez boltcatch'a i działałby bez zarzutu

 

Jest jeszcze problem natury technicznej w AUGach. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale jako, że AUG ma 2 stopniowy spust, więc po naciśnięciu go do końca najpierw pada pojedynczy strzał (odcięty przez mechanizm gearboxa), a następnie padają kolejne strzały poprzez drugi komplet styków. Twój układ działa na zasadzie pomiaru drgań, więc chyba dobrze rozumiem, że zasadniczo mu zwisa który komplet styków doprowadza prąd do silnika??

 

Dodatkowo jeśli mam replikę z wlutowanym układem FET to mógłbym mieć jakąś tańszą wersję?

 

Sorrka, że tak nieśmiało pytam, ale wszystko się kręci w koło Mki - jest to zrozumiałe, bo wkońcu to najpopularniejsza replika na poligonach ASG, ale posiadacze AUGów też chcieliby mieć jakieś opcje :D

Link to post
Share on other sites

Ten układ może współpracować tylko i wyłącznie z karabinami posiadającymi gb.v2. Mosfet musi być specjalny. Dla replik z gb.v3 będzie oddzielny układ.

 

 

A w momencie wprowadzenia serii testowej dla eMek, zamierzasz wprowadzić też wersję np. dla AUG'a?

 

Mogę zostać testerem... oczywiście za układ normalnie zapłacę, ale zależy mi, żeby kupić sobie do auga bursta :P

Link to post
Share on other sites

Będzie forum, jeszcze nie wiem czy na wmasg'u ale bedzie.

 

 

A w momencie wprowadzenia serii testowej dla eMek, zamierzasz wprowadzić też wersję np. dla AUG'a?

 

Wcześniej muszę sam załatwić sobie broń z gb.v3 i pomyśleć jak i gdzie zainstalować czujniki. W gb.v2 nie ma tego problemu ponieważ można je dać na zewnątrz, nie rozbierając gb. A i jeszcze jeden news: układ bez problemu wykrywa zacinkę tłoka w tylnim położeniu 8)

Edited by saper_
Link to post
Share on other sites

saper_, tu chyba chodzi o to, czy beta-testerzy będą mieli taniej ;-)

 

dokładnie....

chodzi o to, czy taki beta-tester będzie miał mniej kasy do wybecylowania w zamian za to, że przygotuje arkusz testów i arkusz rezultatów i prześle go do wykonanwcy :)

Link to post
Share on other sites

Okay, nie będzie mikrofonu. Układ analizy dźwięku wymagał użycia 32-bitowego procesora ARM, koszty układu drastycznie by wzrosły.

 

Wymyśliłem coś nowego. Układ optyczny śledzący ruch tłoka, montowany na zewnątrz GB. Teraz zastanówcie się czym się różni gb.v2 od gb.v3.

 

Uprzedzę wasze pytanie: Co z wykrywaniem pustych strzałów?

 

Zmodyfikowana komora hop-up również z układem optycznym. Puste strzały wogóle nie będą się zdarzać.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale chyba nie wie Pan o czym mówi. Nie ma takiej opcji: "Powietrze schodzące bokami". Rodzaj cylindra nie ma nic wspólnego z czujnikami, rodzaj gb. jak najbardziej.

 

Dlatego chciałem poczekać do dnia premiery, zdjęcia i filmiki wszystko wyjaśnią.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie "pan" ;) Po drugie czujnik umieszczony w "dziurze" cylindra również by działał, jeżeli. Jeżeli ma być montowany w komorze hu to nie rodzaj gb a bardziej rodzaj komory hu ma znaczenie. Zresztą tworzenie układu to domena konstruktora ;)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że będą te same czujniki co w gb.v2 tylko wewnątrz gb.

 

 

Tak śledzę rozwój tego urządzenia od poczatku (znaczy przejrzałem bardzo dokładnie 13 stron tego wątka) i mam w zasadzie tylko 2 sugestie.

 

1. Jeśli wejdzie w życie opcja montowania w komorze HU czujników, to połowa ludzi zrezygnuje, bo to już mechaniczna zabawa wymagająca nieco zaangażowania i umiejętności manualnych. Poza tym żaden normalnie myślący koleś nie założy tego do AUG'a, bo w tych karabinkach poprzez prosty zabieg wyjmuje się całą lufę wraz z komora hop-up - więc założenie czujników w komorze pozbawi ich tej "przyjemności".

 

2. Większość "nie maniaków" nie podejmie się rozebrania gearboxa, żeby zamontować w nim czujnik, więc stracisz klientów na starcie.

 

Moim zdaniem jeśli czujnikiem byłaby płaska i mała membramka "PIEZO" - taka jak w zegarkach, to do samego bursta by starczyło. Taki układ z miłą chęcią bym nabył, bo reszta nieuchronnie zmierza do posiadaczy eMek.

Nie, żebym miał coś przeciwko eMką, ale reszta ludków, który za nic nie chcą mieć jak Wszyscy eMki na starcie są "pokrzywdzeni" :P

 

Serio - przemyśl sprawę czy nie lepiej podrożyć układ, ale uwolnić posiadacza repliki od rozebrania jej na bardzo drobne części. I nie, żebym sie stresował, bo potrafię rozłożyć i złożyć gearboxy w wersji 2 jak i 3 :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...