Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyfrowy wskaźnik naładowania akumulatora + licznik wystrzelonych kulek


Recommended Posts

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi najbardziej odpowiadała by wersja w 15a4 taka że: wkładam magazynek wystrzeliwuje wszystkie kulki, 1 pusty strzał trzeba zmienic magazynek na zapełniony pociągnąc rączke przeładowania i dopiero mozna dalej strzelac. Ile kosztowała by taka wersja?

Edited by danielosik
Link to post
Share on other sites

A ja mam taki ciekawy pomysł.. Czy gdyby zamontować odpowiednie czujniki itp itd to czy można by zrobic takie urządzenie, które podczas zacinki natychmiast otworzy obwód elektryczny i nie dojdzie do zerwania zębów tłoka? Można by dać czujnik gdzieś na końcu lufy, który współpracowałby z mikrofonem i jesli nastąpiłby strzał, a kulka by nie wyleciała to natychmiastowe otworzenie obwodu :) Tylko jest kwestia oprogramowania, ale myśle ze sobie poradzisz..

 

Pozdr.

Crusher

Link to post
Share on other sites
Można by dać czujnik gdzieś na końcu lufy

 

To jest problem, który od samego początku omijam szerokim łukiem. Nie ma jak zamontować tego czujnika, bez zmodyfikowanego tłumika dźwięku.. Programowo jest to bardzo prosto zrealizować, dużo prościej niż mikrofon i mierzenie napięcia.

Link to post
Share on other sites

A czujnik jakiś wibracji itp? :P Domyślam się, że jeśli kulka przelatuje przez lufe to wywołuje drgania, które można mierzyć.. Oczywiście takich drgań nie będzie, jeśli samo powietrze będzie przez lufe przelatywać..A czujnik mozna by zamontowac na zewnętrznej stronie wewnetrznej lufy :P

 

Co Ty na to ?

Link to post
Share on other sites

Foka, chcesz w tłumiku taki czujnik umieścić? Myślę, że to akurat jest dość nietrafiony pomysł... Wydawanie 150-200zł na taki tłumik mija sie z celem, a jeśli masz juz tłumik jako przedłużenie lufy to to także nie spełni swojej roli.. Nie wiem na czym polega ta modyfikacja, ale boje sie ze tłumik może stracić po czesci swoje właściwości.. Chyba mój pomysł z czujnikiem drgań wydaje sie bardziej trafiony..

Edited by Crusher
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...